W archidiecezji lubelskiej zakazano we wszystkich kościołach wykonywania muzyki świeckiej podczas celebracji liturgicznych. Na pogrzebach i ślubach nie będzie więc żadnych utworów rozrywkowych ani filmowych. Co więcej, podczas Mszy świętej nie będzie też można wykonywać utworów religijnych, ale z wykorzystaniem muzyki świeckiej. Arcybiskup lubelski wprost zakazał używania gitary, perkusji, …More
W archidiecezji lubelskiej zakazano we wszystkich kościołach wykonywania muzyki świeckiej podczas celebracji liturgicznych. Na pogrzebach i ślubach nie będzie więc żadnych utworów rozrywkowych ani filmowych. Co więcej, podczas Mszy świętej nie będzie też można wykonywać utworów religijnych, ale z wykorzystaniem muzyki świeckiej. Arcybiskup lubelski wprost zakazał używania gitary, perkusji, saksofonu i innych instrumentów do muzyki świeckiej.
sters

Brawo! Arcybiskup Lublina zakazał muzyki świeckiej na Mszy

W archidiecezji lubelskiej zakazano we wszystkich kościołach wykonywania muzyki świeckiej podczas celebracji liturgicznych. Na pogrzebach i ślubach …
gosiacz1986
brawo ..niech Polska sie uczy od arcybiskupa Lublina
woj_tek
👏 🤗
Prawda inside
Brawo. Czas stawić czoło odstępstwu!!!
masada
Nareszcie został oświecony. Dziewuszki w getrach to na boisko, z gitarką lub inna pałką. W kościele tylko ORGANY.
Quas Primas
predex
Sprawy poszły juz za daleko, nic z tego nie bedzie , ta decyzja jest za poźna, i jej skutkiem bedzie uroczyste pożegnanie młodzieży z koiściołami , szczegolnie tej śpiewajacej i grajacej na gitarkach, powstanie larum i nasz kochany biskup pożegtna sie z Lublinem , przewiduje niestety taki przebieg spreaw.
predex
A czy bedziue tez zakaz tańców rysia, inaczej tańczących z wilkami
Matricaria
Nie wystarczy zakazać.Wszyscy sie zastanawiają czemu tak obniżyła się poprzeczka kulturalna w narodzie,jedną z przyczyn jest własnie upadek muzyki kościelnej,nie uczy sie chorału za to stosuje sie dużo banalnych utworków.Że już nie wspomnieć o tym co wyprawiają niektóre parafialne chóry.
Sacro polo z kościoła niech idzie w plener.