koplov
52.1K
waz2054
Ale brednie! Takie teksty wymyślają wrogowie katolicyzmu aby siać zamęt i rozwalać Kościół. Niech sobie kobiety będą kapłankami np. Wedy, Voodoo, Bogini Venus czy Vereny. Od Kościoła Katolickiego wara!
mkatana
Choć nauka o udzielaniu święceń kapłańskich wyłącznie mężczyznom jest zachowywana w niezmiennej i uniwersalnej Tradycji Kościoła i głoszona ze stanowczością przez Urząd Nauczycielski w najnowszych dokumentach, to jednak w naszych czasach w różnych środowiskach uważa się ją za podlegającą dyskusji, a także twierdzi się, że decyzja Kościoła, by nie dopuszczać kobiet do święceń kapłańskich ma walor …More
Choć nauka o udzielaniu święceń kapłańskich wyłącznie mężczyznom jest zachowywana w niezmiennej i uniwersalnej Tradycji Kościoła i głoszona ze stanowczością przez Urząd Nauczycielski w najnowszych dokumentach, to jednak w naszych czasach w różnych środowiskach uważa się ją za podlegającą dyskusji, a także twierdzi się, że decyzja Kościoła, by nie dopuszczać kobiet do święceń kapłańskich ma walor jedynie dyscyplinarny.
Aby zatem usunąć wszelką wątpliwość w sprawie tak wielkiej wagi, która dotyczy samego Boskiego ustanowienia Kościoła, mocą mojego urzędu utwierdzania braci (por. Łk 22,32) oświadczam, że Kościół nie ma żadnej władzy udzielania święceń kapłańskich kobietom oraz, że orzeczenie to powinno być przez wszystkich wiernych Kościoła uznane za ostateczne.

W Watykanie, dnia 22 maja 1994 r., w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w szesnastym roku Pontyfikatu.
Jan Paweł II
www.opoka.org.pl/…/ordinatio_sacer…#
stanislawp
Wyjaśnienie jest proste, kobiety nie mogą być kapłanem bo co by to było gdyby podczas Podniesienia wypadła jej chwila menstruacji?
Rybach
Chłopcy, nie wiecie nawet jak śmiesznie wyglądacie z tym tematem. Poczytajcie o kapłaństwie najpierw a później cokolwiek się odzywajcie. To idzie w świat. Wiecie jawam będzie głupio za 3 za 5 lat?
aseret2
zdecydowanie nie popieram nawet żadna dyskusja nie powinna wchodzić w grę . Ważne jest to co powiedzieliście na początku , fakt , że przy Ostatniej Wieczerzy nie były obecne kobiety a w szczególności nie była obecna Jego Matka .
kobieta wzorem Maryi ma stać Pod Krzyżem / na Mszy SW/ towarzyszyć w zależności od powołania mężowi , jeśli Bo jej da wychowywać i opiekować się dziećmi służyć swoim …More
zdecydowanie nie popieram nawet żadna dyskusja nie powinna wchodzić w grę . Ważne jest to co powiedzieliście na początku , fakt , że przy Ostatniej Wieczerzy nie były obecne kobiety a w szczególności nie była obecna Jego Matka .
kobieta wzorem Maryi ma stać Pod Krzyżem / na Mszy SW/ towarzyszyć w zależności od powołania mężowi , jeśli Bo jej da wychowywać i opiekować się dziećmi służyć swoim wsparciem duchowych rozsiewać wsparcie dobroć i miłość .
A kobiety " wyzwolone " tzw feministki przebiegunowały rolę kobiety , którą przydzielił im Pan Bóg , zamiast chronić i walczyć o poczęte życie mordują je i jeszcze aby dopełnić profanacje roli kobiety w świecie pchają sie na Ołtarz , to jest dopiero ignorancja , nieznajomość Wiary , nieznajomośc pragnień i zamierzeń Boga w Swoim Planie Stworczym. Szatan miesza , zwodzi ludzi i jak na razie doskonale mu to wychodzi . Takich przekrętów szatana , który nabiera ludzi można mnożyć np świeccy szafarze , w Kanadzie będą ministrantkami dziewczynki , Kiko i Carmen ze swoją demoniczną sektą , w która już wessała setki a może nawet miliony ludzi , w tym cale rodziny w prawie każdym zakątku świata . No może jedynie Japonia gdzie tamtejszy Hierarcha nie wpuścił Neonów do kraju co wydaję sie być chichotem szatana bo Polska uważana za jeden z najbardziej katolickich państw dała zgodę aby demon w postaci Neo rozlewał swój Jad w naszym Świętym Powszechnym Katolickim , Rzymskim Apostolski Kościele w setkach parafii!!!!!!!!!!!!!!!!!! . I zwodzi wiernych no to zrozumienia do zrozumienia / sama dałam sie oszukać na 2 lata/ , ale proboszczów biskupów to już nie do pojęcia. Rzecz niebywale trudna bo we Włoszech ta sekta poczyna sobie tak jak co najmniej Scjentolodzy , nadużycia niebywałe , okradają ludzi dorobku życia ludzi ograbiają wielodzietne rodziny żadają tego w Imię Jezusa a sami mieszkają w REZYDENCJACH no można by duuuuuuuuuużo pisać .
Dlatego to już nic nie jest wstanie mnie zaskoczyć .
Szatan nie jest bardziej przebiegły od Boga /, który dopuszcza do tego w Swoim Planie/ jednak jego inteligencja w porownaniu z głupotą ludzką jest niewyobrażalna dlatego wpadamy w jego sieci jak małe bezmyślne rybki.
Jeśli nie prosimy Pana o rozeznanie o mądrość , nie szukamy sercem iz pokorą PRAWDY to jakże łatwo wpadamy w pułapki demona......