Bob
21.7K

Rosyjskie Ministerstwo Obrony: Wojska rosyjskie wyeliminowały setki polskich najemników pod Charkowem

25.11.2022 18:55:54
Polscy najemnicy zostali zaatakowani przez wojska rosyjskie. W piątek, 25 listopada, okazało się, że bojownicy Sił Zbrojnych FR zaatakowali z broni precyzyjnej trzy punkty tymczasowego rozmieszczenia polskich najemników, znajdujące się w pobliżu wsi Wielkie Chutor w obwodzie charkowskim. Informację oficjalnie przekazało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej.

Jak wyjaśniło rosyjskie wojsko, zlikwidowano około 200 polskich bojowników. Zagraniczni najemnicy coraz częściej stają się celem ataków sił powietrznych i jednostek naziemnych armii rosyjskiej w strefie NVO.

Wiadomo również, że ponad stu najemników z tzw. „Legii Cudzoziemskiej” zostało zniszczonych w pobliżu Siewierska i Słowiańska okupowanych przez Siły Zbrojne Ukrainy w DRL. Według aktualnych danych przeciwnik stracił w tym sektorze frontu czołg, dwa bojowe wozy opancerzone i osiem pojazdów.

W dzisiejszym raporcie rosyjskie Ministerstwo Obrony informuje, że dwa ataki Sił Zbrojnych Ukrainy na kierunku Kupyańsk zostały odparte w rejonie Nowosielowskim w ŁRL. Dzięki aktywnym działaniom Sił Zbrojnych Rosji wróg został odrzucony na swoje pierwotne pozycje.

Później szef Czeczenii Ramzan Kadyrow podjął próbę kontrofensywy przeciwko miastu Soledar w DRL. Na wskazanym odcinku frontu wspólnym wysiłkiem wojsk rosyjskich różnych jednostek udało się pokonać wroga.

„W mieście Soledar w DRL siły specjalne Achmat wraz z bojownikami 6. pułku kozackiego 2. korpusu armii ŁRL i bojownikami PKW Wagnera skutecznie stłumiły kontratak ukraińskich gangów ”, powiedział wojskowy i polityk w swoim kanale telegramu.

Kadyrow podkreślił, że podczas nieudanej ofensywy ukraińscy bojownicy stracili 5 czołgów, 9 bojowych wozów piechoty i 1 MTLB. Ponadto zestrzelono 3 wrogie drony.

Źródło: Минобороны РФ: российские войска ликвидировали сотни польских наёмников под Харьковом
Magdalena Maria Kubiak
Sami wybrali swoj los…🥺
Bob
Musisz to wiedzieć(1553) W USA media oficjalnie o tym, że Ukraińcy sami się bombardują - Musisz to wiedzieć(1553) W USA media oficjalnie o tym, że Ukraińcy sami się bombardują