pl.news
13.3K

Niemcy: Wystawa voodoo w kościele

Haitańska "grupa artystów" Atis Rezistans obecnie wystawia swoje rzeźby w Kościele St Kunigundis w Kassel, w niemieckiej Diecezji Fulda.

W związku z uszkodzeniem sklepienia sufitowego od 2019 roku w kościele nie odprawia się nabożeństw ze "względów bezpieczeństwa", ale wygląda na to, że bluźniercze wystawy nie stwarzają zagrożenia.

Według Rp-Online.de (17 sierpnia) Haitańczycy, wyjaśnili, że tradycje "religii voodoo" zostały zawarte w ich rzeźbach, które wykonali z metalu, złomu oraz ludzkich czaszek (!) i kości.

Jak podają miejscowe media, zwiedzający reagują "zaskoczeniem i czasami przerażeniem". W trakcie otwarcia wystawy pewien człowiek krzyknął do jednego z artystów - "Lubicie diabła?", a następnie zapytał - "coście najlepszego uczynili z Kościołem Kunigundis".

W każdym razie dekadencka Diecezja Fulda przyjęła artystów z otwartymi rękami przed agencją prasową DPA. Artystyczna wizualizacja śmierci miała - rzekomo - bezpośrednie odzwierciedlenie w tradycji Baroku [lub raczej w powolnym samobójstwie Kościoła Soborowego].

#newsWfvrfuoivv

Lilianna w ogrodzie
Co nas straszycie po nocach?