Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks508

Abp Ryś: czy słowo Boga w was trwa? | odpust w WSD | Łódź 2019

tommy1
4
"Znacie Tego który jest od początku,który jest zasadą,który pokazuje jaka jest zasada ojcostwa,znacie Go?Bo tylko w tej mierze w jakiej Go znacie możecie być ojcami,bo jak Go nie znasz to jest pytanie czy to co przekazujesz to jest życie boże,może wcale nie przekazujesz życia tylko,za przeproszeniem,jakieś pieroństwo. Kiedyś słuchałem takiego kazania : Pan Jezus powiedział to i to,a ja bym …More
"Znacie Tego który jest od początku,który jest zasadą,który pokazuje jaka jest zasada ojcostwa,znacie Go?Bo tylko w tej mierze w jakiej Go znacie możecie być ojcami,bo jak Go nie znasz to jest pytanie czy to co przekazujesz to jest życie boże,może wcale nie przekazujesz życia tylko,za przeproszeniem,jakieś pieroństwo. Kiedyś słuchałem takiego kazania : Pan Jezus powiedział to i to,a ja bym jeszcze dodał.
A kto cię prosił? Ciekawe co mądrzejszego powiesz.W tej mierze w jakiej budujemy kościół po swojemu czynimy go bezowocnym."

Jako bracia w wierze wiecie również, że formacja nie może się skoncentrować tylko na działaniu. Jak nigdy dotąd potrzeba dziś uczyć dzieci, nastolatków, młodych i małżeństwa życia modlitewnego, codziennej i zażyłej rozmowy z Bogiem. W tym celu nie trzeba się bać powierzania samym świeckim towarzyszenia innym świeckim w ich życiu duchowym.”
papiez.wiara.pl/doc/5986587.Papiez-…
tommy1 likes this.
tommy1
Genialny cytat:
- Pan Jezus powiedział to i to - a ja bym jeszcze dodał ...
- A kto cię prosił?

"To jest Ewangelia takiej absolutnie bezinteresownej miłości Boga z którą startujesz w życie,tam jeszcze nie popełniłeś żadnego grzechu ale Bóg już myśli jak przebaczyć ci te które popełnisz.
Jest wiara głęboka Żydów że Mesjasz został stworzony przed założeniem świata.Mesjasz jest za nim Bóg powołał do życia ludzi,zanim zgrzeszą to Mesjasz już jest stworzony,to znaczy,Bóg mając tę wiedzę …More
"To jest Ewangelia takiej absolutnie bezinteresownej miłości Boga z którą startujesz w życie,tam jeszcze nie popełniłeś żadnego grzechu ale Bóg już myśli jak przebaczyć ci te które popełnisz.
Jest wiara głęboka Żydów że Mesjasz został stworzony przed założeniem świata.Mesjasz jest za nim Bóg powołał do życia ludzi,zanim zgrzeszą to Mesjasz już jest stworzony,to znaczy,Bóg mając tę wiedzę dotyczącą ludzkich grzechów zanim one się staną już zna drogę powrotu ludzi do siebie.Już im przygotował drogę nawrócenia,już im przygotował drogę pojednania ze sobą,ale kiedy Jan mówi do dzieci że dostępują odpuszczenia grzechów, to mówi właśnie to,że Jezus Chrystus umarł za nas zanim mogliśmy cokolwiek zrobić dla swojego zbawienia.Jego miłość jest uprzednia i to jest uprzedzająca miłość do grzeszników."
Przepiękna mowa arcybiskupa Rysia,w zasadzie to powinien przetłumaczyć nam Pismo Święte na nowo bo nie rozumiemy wielu słów gdyż byle jak je przełożono.
tommy1 likes this.
tommy1
@Darius Tadeus czy Jezus osobiście podyktował ci to orędzie?