wacula25wp.pl
Matricaria piękny wartościowy komentarz
Matricaria
Trzeba było pięćdziesięciu lat by zrozumieć że Najświętsza Maryja Panna nie jest przeszkodą w dialogu ekumenicznym i nie zasłania wiernym swego Syna.Papież Franciszek rozwiązał ekumeniczną kwestię genialnie prosto wskazując na testament Jezusowych słów z Krzyża do Jana i Maryi.Nie ma wątpliwości że Maryja jest nam dana przez Boga jako pomoc i niepodobieństwem jest tę pomoc odrzucić lub ją …More
Trzeba było pięćdziesięciu lat by zrozumieć że Najświętsza Maryja Panna nie jest przeszkodą w dialogu ekumenicznym i nie zasłania wiernym swego Syna.Papież Franciszek rozwiązał ekumeniczną kwestię genialnie prosto wskazując na testament Jezusowych słów z Krzyża do Jana i Maryi.Nie ma wątpliwości że Maryja jest nam dana przez Boga jako pomoc i niepodobieństwem jest tę pomoc odrzucić lub ją kwestionować.Jest to wypowiedzenie wojny dyżurującym w Kościele adwokatom diabła tak przeczulonych na punkcie pobożności maryjnej,miejcie się z pyszna!
– Gdy Papież wypowiadał słowa: „Ogłaszam Maryję Matką Kościoła”, wszyscy biskupi zerwali się z miejsc i zaczęli klaskać z ogromnej radości, długo i żarliwie –relacjonował po powrocie do kraju ks. abp Antoni Baraniak, ówczesny metropolita poznański i bliski współpracownik ks. kard. Wyszyńskiego, którego nazywał Ojcem. – Ciągle patrzyłem na Ojca. Ojciec stał, miał twarz zasłoniętą rękami; między palcami spływały łzy. Widziałem, że był ze wszech miar wstrząśnięty. Dokonywała się jego umiłowana sprawa, przeogromna chwała Maryi, którą on ukochał i za którą gotów był poświęcić wszystko – wspominał.
Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/…/195093,matka-ca…