Clicks374
PiotrM

UWAGA! Z OSTATNIEJ CHWILI! Minister zdrowia wywoła więcej zgonów niż kovid 19!

Nieoficjalnie: Śmierć wyborcy w lokalu. PKW: ”Ta informacja jeszcze nie dotarła”
DOMINIK GOŁDYN
28.06.2020 14:56

OCEŃ

Nieoficjalna informacja o śmierci wyborcy w jednym z warszawskich okręgów wyborczych pojawiła się w trakcie konferecji PKW. Przewodniczący Sylwester Marciniak przekazał, że wiadomość ta nie dotarła do PKW. – W takiej sytuacji zawsze czynności podejmuje obwodowa komisja wyborcza. Nie sądzę jednak, żeby spowodowało to przedłużenie ciszy wyborczej – powiedział.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej, na której poznaliśmy pierwsze wyniki frekwencji w wyborach prezydenckich, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak powiedział, że informacja o śmierci wyborcy w jednym z warszawskich okręgów wyborczych nie dotarła do PKW.

Natomiast pamiętam niestety, że tego typu sytuacja zdarzyła się w roku 2015 w czasie wyborów prezydenckich. Mam nadzieje, że to nie okaże się prawdą

– mówił Marciniak. Dodał, że gdyby jednak ta informacja się potwierdziła, to w takiej sytuacji czynności zawsze podejmuje obwodowa komisja wyborcza i komisarz wyborczy, ale nie sądzi, żeby było to podstawą do przedłużenia ciszy wyborczej.

Z punktu widzenia wyborów najistotniejsze jest to, żeby każdy miał możliwość oddania głosów

– wyjaśnił Marciniak. Podkreślił też, że nawet gdyby taka sytuacja miała miejsce, to ma nadzieję, że każdy - kto znajduje się w spisie wyborców w tej obwodowej komisji wyborczej - będzie miał możliwość oddania głosu do godz. 21.

Z kolei rzeczniczka warszawskiego pogotowia poinformowała, że w niedzielę ratownicy do godzin popołudniowych zanotowali kilkanaście zgłoszeń o zasłabnięciach w lokalach wyborczych i przed nimi. Wskazała, że 80-letni wyborca zasłabł i stracił przytomność. Mężczyzna był reanimowany i został przewieziony na SOR do Szpitala Bielańskiego w stanie ciężkim.
Więcej: wiadomosci.radiozet.pl