Clicks6.9K
pl.news
15

DOWÓD: nadużycia w Kościele są BEZWSTYDNIE wyolbrzymiane

Niedorzeczne twierdzenie, że "330.000 dzieci" było rzekomo wykorzystywanych przez "2'900-3'200" pracowników kościelnych w latach 1950-2020, jak twierdzi raport z 5 października zamówiony przez francuskich biskupów, jest fałszywe, wyjaśnia Peter Anderson na IlSismografo (6 października).

Prosta matematyka pokazuje, że oznaczałoby to, iż przeciętny krzywdziciel wykorzystał ponad 100 dzieci. "To jest trudne do uwierzenia" – komentuje Anderson.

Porównuje to z podobnym (również mocno przesadzonym) raportem z 2018 r. zleconym przez niemieckich biskupów oraz (podobnie grubo przesadzonym) raportem wielkiej ławy przysięgłych z Pensylwanii, w którym średnia liczba ofiar na jednego krzywdziciela wynosiła od 2 do 4.

Francuski raport opierał się na badaniu, w którym kwestionariusze zostały wysłane do 243 601 osób, ale zwrócono tylko 28 010 nadających się do użytku kwestionariuszy. Zostało to następnie zastosowane do ogólnej populacji we Francji.

Anderson uważa, że strach był powodem, dla którego tchórzliwi biskupi zaakceptowali taki raport, aby nie sprawiać wrażenia, że żyją "w zaprzeczeniu" w sprawie nadużyć seksualnych.

Raporty tego rodzaju są smutnym dowodem na to, że samo w sobie wielkie, ale marginalne zjawisko nadużyć w Kościele jest bezwstydnie rozdmuchiwane w celu szkodzenia Kościołowi.

#newsYbbkfbqize

CÓRKA MARYI
TOMCAT T COL
Jeżeli Kapłan ma prawomocny wyrok za takie czyny a przełożony zna sprawę i przesuwa go do innej parafii to co się dzieje w Kościele ? Kto rządzi nim kto kieruje?
przeciwherezjom
Kościół ma jednak trochę obrońców. Bogu dzięki!
TomaszBiał
Pytanie moje do ciebie czy w Kościele jest miejsce dla pedofilów
TomaszBiał
Jaki Ksiądz taki Biskup
Francio53
Raczej jaki biskup taki ksiądz.
TomaszBiał
Jeżeli w przedszkolu złapany jest pedofil a minister przenosi go do innego to coś jest nie tak . Widać swój kryje swego.
One more comment from TomaszBiał
TomaszBiał
Taki jest efekt zamiatania spraw pod dywan.
Piotr2000
Skad przyszli ? Jedna z odpowiedzi przekazuje Bella DODD. amerykanska komunistka w swej autobiografii pokazujaca jak sama wprowadzala pod koniec lat 1930 do seminariow katolickich w USA 12000 komunistycznych byczkow, ktorzy potem zostali proboszczami, biskupami, profesorami, kardynalami i stali sie odpowiedzialni za tworzenie masonskich struktur w Kosciele.
MementoMori+++
Masoni w sutannach niszczą ludzi i Kościół, utrzymują się z pieniędzy wiernych, i jeszcze wierni mają płacić za ich skandale w ramach źle pojętego zadośćuczynienia- głupota i naiwność a nie miłosierdzie. Wyolbrzymianie wyolbrzymianiem, jeden przypadek pedofilii TO ZA DUŻO. To co się działo u dominikanów przez 20 lat woła o pomstę do nieba.
Francio53
Teraz widać też, co się dzieje u Jezuitów. Ten zakon to już chyba sekta.
justuss
tylko jakoś nikt nie mówi, kim byli ci pedofile, bo wątpię, że prawdziwi z powołania księża robili takie rzeczy, jak już wiemy i masoni i komuniści weszli do seminariów, aby rozwalić KK od wewnątrz. I moim zdaniem, to oni byli tymi wilkami, bo bez powołania trudno odnaleźć się w sutannie. Polecam książki, Grzechy kardynalne, Gość papieża, Dom wiatrem smagany, Infiltracja, itd. I jeszcze jedno, …More
tylko jakoś nikt nie mówi, kim byli ci pedofile, bo wątpię, że prawdziwi z powołania księża robili takie rzeczy, jak już wiemy i masoni i komuniści weszli do seminariów, aby rozwalić KK od wewnątrz. I moim zdaniem, to oni byli tymi wilkami, bo bez powołania trudno odnaleźć się w sutannie. Polecam książki, Grzechy kardynalne, Gość papieża, Dom wiatrem smagany, Infiltracja, itd. I jeszcze jedno, czy winnej grupie społecznej jak zdarza się cos podobnego, to szkody wyrównuje cała grupa, czy osoba oskarżona?
Radek33
A czy o innych grupach społecznych się w ogóle mówi?W statystykach bodajże amerykańskich nauczyciele pedofile miażdżą w ilości przypadki duchowieństwa,które są marginalne.Czy ktoś słyszał oprócz nielicznych ,przypadek wykorzystywania i zamordowania dziecka ,jakieś rok temu, jakie dopuściła się para lesbijek?O księdzu mordercy -pedofilu trąbiliby do dziś gdzie tylko się da
TomaszBiał
Bezwstydnie wyolbrzymione to 1,5 mil zł zadośćuczynienia za molestowanie wypłacono dla osoby w tamtym roku na Podlasiu. Pytanie do kleru czy z własnej pensji wypłacili.