Clicks737

Lekarze nie mają wątpliwości: Komunia do ust bezpieczniejsza niż na rękę!

29.06.2020 22:00

Jak poinformowała konserwatywna strona internetowa z Kanady i USA ''Life Site News'' 21 austriackich lekarzy skrytykowało decyzje episkopatu Austrii zakazującą udzielania wiernym komunii do ust. Zdaniem lekarzy komunia do ust jest bezpieczniejsza niż na rękę.

Jak informuje Life Site News „dwudziestu jeden austriackich lekarzy napisało list apelujący do Konferencji Episkopatu swojego kraju o zniesienie zakazu przyjmowania Komunii Świętej do ust, który został wprowadzony w życie poprzez wprowadzenie jako dopuszczalnej tylko komunii na rękę”.

Według informacji amerykańskiego portalu biskupi „w takich krajach jak Włochy i Austria postanowiło zobowiązać księży do udzielania Komunii Świętej tylko na rękę, chociaż Komunia na kolanach i do ust jest tradycyjną praktyką Kościoła katolickiego. Dla katolików wiernych tradycji obowiązek ten jest równoznaczny z całkowitym zakazem przyjmowania komunii. Brak szacunku i ryzyko profanacji cząstek z konsekrowanej Hostii udzielanej na rękę dla konserwatywnych katolików jest nie do przyjęcia”.

21 katolickich lekarzy z Austrii w swoim liście do episkopatu Austrii przedstawiło „opinię profesora Filippo Maria Boscia, prezesa Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich Włoch, który stwierdził w maju, że ''Komunia do ust jest bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"”.

Lekarze wskazali, „że gdy wierni klęczą, aby przyjąć Komunię, zanieczyszczenie kropelkami jest mniej prawdopodobne, ponieważ twarz kapłana nie jest na tym samym poziomie, co twarz” osoby przyjmującej komunie.

Lekarze uważają, że „z punktu widzenia higieny absolutnie niezrozumiałe jest dla nas, dlaczego komunia do ust została zakazana w Austrii. Uważamy również, że ta forma dystrybucji jest bezpieczniejsza niż komunia na dłoń”.

Krytykując dyskusję episkopatu Austrii o zakazie komunii do ust, lekarze wskazali, „że większość zanieczyszczeń jest skutkiem zabrudzonych rąk [...] ręce są częściami ciała najbardziej narażonymi na patogeny”.

Warto dodać, że argumentem przeciwko komunii do ust jest to, że para z ust wirusami z wirusami może osiąść na ręce kapłana. Dzieje się tak też w wypadku komunii na rękę, kiedy wierni z przyzwyczajenia odpowiadają księdzu udzielającemu Eucharystie na jego wezwani „oto Ciało Chrystusa”.

Nie da się uniknąć skażenia rąk wszelakimi wirusami, bakteriami, czy pasożytami w drodze do Kościoła. Ręce dotykają poręczy klamek, blatów ławek, pieniędzy dawanych na tace, ubrania skażonego kontaktem z siedzeniami w autobusie czy ławkami. Nawet poza epidemią przed jedzeniem trzeba myć ręce – wiele chorób pochodzi z brudnych rąk (np. z tego, że dotykamy powierzchni np. poręczy w autobusie, klamek w bloku, których dotykała osoba niemyjąca rąk po wyjściu z ubikacji).

Rzekoma epidemia stała się dla modernistów doskonałą okazją nie tylko do zamknięcia kościołów (choć supermarkety należące do zagranicznych korporacji niepłacących w Polsce podatków mogły swobodnie działać), ale też do wprowadzenia komunii świętej na dłoń (w ramach wykorzeniania katolicyzmu w Kościele katolickim).

Jan Bodakowski
halina sawicka shares this
737
Jezu to czas Swym Milosiernym sercem ogarnij nas
Weronika-S.
Co za perfidne czasy, lekarze wypowiadają się na temat bezpieczeństwa Komunii Świętej. Co do Komunii Świętej ma problem jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Do takich wypowiedzi prowokuje Watykan z hierarchią i rządem, podporządkowanym światowemu. Pytam czy ,,Niewiasta rzeczywiście nie zbiegła na pustynię,, jak wspomina Apokalipsa
Dyskusja na dodatek latem kiedy tego typu wirusy giną w cieple i słoń…More
Co za perfidne czasy, lekarze wypowiadają się na temat bezpieczeństwa Komunii Świętej. Co do Komunii Świętej ma problem jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Do takich wypowiedzi prowokuje Watykan z hierarchią i rządem, podporządkowanym światowemu. Pytam czy ,,Niewiasta rzeczywiście nie zbiegła na pustynię,, jak wspomina Apokalipsa
Dyskusja na dodatek latem kiedy tego typu wirusy giną w cieple i słońcu, ale ludziom każe rząd i hierarchią w gorące dnie zakładać maski. Nie wierzę, że nie wiedzą, że to grozi śmiercią z braku powierza lub zatruciem węglowym. Dla mnie to zaplanowana depopulacja.
Prawda inside
Zabranie Polakom 300 miliardów $ jest na wyciągnięcie ręki poprzez wygraną Dudy dzięki kupionemu, leniwemu i omotanemu kłamstwem ludu...
Jestem ciekaw ich reakcji jak sobie uświadomią do czego doprowadziła ich ingnorancja. Cóż Święty Piotr też uciekł spod Krzyża. Potem zapłacił za tę ucieczkę