Anton Čulen
11.7K

Prečo by mal každý pracujúci občan žiadať zvýšenie svojho platu

Prečo by mal každý pracujúci občan žiadať zvýšenie svojho platu

Vážená vláda, mám na dnešnú dobu veľmi dobrý mesačný plat 500 € čistého.

Napriek tomu vás žiadam o zvýšenie o 292 € mesačne, aj keď podľa vás je tento plat dostačujúci. Môj plat by po zvýšení predstavoval 792 €, čo je stále menej ako majú v Grécku.

Svoju žiadosť odôvodňujem takto:
Mám 2 deti a ženu, ktorá je s nimi v domácnosti. Bývame v jaskyni, nájom neplatíme. Mydlo a pracie prostriedky nekupujeme a pretože sa umývame v potoku, neplatíme ani za vodu. Elektrinu a plyn tiež neplatíme, pretože nevlastníme žiadne spotrebiče. Odevy a obuv nekupujeme, ale zhotovujeme si ich z kožušín lesných zvierat.

Do práce chodím pešo, teda peniaze nepotrebujem ani na benzín, naftu či MHD. Na dovolenku, ani na víkendy nikam nechodíme, do kina a divadiel už vôbec nie.

Náš rozpočet vyzerá takto:
Raňajky: 2 rožky a voda z potoka – 0, 20 €
Desiata: 2 rožky a voda z potoka – 0, 20 €
Obed: polievka a guláš z bufetu – 3, 00 €
Olovrant: 2 rožky a voda z potoka- 0, 20 €
Večera: polievka a guláš z bufetu – 3, 00 €
1 osoba na deň: 6, 60 €
4 osoby na deň (otec, mama a 2 deti): 4 x 6, 60 = 26, 40 €
Na mesiac 30 x 26, 40 € = 792 €


V prípade, že máte hypotéku, vlastníte dom, byt, platíte za plyn a elektrinu, kúrenie, auto, internetovú prípojku, platíte za telefón, za rozhlas a televíziu, za lieky, používate MHD, máte školopovinné deti ktoré chodia do družiny, nakupujete im obuv a odevy, chodíte aspoň raz ročne na dovolenku, atď., tak si to treba doplniť do žiadosti o navýšenie platu.

V prípade, že váš zamestnávateľ pozná sociálne učenie Cirkvi a vie si vypočítať skutočné náklady na dôstojný život vašej rodiny, prestane vám vyplácať existenčnú mzdu, ale začne vám vyplácať spravodlivú mzdu. Lebo hoden je robotník svojej mzdy.
Pracujúci občan a váš pravidelný volič.

Autor neznámy. Redakčne upravené.

alianciazanedelu.sk/archiv/12973
Metod
Dnešná vláda psychopatov, tam sa nedovoláme spravodlivosti!