Clicks3.3K
pl.news
12

Zakłopotany Franciszek mówi, że ograniczył mszę w USA, Szwajcarii i Francji

Franciszek wprowadził Traditionis Custodes, aby przywrócić "jedność Kościoła" poprzez walkę z "ideologią, której obawiał się, że pojawi się szczególnie w USA, Szwajcarii i trochę we Francji", powiedział drugiej grupie francuskich biskupów podczas audiencji ad limina 23 września.

Oświadczenie to jest groteskowe, ponieważ TC nie miało żadnego efektu w Szwajcarii, a niewielki w USA i we Francji. Arcybiskup Lyonu, de Germay (61) i arcybiskup Paryża, Aupetit (70), rozmawiali z FamilleChretienne.fr o spotkaniu.

Aupetit zapytał Franciszka, czy Msza św. i Eucharystia mogą być odprawiane w tym samym kościele. Franciszek odpowiedział twierdząco, zaprzeczając tym samym TC.

Najwyraźniej, aby oszukać swoich rozmówców, stwierdził, że "biskupi są odpowiedzialni" za ograniczanie Mszy, ponownie zaprzeczając TC. Germay, który wydaje się nie być zainteresowany zostaniem kardynałem, poinformował Franciszka, że "w Amoris Laetitia zachęcasz nas do wzięcia pod uwagę różnorodności sytuacji. Tutaj powinniśmy zrobić to samo." Franciszek został zmuszony do wyrażenia zgody, zaprzeczając TC po raz trzeci.

Aupetit, który chce zostać kardynałem, rozprawił się z Mszą we wrześniu, tworząc problemy tam, gdzie ich nie było.

Poniższe nagranie pokazuje 200 (!) młodych katolików, których Aupetit pozostawił bez Mszy, a którzy teraz odmawiają różaniec w środy w parafii Saint François-Xavier, w czasie, gdy odbywała się zakazana Msza.

#newsRsxwojqsqr

V.R.S.
To bardzo ciekawe pytanie gdyż wg tradycyjnego nauczania Kościoła (por. np. nauka Soboru Trydenckiego o Najświętszej Ofierze Mszy) Msza Święta = Eucharystia.
MementoMori+++
Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło. J 6,66
slawomira1812 shares this
1