Clicks46
NewsLetters

BВП: Подяка чеським лікарям та активістам у боротьбі з коронапсихозом і експериментальною вакцинацією

Візантійський Вселенський Патріархат захищає основні правди віри. На противагу цьому псевдопапа Бергольйо наполегливо пропагує не лише содомію, але в даний час ‒ і експериментальну мРНК-вакцину.
Усім чеським активістам, багато з яких є лікарями, віруючими чи невіруючими, належить подяка за витривалу боротьбу з коронапсихозом та експериментальною мРНК-вакцинацією. До цих сміливих активістів належать і особи, які рекомендують альтернативну медицину або симпатизують певній духовності ‒ отож вони не є атеїстами. Деякі навіть мають духовний досвід, але дистанціюються від християнства. ВВП висловлює подяку також їм, хоча й не розділяє з ними єдності у духовній сфері.
Коротка орієнтація в духовній атмосфері у Чехії
Ще в період між двома світовими війнами була відома діяльність пана Бржетіслава Кафки та його експерименти з парапсихології. Кафка представляв себе католиком.
За часів комунізму, у 70-90-х роках, своєю надзвичайною діяльністю славився священик Франциск Ферда та католик Індржіх Пасека, і можна згадати ще й інших католиків, що діяли у цій сфері. Доктор Рейдак, який займався парапсихологією, наголошував, що і кардинал Ф. Томашек позитивно ставився до діяльності священика Ф. Ферди. У цьому він мав рацію, адже в часи комунізму будь-який прояв духовності помилково сприймався як підтримка християнства. Таку позицію займала більшість священиків. Атеїзм нав’язувався державою як науковий світогляд і фактично як державна релігія. Тим не менше, ще за часів комунізму великої популярності набула духовність, пов’язана з практикуванням йоги. Її кваліфікували як невинну гімнастику і одночасно як метод лікування. Насправді ж це була поганська духовність, що сягала корінням індуїзму з його поклонінням різним божествам, яких християнство кваліфікує як демонів (наприклад, богиня Калі з намистом із людських черепів...). Разом з цим прийшов і гуруїзм із обожненням гуру...
З падінням комунізму виник духовний вакуум, який, особливо завдяки напливу езотеричної літератури, заповнився найрізноманітнішими формами духовності, пов’язаними з Нью Ейдж, що рекламували успішність та псевдомістику. Багато людей пройшли курси Рейкі, метод Сільви та інші т.зв. курси оздоровлення. Аптеки наповнилися гомеопатією. Модною стала акупунктура, філософія, пов’язана з «інь-янь», індуїстські та буддистські медитації, китайські масажі, лікування тибетськими мисками та ін. На загал це було повернення до старих поганських практик, пов’язаних з віщуванням та магією. Ця духовність проявлялася і в деструктивних та небезпечних сектах (секта Харе Крішна, трансцендентальна медитація, секта Муна та ін.). Тому в духовній сфері необхідно розрізняти.
Ми розуміємо, що сучасний католицизм із псевдопапою Франциском в жодному разі не може заторкнути щирого шукача. Він не дає ясного погляду на справжню духовність і правдиве духовне життя, пов’язане зі спасительною вірою в Ісуса Христа, Сина Божого, який взяв на Себе наші гріхи і Своєю смертю на хресті відкрив нам браму до вічного життя. Духовне життя полягає в тому, що ми з’єднуємося з нашим Господом і Спасителем Ісусом Христом. Свій життєвий шлях і свої терпіння з’єднуємо з Ним і з Його вченням Євангелії. Сила Духа Божого через особисту відданість перетворює нас у подобу Христа ‒ щоб ми мали Його мислення і Його Духа. При цьому паралізується наше его ‒ родовище зла в нас. Це справжня суть християнства. Нірвана, реінкарнація, карма ‒ це фальшивий шлях, який відводить від суті і тримає людину в духовній темряві. Справжня духовна свобода і справжнє щастя є лише у Христі. Зі смертю вони довершуються в повноті у вічному щасті. Ніхто не здобуде його через кардинальський капелюх чи церковний уряд.
Фактом є те, що священик Ферда мав духовні досвіди, якими «служив» тисячам. Фактом є і те, що Бржетіслав Кафка своїми експериментами зі суб’єктом (медіумом) вказав на певну духовну реальність, яка виходить за рамки природних законів. Але Боже слово ‒ ще від Мойсея, через пророків, апостолів та Отців Церкви, отож більше ніж 3 000 років ‒ застерігає від цієї духовної реальності. Тому, незважаючи на ставлення кардинала Томашека чи інших церковних авторитетів, які не розрізняють духовне підґрунтя, з відступом часу можна критично довести, що експерименти Бржетіслава Кафки базуються на давньому досвіді, який називається спіритизмом (див. приклад з Біблії ‒ 1 Сам. 28).
А що стосується діяльності отця Ферди, то однозначно, що в цьому випадку неможна говорити про дари Святого Духа, тобто про Божі харизми, але це була форма ясновидіння чи ворожіння. Фактом є те, що дари Святого Духа іноді важко відрізнити від цієї надзвичайної діяльності, від т.зв. феноменів. Основна ознака розрізнення ‒ чи людина, яка має надзвичайні дари, здатна на правдиву самокритику і охоча визнати свій гріх та віддавати свою нужденність і своє майбутнє в Божі руки.
Що стосується чудес і надприродних вчинків, то в житті кожного святого їх було багато. Та святого ставили за приклад не задля чудес, які сталися через нього, але задля його морального життя, наповненого героїчними чеснотами, передовсім глибокою покорою і любов’ю до ближнього, поєднаною зі зусиллями допомогти йому здобути вічне життя. Святий вказував на свою єдність з Ісусом Христом і на те, що всю силу і владу має від Нього. Дуже підбадьорюючими є життєписи святих, особливо з перших часів християнства. Вони записані головним чином у російських життях святих, написаних митрополитом Ростовським (Даниїлом Туптало), який уклав їх згідно з історичними джерелами.
Хай Бог дасть тим, які щиро шукають, пізнання не фальшивої клерикальної, а справжньої християнської духовності!
Ще раз дякуємо усім відважним лікарям та активістам, які виступили за правду і за життя проти брехні та смерті!

+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського (Католицького) Патріархату

+ Методій, ЧСВВр + Тимотей, ЧСВВр
єпископи-секретарі

13.05.2021

Підписатися на розсилку нових публікацій від ВВП

list-manage.com/subscribe?u=bed9f40cf4da3e3582e1ecefc&id=c8496b93c