Milosrdná cirkev zakazuje katolíkom modliť sa v katedrále ruženec

OurWarPath.com organizuje 29. a 30. septembra v hoteli v Peorii v štáte Illinois podujatie s ružencovým zhromaždením a virtuálnymi prejavmi arcibiskupa Vigana a otca Jamesa Altmana.

V tejto súvislosti sa Joe Rigi, prezident OurWarPath.com, chcel pomodliť jedno desaťročie ruženca v katedrále v Peorii. Biskup Louis Tylka, 52, sa s ním odmietol osobne rozprávať a namiesto toho prostredníctvom právnika modlitbu zakázal.

Diecéza sa najprv ospravedlňovala a dokonca klamala, že na desaťminútovú modlitbu nemohla nájsť dostatok dobrovoľných ochrankárov. Rigi sa ponúkol, že ich zaplatí.

Potom im zrazu povedali, že katedrála je "v rekonštrukcii", a preto je zatvorená. Diecéza na žiadosť o iný kostol najprv neodpovedala.

Nakoniec priznala, že modlitbu odmietla kvôli hosťom, ktorí ani nebudú prítomní. Rigi požiadal o písomné vysvetlenie, ale žiadne nedostal.

Portál OurWarPath.com komentuje, že katedrála je otvorená pre verejnosť, ale nie pre katolíkov, ktorí nesúhlasia s homosexualitou a protestantizmom biskupa.

#newsSpypztseim
Martina Bohumila Lutherová
Jak si to tak představujete-
chrámy chcete, ale jejich
duchovní nápň s buzranstvím
a pačamámou a ASsisi odmítát. 😱
apredsasatoci
Ruženec sa určite treba prestaň modliť.
Veľmi ubližuje a zranuje diabla.
Pán Ježiš povedal: Buďte milosrdni!
dominikguzman
Ejha, Doug Barry tam bude tiež, to je fajn.
Anna Cseploova
Videla som videa, kde sa muzi v Bratislave verejne na kolenach modlia ruzenec 🤗🤗🤗🤗 Chvala Bohu, este keby sa to rozsirilo aj do inych kutov sloveska rada by som prisla. Tak velmi potrebujeme pokanie, rutime sa do zahuby, musime volat k Bohu o odpostenie a zachranu !!!! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼