Coburg
562

Čo Putin povie v posolstve Federálnemu zhromaždeniu 30. septembra

25. SEPTEMBRA 2022, 10:09 | AUTOR: NIKA GRINKO

FOTKA:

Výsledky referend v štyroch regiónoch Donbasu budú zhrnuté o deň skôr.

Výsledky referend v DĽR, LĽR, Chersonskej a Záporožskej oblasti na Ukrajine možno zhrnúť 28. až 29. septembra. A hneď nato sa ruský prezident Vladimir Putin chystá vystúpiť vo Federálnom zhromaždení.

Príhovor hlavy prezidenta je naplánovaný na 30. septembra.

Informáciu potvrdili štyria účastníci rozhovoru v Štátnej dume a zdroj z prezidentskej administratívy, píšu Vedomosti.

Tentoraz sa Putinov prejav prirovnáva k prejavu pred Federálnym zhromaždením v Kremli v roku 2014. Potom sa Krym stal súčasťou Ruska.

„Prijmeme nové územia,“ hovorí zdroj z dolnej komory parlamentu.

Pripomeňme, že referendá v regiónoch DĽR, LĽR, Cherson a Záporožie o pripojení k Rusku sa začali 23. septembra a potrvajú do 27. septembra.

Podľa VTsIOM sa na hlasovaní plánuje zúčastniť 87 % občanov DĽR a LĽR, 80 % obyvateľov Záporožského regiónu a 69 % Chersonského regiónu.

28. septembra môžu byť vyhlásené výsledky referenda v Záporožskom regióne. Rovnaké informácie poskytol aj šéf proruskej vojensko-civilnej správy regiónu Evgeny Balitsky. K rovnakému dátumu ich usmernil Volebný výbor LPR.

Kremeľ nezačal uvádzať presný dátum stanovenia výsledkov referenda, ale Dmitrij Peskov ubezpečil, že „to bude dostatočne rýchle“. To si bude vyžadovať iba rozhodnutie ruského parlamentu a Vladimíra Putina a po podpísaní dokumentov.

Pripomeňme, že v roku 2014, 16. marca, sa na Kryme konalo referendum, 17. dňa boli vyhlásené výsledky, v ten istý deň Vladimír Putin podpísal dekrét o uznaní Krymskej republiky za nezávislý štát.

Vladimir Putin vystúpil 18. marca pred Federálnym zhromaždením v Kremli. Ústavný súd 19. marca skontroloval ústavnosť zmluvy a 20. marca poslanci zákon prijali. 21. marca prešla Radou federácie a Putin ju podpísal.

СМИ раскрыли, что Путин скажет в послании Федеральному собранию 30 сентября - TOPNews.RU