mk2017
2382

DRABINA BENEDYKTYŃSKA - XI I XII STOPIEŃ POKORY

DRABINA BENEDYKTYŃSKA - XI I XII STOPIEŃ POKORY. Ostatni post z cyklu "drabiny" św. Benedykta, opata. XI. Jedenasty stopień pokory to mądrość w mówieniu.
mk2017
XII.
Dwunasty stopień pokory, to dawanie świadectwa pokory w swoim zachowaniu
.
Nie wolno również badać nam pokory innych, bo nie mamy do tego prawa. Jeśliby ktoś tak czynił, grzeszy niesprawiedliwym osądem.More
XII.

Dwunasty stopień pokory, to dawanie świadectwa pokory w swoim zachowaniu
.

Nie wolno również badać nam pokory innych, bo nie mamy do tego prawa. Jeśliby ktoś tak czynił, grzeszy niesprawiedliwym osądem.
mk2017
XI.
Jedenasty stopień pokory to mądrość w mówieniu.
Mowa mądra jest roztropna i umie czekać do odpowiedniej chwili. „Człowiek mądry milczeć będzie do chwili odpowiedniej, a chełpliwy i głupi ją lekceważy” (Syr 20,7). Roztropność to również unikanie wielomówstwa, czczej paplaniny. „Kto w mówieniu miarę przebiera, odrazę budzić będzie, a ten, co na wszystko sobie pozwala, popadnie w nienawiść” …
More
XI.

Jedenasty stopień pokory to mądrość w mówieniu.

Mowa mądra jest roztropna i umie czekać do odpowiedniej chwili. „Człowiek mądry milczeć będzie do chwili odpowiedniej, a chełpliwy i głupi ją lekceważy” (Syr 20,7). Roztropność to również unikanie wielomówstwa, czczej paplaniny. „Kto w mówieniu miarę przebiera, odrazę budzić będzie, a ten, co na wszystko sobie pozwala, popadnie w nienawiść” (Syr 20,8).