PiotrM
161.3K
Bóg jest Miłością
@bogumila333 , bedę wdzięczny za informację ( dokładną), który doktor kościoła twierdził, że Bóg wyklucza największych grzeszników z bożego miłosierdzia ?
bogumila333
Trzeba najlepiej przeczytać wszystkich tak jak ja to uczyniłam mam cała biblioteczkę owszem zajmie to trochę czasu i pieniążków całe 20 lat a nawet więcej gromadziłam te skarby wtedy po przeczytaniu ich można zabierać głos a nie kraść innym ich drogocennego czasu o którym mowa w biblia, trzeba też posłuchać ks Natanka ale wpierw trzeba posiąść wiedzę do tego zachęcam co piątek odmawiać drogę …More
Trzeba najlepiej przeczytać wszystkich tak jak ja to uczyniłam mam cała biblioteczkę owszem zajmie to trochę czasu i pieniążków całe 20 lat a nawet więcej gromadziłam te skarby wtedy po przeczytaniu ich można zabierać głos a nie kraść innym ich drogocennego czasu o którym mowa w biblia, trzeba też posłuchać ks Natanka ale wpierw trzeba posiąść wiedzę do tego zachęcam co piątek odmawiać drogę krzyżowa Katarzyny Emmerich a także przeczytać 2 opasłe jej księgi są najbardziej poczytna lektura na świecie zaraz po biblia, a wracając do tej drogi krzyżowej, dłużej ja się odmawia ale oczyszczające strumienie łez wpływa na właściwą postawę człowieka, Pan Jezus obiecuje w niej że kto ją będzie odmawiać co piątek ustrzeze każdego od błędu, trzeba sobie zadać trudu ale ma się wiedzę i nie prowadzi jalowych dyskusji niekorzystnych dla piszącego i czytającego..
Bóg jest Miłością
@bogumila333 , domysliłem się, żę Pani czas jest drogocenny - dlatego poprosiłem o podanie tylko JEDNEGO doktora Kościoła Katolickiego, który potwierdziłby to, że Bóg zabrania modlić się za największych grzeszników.
Jednak skoro Pani przeczytała już 20 tomów i nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie - to odpowiedź jest jedna- NIE ma takiego doktora .
bogumila333
Każdy to potwierdza wystarczy skupić się na jednym napisałam o Katarzynie Emerich. A co Pan ma konkretnie do zarzucenia ks. NATANKOWI. przypominam że ks. Dziwisz niby pozbawił go czy zabronił mu odprawiania Mszy Św. Co już o nim źle świadczy bo jako biskup niema takiej mocy, tylko papież. A może wpierw o dziwisz bardzo kiedyś atakował bezpodstawnie radio Maryja, tuszował powiadomienia o …More
Każdy to potwierdza wystarczy skupić się na jednym napisałam o Katarzynie Emerich. A co Pan ma konkretnie do zarzucenia ks. NATANKOWI. przypominam że ks. Dziwisz niby pozbawił go czy zabronił mu odprawiania Mszy Św. Co już o nim źle świadczy bo jako biskup niema takiej mocy, tylko papież. A może wpierw o dziwisz bardzo kiedyś atakował bezpodstawnie radio Maryja, tuszował powiadomienia o pedofilii w kościele, duże prawdopodobieństwo że podpisał nowe nominacje na biskupów kiedy nasz paliez Jan Paweł został poszczelony, wyraził zgodę na zbudowanie masońskiej drogi krzyżowej, sprzedawał w stanach za duże pieniądze relikwiejp2. A po co pojechał z papieżem do Rzymu, za kadencji spJana Pawla wybrano w Polsce za prymasa glemba, a kim był glemb i jego powiązania i ile złego zrobił dopóki się nie nawrócił to każdy powinien wiedzieć, długo by pisać, faktycznie mój czas jest drogocenny ponieważ b. Dużo się modlę i za ojczyznę i za świat i grzeszników raczej nam katolikom tym się zająć w dobie apokaliptycznej, pozdrawiam
V.R.S.
"co Pan ma konkretnie do zarzucenia ks. NATANKOWI"
---
No właśnie taka jest mentalność sekty. Można pisać, wymieniać, cytować, nic nie trafia. A z tym Dziwiszem to wygląda na to że natankowcy mają dwa filary swej wiary:
1. Nowa lepsiejsza biblia autorstwa pani Agnieszki pod redakcją ks. Natanka.
2. Ichni Jożin z Bażin czyli zły kard. Dziwisz.
Jak któryś z wiernych ma wątpliwości co do pkt 1 to …More
"co Pan ma konkretnie do zarzucenia ks. NATANKOWI"
---
No właśnie taka jest mentalność sekty. Można pisać, wymieniać, cytować, nic nie trafia. A z tym Dziwiszem to wygląda na to że natankowcy mają dwa filary swej wiary:
1. Nowa lepsiejsza biblia autorstwa pani Agnieszki pod redakcją ks. Natanka.
2. Ichni Jożin z Bażin czyli zły kard. Dziwisz.
Jak któryś z wiernych ma wątpliwości co do pkt 1 to pokazuje się mu pkt 2 i wątpliwości mijają. Bo nic tak nie cementuje niemal każdej wspólnoty nadwiślańskiej jak pradawna słowiańska Gula.
Bóg jest Miłością
@bogumila333 , Konkretnie napisałem powyżej np. : ks. Natanek rozpowszechnia iż Bóg Ojciec nie ma miłosierdzia dla najwiekszych grzeszników. Stwierdziła Pani, że wielu doktorów kościoła tak mówi. Ja takich nie znam, i dlatego poprosiłem o podanie, który to doktor koscioła i swięty tak twierdzi?
I nadal czekam cierpliwie na odpowiedź.
Sądze jednak, że nie znajdzie Pani nikogo takiego.
PiotrM
Odpowiedź jest tu. Bóg mówi: Nie chcę śmierci grzesznika ale żeby się nawrócił, pokutował i żył. Kładę przed tobą szczęście i nieszczęście, życie i śmierć. Wybieraj życie. Bóg jest tak Miłosierny że zawsze daje łódź ratunkową. pani Bogumiła chyba nie zaprzeczy samemu Bogu Stwórcy i Jego Słowom? 😉
bogumila333
Ten znowu atakuje księdza niema żadnych błędów a raczej duża wiedzą i odwaga BOZA w głoszeniu słów które przekazywali wcześniej najwięksi doktorzy kościoła katolickiego na swiecie
V.R.S.
Pani Bogumiło nie wstyd pani tak łgać w żywe oczy? Doktorzy Kościoła Świętego nie mają nic wspólnego z ratione sekty grzechyńskiej czyli fałszywymi orędziami pani Jezierskiej. A ich teksty są ogólnie dostępne bez dodatku trutki na katolików sączonej przez ks. Natanka.
Doktor Kościoła Św. Jan od Krzyża przestrzegał zaś wprost przed takim zwodzeniem jakie od lat ma miejsce w Grzechyni. Ten tekst …More
Pani Bogumiło nie wstyd pani tak łgać w żywe oczy? Doktorzy Kościoła Świętego nie mają nic wspólnego z ratione sekty grzechyńskiej czyli fałszywymi orędziami pani Jezierskiej. A ich teksty są ogólnie dostępne bez dodatku trutki na katolików sączonej przez ks. Natanka.
Doktor Kościoła Św. Jan od Krzyża przestrzegał zaś wprost przed takim zwodzeniem jakie od lat ma miejsce w Grzechyni. Ten tekst cytowałem pani przy okazji wcześniejszych pani komentarzy, choć nie zaszkodzi go przypomnieć ku przestrodze przed takimi zwodzeniami:

"W poprzednim rozdziale orzekliśmy, że niezgodne jest z wolą Bożą, aby dusze ubiegały się sposobem nadprzyrodzonym o dostąpienie nadzwyczajnych objawień w rodzaju wizji, słów itp(...) Dzisiaj, w obecnym okresie łaski, kiedy wiara jest już utwierdzona w Jezusie Chrystusie i ogłoszone jest już prawo Ewangelii, nie ma potrzeby pytać Boga dawnym sposobem ani też nie potrzeba, by przemawiał jeszcze i odpowiadał, jak wówczas. Dał nam bowiem swego Syna, który jest jedynym Jego Słowem - bo nie posiada innego - i przez to jedno Słowo powiedział nam wszystko naraz. I nie ma już nic więcej do powiedzenia (...)
Dzisiaj zatem, jeśliby ktoś jeszcze pytał Boga albo pragnął od Niego jakichś widzeń czy objawień, postąpiłby nie tylko błędnie, lecz również obraziłby Boga, nie mając oczu utkwionych w Chrystusie całkowicie, bez pragnienia jakichś innych nowości. (...)
.Kto by zaś dzisiaj pytał mnie dawnym sposobem i prosił, abym doń mówił, czy też objawił cośkolwiek, byłoby to jakby powtórnym błaganiem mnie o Chrystusa i o nową wiarę oprócz tej, którą objawiłem, byłoby więc brakiem wiary, jaka jest dana w Chrystusie. Byłaby to nadto ciężka obraza umiłowanego mego Syna, nie tylko przez brak wiary, lecz przez domaganie się niejako powtórnego Jego wcielenia oraz przejście przez życie i śmierć. (...)
Nie można więc zapytywać teraz Boga w taki sposób jak w Starym Testamencie i nie ma już konieczności, aby do nas mówił. Przez Chrystusa bowiem objawił nam całość wiary i nic nowego już nie będzie nam objawiał. Gdyby zaś ktoś chciał teraz otrzymywać cośkolwiek drogą nadprzyrodzoną, to niejako zarzucałby Bogu, że nie dał nam w Synu swoim wszystkiego co potrzebne. Bo chociażby to czynił, podporządkowując się wierze i polegając na niej, tym niemniej byłaby to ciekawość rodząca się z małej wiary. Przeto nie powinniśmy oczekiwać nauki ani jakiejś innej rzeczy drogą nadprzyrodzoną.
W chwili śmierci na krzyżu wyrzekł Chrystus: Consummatum est; “Wykonało się” (J 19, 30). Chciał powiedzieć, że spełniły się nie tylko wszystkie dawne sposoby (obcowania z Bogiem), lecz i wszystkie obrzędy i ceremonie Starego Testamentu. Dzisiaj musimy się we wszystkim kierować po ludzku i widzialnie nauką Chrystusa-Człowieka, [nauką Kościoła i jego sług i tą drogą krocząc leczyć ciemności naszej niewiedzy i nasze słabości duchowe, na niej bowiem jest wystarczające lekarstwo. Kto z tej drogi schodzi i oddala się od niej, grzeszy nie tylko ciekawością, lecz i wielkim zuchwalstwem. Co zaś dotyczy rzeczy nadprzyrodzonych, nie można im zawierzyć, lecz polegać należy tylko na nauce Chrystusa-Człowieka] i Jego sług, ludzi, i do tego stopnia, jaki wskazuje nam św. Paweł: Quod si angelus de coelo evangelizaverit, praeterquam quod evangelizavimus vobis, anathema sit; “Choćby nawet anioł z nieba głosił wam coś ponad to, cośmy wam głosili, niech będzie przeklęty” (Ga 1,8)""
bogumila333
O jakim lganiu mowa, wystarczająco długo go kiedyś słuchałam żeby potwierdzić co przeczytałam w owych książkach, co Pan czy pani ma mu konkretnie do zarzucenia? Ks. Natanka znam jeszcze za czasów kędy wykładał na kulu, znam powody i okoliczności jak się pozbyto czytałam książkę wg której po przeczytaniu niej zaczął odważnie myśleć 8 napisał list otwarty do Dziwisza, po którym dziwisz niby …More
O jakim lganiu mowa, wystarczająco długo go kiedyś słuchałam żeby potwierdzić co przeczytałam w owych książkach, co Pan czy pani ma mu konkretnie do zarzucenia? Ks. Natanka znam jeszcze za czasów kędy wykładał na kulu, znam powody i okoliczności jak się pozbyto czytałam książkę wg której po przeczytaniu niej zaczął odważnie myśleć 8 napisał list otwarty do Dziwisza, po którym dziwisz niby pozbawił do kapłaństwa co świadczy tylko o dziwisz bo niema takiej mocy, ale pamiętam ja b. Atakował kiedyś Radio Maryja bo był na biskupstwie, teraz przycichł, długo by pisać, a o takciągłym pisaniu i wypowiadaniu nienamiejscu w czasach kiedy trzeba bardziej modlić się za świat pomagać Maryji w poskramianiu weza tylko świadczy o człowieku, za każdy zmarnowany czas będziemy kiedyś bbb. Żałować myślę że przy ostrzeżeniu. Proszę napisać co konkr. Do zarzucenia ks. NATANKOWI. JEŚLI NIKOMU NIESZKODZI A PRZYNOSI TYLKO CHWALĘ Bogu ojcu to dlaczego pan to osadza czy to dobre czy źle. Papież obecny też zamyka dobre klasztory rozmodlone, tylko o tym nie mówią i też jest chyba niezbyt dobrym papieżem ale to inny temat trzeba Socziego poczytać on o tym pisze w swych książkach, zakończmy ten temat nic Pana nieprzekonany, jedynie Bóg ale wtedy będziemy bardzo odpowiadać za niesłuszne pomówienia, bo Bóg daje każdemu rozum a prawdy najlepiej szuka się u źródeł, chyba że tojuz jest zacietrzewienie to wtedy trzeba odzyskać wzroj jak św. Pawel
V.R.S.
@bogumila333
Potok słów a o słoniu w grzechyńskiej menażerii, na którym stoi od ponad 10 lat cały świat ks. Natanka, jakoś pani nie napisała.
Zatem do nieładnego łgarstwa o doktorach Kościoła dochodzi jeszcze brzydka manipulacja.

A co konkretnie przeciwko sekcie ks. Natanka? Przecież powyżej napisałem a wchodząc bardziej w szczegóły trochę tego jest np.

Grzechynia - początek
"Ryt grzechyński"…More
@bogumila333
Potok słów a o słoniu w grzechyńskiej menażerii, na którym stoi od ponad 10 lat cały świat ks. Natanka, jakoś pani nie napisała.
Zatem do nieładnego łgarstwa o doktorach Kościoła dochodzi jeszcze brzydka manipulacja.

A co konkretnie przeciwko sekcie ks. Natanka? Przecież powyżej napisałem a wchodząc bardziej w szczegóły trochę tego jest np.

Grzechynia - początek
"Ryt grzechyński" ks. Natanka - przykład
Agnieszka - Współodkupicielka
Ks.Natanek fałszuje orędzie fatimskie
Bóg jest Miłością
Dodam jeszcze inne problemy :
1. Ustanawianie świąt Kościelnych ( tylko papież ma do tego prawo) np. Święto Boga Ojca
2. Zakładanie Zakonu
Jako ciekawostkę (!) dodam to, że jeden z księży otrzymał zakupiony w Grzechyni Mszał. Na końcu, tego reprintu - znalazł ... części Mszy św. na ŚWIĘTO BOGA OJCA i DWOJGA SERC ( made in Grzechynia)
V.R.S.
Ks. Natanek założył sektę polskich katafrygów. W tej oryginalnej też kluczową rolę odgrywał czynnik żeński i nowy depozyt wiary prosto z "nieba".
Działa to tak - p. Agnieszka mówi że "niebo" każe, ks. Natanek wprowadza, ciemny lud kupuje bo czuje się wyjątkowy w podłych czasach.
Bóg jest Miłością
Powiedziałbym, że lud mający dobre intencje, ale nieuważny. Czuwajcie więc...
V.R.S.
@Bóg jest Miłością
A te "dobre intencje" to chciejstwo nowego lepszego Bożego Objawienia? No to, za św. Janem od Krzyża, doktorem Kościoła, odmiennie je oceniam - jako wyższy stopień demoralizacji i odstępstwa od prawdziwej Wiary.
I powtarzając za samym Chrystusem:
"To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza."