Clicks519
csk.news
1

Traditionis Custodes: DRUHÝ Umiernený Biskup Vydávajúci Dišpenz

Mnoho umiernených biskupov na celom svete sa snaží uchovať existujúce Rímske Omše vo svojich diecézach alebo oddialiť rozhodnutie.

Aj Antikatolícky Chicagský Kardinál Blase Cupich nechal veci „pre túto chvíľu“ také, aké sú. Je to pozoruhodné, pretože František šíril lož, že Traditionis Custodes je „odpoveďou“ na želania biskupov.

Spôsob, ako zaobchádzať s Traditionis Custodes, je Kánon 87: „Diecézny biskup, kedykoľvek usúdi, že dišpenz prispeje k ich duchovnému dobru, je schopný zbaviť veriacich univerzálnych a konkrétnych disciplinárnych zákonov vydaných pre jeho územie alebo pre jeho subjektov najvyššou autoritou Cirkvi.“

V súlade s týmto nariadením Biskup v Springfielde Thomas Paprocki, kanonický právnik, povolil dekrétom z 19. Júla všetkým kňazom pokračovať ako obvykle.

Týmto smerom sa vydal aj Biskup v Knoxville Richard Stika - zvláštna a rozdelená osobnosť, ktorý navrhol zaviesť Sväté Prijímanie do ruky pri Rímskej Omši.

V dekréte z 21. Júla sa Stika odvolal na Kánon 87 nielen o tom, aby nechali pokračovať všetky Rímske Omše, ale aby tak urobili aj vo farských kostoloch proti Františkovmu želaniu. Stika vysvetľuje, že Rímske Omše sa slávia vo farských kostoloch a že neexistujú žiadne ľahko dostupné alternatívy.

Obrázok: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsNzshvgazyb
Roberto 55
Ako moze nieco vyzadovat dispenz, tu TLO, ktora je katolickou liturgiou - sv. omsou po 17 storoci a zostala viac menej nezmenena, byt vytlacene na okraj nejakou modernistickou a protestantskou zlataninou? Mozem povedat, ze sa citim byt oklamany modernistami, a tito oklamali aj vacsinu veriacich katolikov. Modernisti uzurpovali vsetku moc v Cirkvi po 2.V. na jej znicenie. Az doteraz sa im dari a …More
Ako moze nieco vyzadovat dispenz, tu TLO, ktora je katolickou liturgiou - sv. omsou po 17 storoci a zostala viac menej nezmenena, byt vytlacene na okraj nejakou modernistickou a protestantskou zlataninou? Mozem povedat, ze sa citim byt oklamany modernistami, a tito oklamali aj vacsinu veriacich katolikov. Modernisti uzurpovali vsetku moc v Cirkvi po 2.V. na jej znicenie. Az doteraz sa im dari a Ferko je vyvrcholenim tejto destrukcie. Keby sa vsetci (aspon vacsina) biskupi a prelati postavili na obhajobu TLO, tak NO paskvil je uz davno na smetisku dejin - oblubeny to komunisticky vyrok.