tommy1
3113

PRZYŚWIECAJĄ NAM DWA HASŁA – MOC NIESIONA RÓŻAŃCEM I JEDNOŚĆ. GDY WOKÓŁ OGROMNE …

fot. pixabay.com J. PACZKOWSKI O PROCESJI RÓŻAŃCOWEJ ZA POLSKĘ: PRZYŚWIECAJĄ NAM DWA HASŁA – MOC NIESIONA RÓŻAŃCEM I JEDNOŚĆ. GDY …
Matricaria
Od strony wschodniej, przed wjazdem do Strachociny na usypanym kopcu i postumencie wznosi się figura Chrystusa Króla Wszechświata postawiona w związku z obchodzonym w Kościele Rokiem Jubileuszowym Chrześcijaństwa. Poświęcił ją ks. bp Adam Dyczkowski, ordynariusz z Zielonej Góry, 14 września 2000 roku. W czasie prac przy usypywaniu kopca, wytrysnęło źródełko, u podnóża kopca. Obudowano je …More
Od strony wschodniej, przed wjazdem do Strachociny na usypanym kopcu i postumencie wznosi się figura Chrystusa Króla Wszechświata postawiona w związku z obchodzonym w Kościele Rokiem Jubileuszowym Chrześcijaństwa. Poświęcił ją ks. bp Adam Dyczkowski, ordynariusz z Zielonej Góry, 14 września 2000 roku. W czasie prac przy usypywaniu kopca, wytrysnęło źródełko, u podnóża kopca. Obudowano je kamieniami i można zaczerpnąć tam orzeźwiającej wody.
Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie
Matricaria
Na nowe tysiąclecie berło głównego patrona Polski przejdzie do ręki zasłużonego św.Andrzeja Boboli,Stasiom już dziękujemy.Kiedyż to lepszy moment jak nie teraz, kiedy Prezydentem Polski jest imiennik Świętego męczennika a na tronie Piotrowym konfrater jezuita.

Przychodził do mnie, pukając w drzwi - Rozmowa z ks. Józefem Niżnikiem kustoszem sanktuarium w Strachocinie o wielkim polskim świętym …More
Na nowe tysiąclecie berło głównego patrona Polski przejdzie do ręki zasłużonego św.Andrzeja Boboli,Stasiom już dziękujemy.Kiedyż to lepszy moment jak nie teraz, kiedy Prezydentem Polski jest imiennik Świętego męczennika a na tronie Piotrowym konfrater jezuita.

Przychodził do mnie, pukając w drzwi - Rozmowa z ks. Józefem Niżnikiem kustoszem sanktuarium w Strachocinie o wielkim polskim świętym Andrzeju Boboli

Andrzej Bobola za gorliwość, za wierność, za oddanie Kościołowi zapłacił wielką cenę, bo poniósł bardzo okrutną śmierć. Papież Pius IX powiedział, że to jest największy męczennik Kościoła. We wszystkich opisach jego życiorysu jest opis jego okrutnego męczeństwa. Później miał skromny pogrzeb. I to jest ten fenomen jego drogi na ołtarze. Na to trzeba dzisiaj zwracać uwagę i mówić. To nie ludzie wynieśli go na ołtarze. Gdyby nie jego pośmiertne objawienia, nie byłoby go w katalogu świętych.

Moja misja ma też związek z objawieniem się św. Andrzeja Boboli z 1819 roku w Wilnie. To jest bardzo ważne objawienie, a przeżył je Alojzy Korzeniewski, kapłan, z zakonu dominikańskiego.

Drugie proroctwo dotyczyło jego patronatu nad Polską. Gdy mówił te słowa, nie był nawet beatyfikowany, a on mówił, że nadejdą czasy, że będzie patronem Polski. I stało się to dopiero w 2002 roku.
I przekazał w tym objawieniu trzecie proroctwo, które jeszcze się nie dokonało.

Oto to proroctwo: gdy będę głównym patronem, Polska będzie pełna rozkwitu.

– Czyli na to jeszcze czekamy.

– I wydaje mi się, że teraz nastąpił ten moment, aby uczynić św. Andrzeja Bobolę głównym patronem Polski..

Zachęcając Polaków do modlitwy za Ojczyznę, podkreślam, że nie promuję ludzi czy partii politycznych, ale kocham Polskę, Ojczyznę moją. Tak wiele jej zawdzięczam i chciałbym, żeby Polska była chrześcijańska i zachowała swoją katolicką tożsamość. A że dziś Polskę atakują różne siły, to znajduję zrozumienie tego, co się dzieje, w przepowiedni Prymasa Polski, kardynała Augusta Hlonda.

– A jaka jest to przepowiednia?

– W przededniu swojej śmierci 21 października 1948 roku, kardynał Hlond powiedział: W planach Bożych Polska ma bronić chrześcijaństwa, jest do tego przeznaczona i powołana, ale żeby mogła to zadanie pełnić, to idzie teraz długi czas jej oczyszczenia. Ale to nie będzie ostatnie oczyszczenie, przyjdzie drugie, o wiele trudniejsze, bo Polskę opuszczą wszyscy, nawet jej przyjaciele, Polska zostanie sama. Ale jeśli Polska wytrwa na tej drodze, w miłosierdziu Bożym pierwsza zostanie wywyższona i stanie się światłem dla innych narodów.
I czy to się nie spełnia na naszych oczach? Dlatego módlmy się do Boga za przyczyną św. Andrzeja, bo kardynał Hlond powiedział: Na placu walki pozostaniemy sami. Ale przecież to nie ludzie są panami historii, ale Bóg. Dlatego tak to widzę i rozumiem, dlatego zachęcam tylko ludzi do modlitwy. Nic więcej nie czynię. Mówię Polakom: tylko módlcie się za Ojczyznę.
tommy 1
W niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się Procesja Różańcowa za Polskę. To czas wspólnej modlitwy za Ojczyznę i wynagradzanie za grzechy przeciwko życiu. Jak podkreślił prowincjał Polski Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, Janusz Paczkowski, w rozmowie z portalem Radia Maryja, „żołnierze walczą bronią, a naszą jest różaniec. Przyświecają nam dwa hasła – moc niesiona różańcem i jedność. Diabeł mówi: „…More
W niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się Procesja Różańcowa za Polskę. To czas wspólnej modlitwy za Ojczyznę i wynagradzanie za grzechy przeciwko życiu. Jak podkreślił prowincjał Polski Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, Janusz Paczkowski, w rozmowie z portalem Radia Maryja, „żołnierze walczą bronią, a naszą jest różaniec. Przyświecają nam dwa hasła – moc niesiona różańcem i jedność. Diabeł mówi: „Dziel i rządź”, a my mówimy o jedności.