Clicks5.6K
pl.news
14

Franciszek zaprzecza niepokalanemu poczęciu: "Maryja nie urodziła się święta"

W bożonarodzeniowym słowie (21 grudnia) papież Franciszek mówił o Matce Boskiej i św. Józefie w szopce pełnej świętości i radości.

Kontynuował: "I wtedy powiecie mi: oczywiście! To Matka Boska i święty Józef! Tak, ale nie myślcie, że to było dla nich łatwe, świętym się nie rodzi, świętym się staje i było to prawdą również w ich przypadku."

Według doktryny katolickiej Matka Boska przyszła na świat bez grzechu pierworodnego, więc narodziła się świętą. A Franciszek, jak wiadomo, często mówi, zanim zdąży pomyśleć.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsKqwbfadzym
m.rekinek
borgan Być może Biskup Rzymu miał na myśli co innego, a tylko wyraził się nieprecyzyjnie
i dwuznacznie ...
==========================
Tutaj też ?! Franciszek o Maryi : ,,Maryja jest niemożliwa do naśladowania, ludzie idą do Niej po tanie łaski"(!!!)
PiotrM
Przecież to logiczne że Bóg Świętość Najświętsza mógł się narodzić tylko w Ciele Świętym bez grzechu. Bo od kiedy światłość mogła by żyć w zgodzie z ciemnością. Słyszeliście o takim proroctwie: Człowiek w bieli, na wzgórzu ukryty w skale, bardzo cierpiący, z białą głową, nie mylić z siwą, odsunięty na bok, uwięziony. Kto to?
Weronika....S
Franciszek dużo mówił w związku Bożym Narodzeniem o pracy, jakby praca była głównym elementem uświęcenia. O modlitwie i służbie Bogu niewiele. Muszę przyznać z pewną satysfakcją, że podczas pasterki w kościele wysłuchałam bardzo dobrego pod względem religijnym i intelektualnym kazania. Nie było w nim niejasności i dwuznaczności.
Weronika....S
Tytuł nie tyle jest błędny, co jest logicznym wnioskiem ze słów Franciszka, który na okoliczność Bożego Narodzenia powiedział, że ,,świętym się nie rodzi,, a przecież Matka Boża Niepokalana i Syn Boży, Chrystus nie potrzebowali stawać się świętymi, ponieważ takimi się urodzili.
TomaszBiał
Dajecie się sprowokować i po co?
TomaszBiał
Kolejne słowo wyrwane z cytatu czy prawdziwe? Gdzie odnośnik od tłumaczenia jakiegoś artykułu? Ktoś coś napisał i już afera . Rzucacie kamieniami po co i w kogo?
asdew
Gdzie są te rzekomo wypowiedziane słowa? papiez.wiara.pl/doc/5233006.Z-zatra…
annaaurelia
a wystarczyłoby chodzić na katechezy i uważnie słuchać
Agnieszka -C
Franciszek nie mówi zanim zdąży pomyśleć,jest to celowa mowa, mająca na celu umniejszenie godności Matki Najświętszej
Verba Veritatis
Widać w wypowiedzi ewidentnie mentalność Ludera ścierwa vel Lutra...ten potępieniec od 500 lat , twierdzi że Chrystus jest poddanym diabła....kto zna wykłady ka.prod Guza ten wie o czym piszę....
Weronika....S
Świętości Matki Bożej nie można zestawiać ze świętością żadnego człowieka, nawet ze świętością św. Józefa. Tylko Jej przysługuje tytuł ,,Najświętsza,,. Ona jest bowiem jedynym człowiekiem ,,niepokalanie poczętym,, z ciałem i duszą wzięta do nieba, czego Franciszek nie bierze pod uwagę. Jako Niepokalana urodziła Syna Bożego. To nie pierwsza wypowiedź Franciszka, kiedy tenże dystansuje się od …More
Świętości Matki Bożej nie można zestawiać ze świętością żadnego człowieka, nawet ze świętością św. Józefa. Tylko Jej przysługuje tytuł ,,Najświętsza,,. Ona jest bowiem jedynym człowiekiem ,,niepokalanie poczętym,, z ciałem i duszą wzięta do nieba, czego Franciszek nie bierze pod uwagę. Jako Niepokalana urodziła Syna Bożego. To nie pierwsza wypowiedź Franciszka, kiedy tenże dystansuje się od nauczania Kościoła Katolickiego, a są to wypowiedzi wprowadzające zamęt i podział wśród wiernych.
turysta569
Franek zaprzecza niepokalanemu poczęciu: "Maryja nie urodziła świętego"---HEJ TY FRANEK A JAKIEGO CO CZYZBY BYLES SWIATKIEM NARODZIN A I MOZE KRZESNYM CO FRANEK CZY TOBIE ZA MOCNO ABY NIE ODBIJA CO
Quas Primas
Nie wiem kim urodził się Franciszek, ale wiem, ze jest heretykiem i jeśli się nie nawróci, to heretykiem umrze.
ps. Dziwię się tym, którzy są blisko Franciszka, że nie zbuntują się wobec jego herezji. Nie myślę tu o jawnych heretykach czy sodomitach, ale o ks. Guido Marinim, czy naszym polskim ks. Konradzie Krajewskim.