Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
Peter(skala)
12.2K

Prichýlila matku s dieťaťom z Ukrajiny: Drsný zvrat! Zasahovať musela polícia aj psychológ

42-ročná Hannah Debenham v júni zariadila pre ženu z Ukrajiny a jej dcéru útočisko v jej dome.
Zdroj: Facebook/Hannah Debenham

Neuveriteľné obvinenie!

Ukrajinská utečenka nahlásila hostiteľskú rodinu polícii. Neuveríte, aký dôvod na to mala!

Štyridsaťdvaročná Hannah Debenham v júni zariadila pre ženu z Ukrajiny a jej 10-ročnú dcéru útočisko v jej 8-izbovom dome v Uckfielde. Ich spolunažívanie však nebolo práve najharmonickejšie. Čoskoro sa začali medzi dvoma matkami prejavovať problémy. Metro informuje, že problémy vyústili až do toho bodu, kedy musel zasiahnuť špecialista na duševné zdravie. Ten utečenku požiadal, aby odišla.


O niekoľko dní neskôr Hannu prekvapila pred dverami jej domu polícia. Policajti jej povedali, že na ňu bola podaná sťažnosť. Ukrajinka tvrdila, že bola využívaná ako otrok a opatrovateľka detí na plný úväzok za malý alebo žiadny plat. Hannu preto pozvali na pohovor s inšpektorom novodobého otroctva, čo označila za najhoršiu skúsenosť svojho života. Po tom bola vyšetrovaná ešte dva mesiace, kým bol prípad stiahnutý z dôvodu nedostatku dôkazov.

Hannah povedala, že ukrajinská mama súhlasila s tým, že pomôže s opatrovaním detí dvakrát alebo trikrát týždenne, výmenou za ubytovanie a odmenu zhruba 230 eur. Počas prvých týždňov bolo všetko v poriadku, ale potom sa to zvrtlo, keď si Hannah všimla, že Ukrajinka a jej dcéra neupratali svoj riad a zakaždým použili nové poháre.

Ženy sa niekoľkokrát pohádali. Jedna z ich hádok sa týkala toho, že Hannah nemohla odviesť Ukrajinku na stretnutie, pretože pracovala. Všetko však vyvrcholilo, keď ukrajinská mama vzala Hanninho päťročného syna na ihrisko. Keď chlapec povedal, že potrebuje ísť na záchod, žena mu mala povedať, aby išiel na neďaleké pole a použil listy na utretie.

„Cítila som, že jej už nemôžem plne dôverovať a rozhodli sme sa, že táto dohoda nám už nevyhovuje. Povedala som jej, že keď dostane finančný príspevok, mala by si nájsť bývanie niekde inde,” povedala Hannah. Detektív vrchný inšpektor Gavin Patch povedal, že prípad sa snažili vyšetriť čo najrýchlejšie. Trval na tom, že polícia berie každú správu o otroctve veľmi vážne.

Hanne sa uľavilo, že je po všetkom, ale cítila sa neuveriteľne vystresovaná. „Kedykoľvek vidím v tejto krajine ukrajinskú vlajku, nemôžem si pomôcť, ale cítim hnev na ľudí, ktorí nemajú žiadnu vďačnosť a žiadnu úctu k ľuďom ako som ja. Bola som naivná myslela som si, že môžem z tohto sveta spraviť lepšie miesto, keď niekomu pomôžem a pozvem ho do svojho domu, aby mal kde žiť,” povedala o svojej nepríjemnej situácii Hannah. Nemenovaná ukrajinská matka sa k veci zatiaľ nevyjadrila.
Marieta Ria
... je jedno porekadlo - urob čertovi dobre, peklom sa ti odmení!