alica32
Ojciec Święty Franciszek na spotkaniu z kapłanami Rzymu mówił o Mszy trydenckiej. Stwierdził, że część młodych księży, którzy angażują się w Tridentinę, ma problemy psychologiczne i moralne.
Rafał_Ovile
Święci Papieże - Janie Pawle II i Janie XXIII módlcie się za nami!

Przedstawiłeś (szybko skasowałeś) błędną anty-katolicką ideologiczną argumentację, która przyrównuje argument przez mnie przytoczony w obronie Bractwa do działania sekciarskiego. Mimo wszystko się odniosę.

Masz w 100 % rację, że dla modernistów prześladowani katolicy, którzy przekazują integralne nauczanie Kościoła, są sekciarza…More
Święci Papieże - Janie Pawle II i Janie XXIII módlcie się za nami!

Przedstawiłeś (szybko skasowałeś) błędną anty-katolicką ideologiczną argumentację, która przyrównuje argument przez mnie przytoczony w obronie Bractwa do działania sekciarskiego. Mimo wszystko się odniosę.

Masz w 100 % rację, że dla modernistów prześladowani katolicy, którzy przekazują integralne nauczanie Kościoła, są sekciarzami, a heretycy moderniści sami dla siebie stali się "katolikami". Ta błędna i przewrotna ideologia wynikająca z wyznawania herezji modernizmu, która jak mawiał Św. Pius X jest zbiorem wszystkich herezji, między innymi wynika z poważnych zaburzeń - niepoczytalności rzeczywistości - w wyniku deficytu rozumienia. Bezsilność wobec dramatycznych zjawisk spustoszenia w Kościele, tragicznych owoców apostolskich i działań kontr-rewolucyjnych podjętych przez katolików przeciw rozpowszechnianiu herezji w całym Kościele naturalnie wzmaga wyrzuty
sumienia i rodzi agresję. Odreagowanie zachowaniami aroganckimi i kłamliwym stylem funkcjonowania interpersonalnego, oraz ekspresji impulsywnego zachowania poprzez policyjno-prawne metody względem katolików przynoszących prawdziwe owoce stało się obowiązującą polityką obecnego pontyfikatu w duchu zbliżania do świata, tworząc globalny system tyranii poprawności ideologicznej.

Parvus, brakuje Ci nie tylko wiedzy o rozmowach z Bractwem ale również cechuje wyżej wspomniany deficyt rozumienia. Nie tylko nie oskarżam Benedykta XVI ale podziwiam jego pełen wiary, miłości, męstwa i roztropności gest wobec wiernych katolików w Bractwie Piusa X, potwierdzony uwolnieniem ekskomuniki. Brak pełnego pojednania poprzez podpisanie preambuły wynikał nie ze złej woli Papieża, ale z działań modernistów z wrogami Kościoła. Środowisko Papieża było nieustannie konfliktowane z Bractwem, poprzez zewnętrzne i wewnętrzne naciski masonerii co do samej treści preambuły przedstawianej Bractwu.
Rafał_Ovile
@aron: Frustracja polegająca na zaburzeniach charakteryzujących się aroganckim i kłamliwym stylem funkcjonowania interpersonalnego, poważnymi deficytami rozumienia, przeżywania i ekspresji emocji oraz impulsywnością zachowania odzwierciedlona w osobach części hierarchii modernistycznej, (a na glori.tv arona i parvusa), którzy prześladują katolickie Bractwo Piusa X(co potwierdził katolic…More
@aron: Frustracja polegająca na zaburzeniach charakteryzujących się aroganckim i kłamliwym stylem funkcjonowania interpersonalnego, poważnymi deficytami rozumienia, przeżywania i ekspresji emocji oraz impulsywnością zachowania odzwierciedlona w osobach części hierarchii modernistycznej, (a na glori.tv arona i parvusa), którzy prześladują katolickie Bractwo Piusa X(co potwierdził katolicki Kardynał Burke), wynika z odrzucenia Św. Tradycji - dezintegracji Depositum Fidei, nie dawania posłuchu katolickim duchownym i brakiem wiary w Kościół katolicki... Jak również z przeżywania paranoicznego lęku z obserwacji rzeczywistości, która pokazuje rosnącą dysproporcję owoców apostolskich na nie korzyść krytykujących Bractwo Piusa X.
mkatana
Papież o tradycjonalistycznych kapłanach: Część ma problemy psychologiczne i moralne.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ciekawe spostrzeżenie. Czyli pozostali księża są wolni od problemów psychologicznych i moralnych.
Życie pokazuje, że tak nie jest. Czemu ma służyc ta wypowiedź, nie rozumiem tego.
Martyna1
Rzymskiemu katolikowi wiernemu Tradycji będzie zależało na tym, aby sprawy układały się zgodnie z Tradycją: aby pasterz był pasterzem, aby kapłan był kapłanem i aby autorytatywnie i wiernie nauczał katolickiej doktryny ten, kto ma nauczać – papież, biskup i kapłan.
Martyna1
Jestem wewnętrznie przekonana,że Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X jest tym, czego Pan Bóg sobie życzy, by zachować i utrzymać wiarę, prawdziwość Kościoła oraz to, co jeszcze może być w Nim ocalone.
Stanie się to między innymi dzięki otaczającym Przełożonego Generalnego Biskupom i Kapłanom, spełniającym swoje główne zadanie utrzymania wiary, nauczania oraz udzielania łask kapłaństwa i …More
Jestem wewnętrznie przekonana,że Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X jest tym, czego Pan Bóg sobie życzy, by zachować i utrzymać wiarę, prawdziwość Kościoła oraz to, co jeszcze może być w Nim ocalone.
Stanie się to między innymi dzięki otaczającym Przełożonego Generalnego Biskupom i Kapłanom, spełniającym swoje główne zadanie utrzymania wiary, nauczania oraz udzielania łask kapłaństwa i bierzmowania. Są to rzeczy nie do zastąpienia, bezwzględnie potrzebne. Uważam również, że Papież Benedykt XVI zrobił w tym kierunku bardzo dużo, bo wielu Kapłanów diecezjalnych zauważyło dobrodziejstwa Mszy trydenckiej i Tradycji.
Wszystko to jest naprawdę bardzo pocieszające i myślę, iż możemy podziękować Panu Bogu i wytrwale pracować, aby pewnego dnia uznano za prawdziwe to, co robi Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X.
4 more comments from Martyna1
Martyna1
Znaki czasu11

54 Mówił także do tłumów: «Gdy ujrzycie chmurę podnoszącą się na zachodzie, zaraz mówicie: "Deszcze idzie". I tak bywa. 55 A gdy wiatr wieje z południa, powiadacie: "Będzie upał". I bywa. 56 Obłudnicy, umiecie rozpoznawać wygląd ziemi i nieba, a jakże obecnego czasu nie rozpoznajecie? 57 I dlaczego sami z siebie nie rozróżniacie tego, co jest słuszne?
( Łk 12, 54-57)
Martyna1
A wszystko zaczęło się od precyzyjnych i tajnych spotkań przed soborem Watykańskim II.

Trybuna żydowska (Tribune juive) - 12.1987
"Mglistego zimnego wieczora na przełomie 1962 i 1963 roku udałem się do Ośrodka Wspólnoty Pokoju w Strasbourgu, odpowiadając na nadzwyczajne zaproszenie. Przywódcy żydowscy odbywali właśnie w jego przyziemiu potajemne spotkanie z wysłannikiem papieża. Na zakończenie…More
A wszystko zaczęło się od precyzyjnych i tajnych spotkań przed soborem Watykańskim II.

Trybuna żydowska (Tribune juive) - 12.1987
"Mglistego zimnego wieczora na przełomie 1962 i 1963 roku udałem się do Ośrodka Wspólnoty Pokoju w Strasbourgu, odpowiadając na nadzwyczajne zaproszenie. Przywódcy żydowscy odbywali właśnie w jego przyziemiu potajemne spotkanie z wysłannikiem papieża. Na zakończenie szabasu tuzin z nas przywitał wtedy odzianego na biało dominikanina, wielebnego ojca Yvesa Congara, któremu kardynał Bea w imieniu Jana XXIII powierzył zadanie zapytania nas, w wigilię Soboru, czego oczekujemy od Kościoła katolickiego......

"Sobór spełnił nasze życzenia. Jak zapewnił mnie ojciec Congar oraz trzej autorzy tekstu - deklaracja Nostra Aetate stanowiła prawdziwą rewolucję doktryny Kościoła na temat żydów..."
Martyna1
Kiedy czytam non stop o posłuszeństwie wobec Papieża, to przychodzą mi zawsze na myśl słowa świętego Maksymiliana Marii Kolbe - bowiem....

Ojciec Maksymilian Kolbe twierdził, że "zakonnik jest winny posłuszeństwa we wszystkim poza grzechem, a jeśli wymagano by od niego coś złego ma on obowiązek odmowy, inaczej jego posłuszeństwo byłoby fałszywe (gdyż sprzeczne z prawem wyższym), a tym …More
Kiedy czytam non stop o posłuszeństwie wobec Papieża, to przychodzą mi zawsze na myśl słowa świętego Maksymiliana Marii Kolbe - bowiem....

Ojciec Maksymilian Kolbe twierdził, że "zakonnik jest winny posłuszeństwa we wszystkim poza grzechem, a jeśli wymagano by od niego coś złego ma on obowiązek odmowy, inaczej jego posłuszeństwo byłoby fałszywe (gdyż sprzeczne z prawem wyższym), a tym samym grzeszne."
Posłuszeństwo, które jest cnotą moralną (nie teologiczną) polega zawsze na złotym środku między dwiema skrajnościami: nieposłuszeństwem i posłuszeństwem w rzeczach złych. Można więc zgrzeszyć zarówno przez nadmiar posłuszeństwa dla papieża, jak również przez niedomiar.
Martyna1
Papież Franciszek jest cudownie bezpośredni, "co w sercu to na języku", a Jego szczerość bywa niestety bardzo bolesna.
Rafał_Ovile
To zależy jakim kluczem filozoficznym zapatruje się człowiek na rzeczywistość stworzenia, Stwórcę i Jego stworzenie człowieka, jak ostatnio naucza katolików katolicki ks. prof Guz. Jeśli prawda i rzeczywistość będzie kształtowana wedle ideologii to rosnące zjawisko Mszy Św. w klasycznym rycie rzymskim i jej Kapłanów celebransów, może być ogromnym problemem "psychologicznym i moralnym", który …More
To zależy jakim kluczem filozoficznym zapatruje się człowiek na rzeczywistość stworzenia, Stwórcę i Jego stworzenie człowieka, jak ostatnio naucza katolików katolicki ks. prof Guz. Jeśli prawda i rzeczywistość będzie kształtowana wedle ideologii to rosnące zjawisko Mszy Św. w klasycznym rycie rzymskim i jej Kapłanów celebransów, może być ogromnym problemem "psychologicznym i moralnym", który trzeba zaciekle zwalczyć aby ocalić ideologię o prymacie Mszy Św. sprotestantyzowanej. Faktycznie, obecna Liturgia i jej celebracja wraz z rzeczywistością współczesną ciągle ewoluuje w świetle teorii stopniowej "gradulaności" tworząc inny wymiar psychologiczny i moralny, nie tylko Kapłanów ale i wiernych. Natomiast w kluczu interpretacji teologii i filozofii klasycznej prawdziwa ocena rzymskiej Liturgii i jej uczestników jest zakorzeniona w rzeczywistości, która stale i niezmiennie(oczywiście substancjalnie) towarzyszy wiernym w Św. Tradycji Kościoła. Prawda nie tylko się obroni ale jest nie zwyciężona.
Martyna1
Przyjdzie zatem dzień, kiedy część wiernych tego modernistycznego Kościoła, z pomocą łaski Bożej - zrozumie i potrafi odczytać wolę Boga.
Zrozumie, że dzięki Bractwu Kapłańskiemu Świętego Piusa X Kościół Katolicki się odrodzi.
JUŻ SIĘ ODRADZA!!!
Martyna1
Boża Opatrzność czuwała nad Bractwem i bardzo dobrze się stało, że nie doszło do pojednania.
Dziś Bractwo "zmiecione" byłoby łapami komisarzy takich jak Volpi.
Bractwo św Piusa X
ale okazało się później, że mają „psychologiczne i moralne problemy”.................a najgorsze w tym wszystkim jest to że nie mają rwy kulszowej i bolących kolan i to jest dopiero tragedia
Martyna1
"Jeśli będę musiał, sprzeciwię się Papieżowi" - odważne słowa Kard. Burke są odzwierciedleniem Jego troski o Kościół i dusze Mu powierzone. Kardynał zauważa też, że dziś Kościół jest "łodzią bez steru" i że konsekwencje "zamieszania w Kościele nie tylko będą , ale są już poważne".
Fakty są faktami.... Owoce tego pontyfikatu dla KATOLIKA są przerażające.
Z resztą, cóż się dziwić słowom Papieża …More
"Jeśli będę musiał, sprzeciwię się Papieżowi" - odważne słowa Kard. Burke są odzwierciedleniem Jego troski o Kościół i dusze Mu powierzone. Kardynał zauważa też, że dziś Kościół jest "łodzią bez steru" i że konsekwencje "zamieszania w Kościele nie tylko będą , ale są już poważne".
Fakty są faktami.... Owoce tego pontyfikatu dla KATOLIKA są przerażające.
Z resztą, cóż się dziwić słowom Papieża o Mszy trydenckiej, skoro papież Franciszek nie ma żadnej czci dla Najświętszego Sakramentu!
Martyna1
Pojednanie z Bractwem to byłby wielki dar dla Kościoła.
Te słowa powiedział Kard. Burke w 2012 roku. Jednak Opatrzność czuwała nad Bractwem, bowiem gdyby doszło do "pojednania" i Bractwo uzyskałoby kanoniczność, to obecny pontyfikat ( z tego co widzimy) doprowadziłby do sytuacji, jakiej doświadczyliśmy z FRANCISZKANAMI NIEPOKALANEJ i o jakiej czytamy w powyższym artykule.
Martyna1
"Według papieża wyświęcanie tego typu seminarzystów jest swoistym nakładaniem na Kościół „hipoteki”. Tacy kandydaci na księży są według Franciszka akceptowani często ze względu na kryzys powołań i zapotrzebowanie na nowych kapłanów; brak odpowiedniego rozróżnienia sprawia, że wśród kandydatów niektórzy ukrywają pewną „nierównowagę”, która manifestuje się później w liturgii."
---------------------…More
"Według papieża wyświęcanie tego typu seminarzystów jest swoistym nakładaniem na Kościół „hipoteki”. Tacy kandydaci na księży są według Franciszka akceptowani często ze względu na kryzys powołań i zapotrzebowanie na nowych kapłanów; brak odpowiedniego rozróżnienia sprawia, że wśród kandydatów niektórzy ukrywają pewną „nierównowagę”, która manifestuje się później w liturgii."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Brak słów, kiedy czyta się, że powyższe słowa wypowiada Najwyższy hierarcha Kościoła.
One more comment from Martyna1
Martyna1
Przytaczam kilka słów z artykułu, który podałeś.....
Anty_modernista 11:51

Diabeł i jego wyznawcy nienawidzą Mszy trydenckiej.
"Co jakiś czas pojawiają się spekulacje, że celebracja w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego zostanie ograniczona lub zakazana. Jak Ksiądz sądzi, czy sytuacja w tej kwestii się zmieni?

Od pięciu lat odprawiam Mszę w tej formie, mogę powiedzieć, że połowa mojego kapłań…More
Przytaczam kilka słów z artykułu, który podałeś.....
Anty_modernista 11:51

Diabeł i jego wyznawcy nienawidzą Mszy trydenckiej.
"Co jakiś czas pojawiają się spekulacje, że celebracja w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego zostanie ograniczona lub zakazana. Jak Ksiądz sądzi, czy sytuacja w tej kwestii się zmieni?

Od pięciu lat odprawiam Mszę w tej formie, mogę powiedzieć, że połowa mojego kapłańskiego życia jest związana z tym rytem. Nie wiem jaka będzie przyszłość........
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Przyszłość" pokazuje co się dzieje.....
Diabeł naprawdę NIENAWIDZI Mszy trydenckiej!