Arc.Bernard Bober zrušil vysielanie sv.omší z Plavča

Prenos sv. omši: Po dlho dobejšom zvažovaní, hodnotení i porade bol zrušený prenos sv. omši z nášho kostola. O tejto veci som hovoril aj s našim otcom arcibiskupom Bernardom Boberom.
V našej farnosti má každý možnosť osobne sa zúčastniť na sv. omši v rámci aktuálnych možností. Pre tých, ktorí sa z rôznych dôvodov nemôžu zúčastniť osobne na sv. omši je k dispozícii TV Lux, ktorá sa stará o duchovný program vrátane prenosov sv. omši. Ďakujeme vám za pochopenie;
Farské oznamy – Rímskokatolícka farnosť Plaveč

Niektoré videá, ktoré sa zachovali:

Odkedy sú epidemiológovia odborníci na zodpovednosť? Nie je odborníkom na zodpovednosť, Kristus?

Odkedy sú epidemiológovia odborníci na zodpovednosť? Nie je odborníkom na zodpovednosť, Kristus?

To je Pán. O úcte k Eucharistii.
To je Pán. O úcte k Eucharistii.

Vzpriamte sa, zodvihnite hlavu, lebo sa blíži vaše vykúpenie.
Vzpriamte sa, zodvihnite hlavu, lebo sa blíži vaše vykúpenie.

Na tejto skale postavím svoju cirkev a pekelné brány ju nepremôžu
Na tejto skale postavím svoju cirkev a pekelné brány ju nepremôžu

Viac na: youtube.com/channel/UC0LvubKtV4nR_6f8_PiW-mg
Ivan Herda
Tak ako v mnohých veciach dnes aj v tomto je veľa pohľadov,zmyslov,nezmyslov,právd,neprávd, teda ako všade polo-pravdami a skrytými zlami vmotaný satan ,aby škodil a zákerne ticho ničil,iné aj tak nevie ,robí ,čo od počiatku začal,len používa sofistikovanejšie metody ,ktoré mu poskytujeme a ako sprostí príjimame, napríklad:
Svätá omša tzv.prenášaná cez tele-media je úplná zvrátenosť a mala by …More
Tak ako v mnohých veciach dnes aj v tomto je veľa pohľadov,zmyslov,nezmyslov,právd,neprávd, teda ako všade polo-pravdami a skrytými zlami vmotaný satan ,aby škodil a zákerne ticho ničil,iné aj tak nevie ,robí ,čo od počiatku začal,len používa sofistikovanejšie metody ,ktoré mu poskytujeme a ako sprostí príjimame, napríklad:
Svätá omša tzv.prenášaná cez tele-media je úplná zvrátenosť a mala by byť zakázaná absolutne všade, ak by Kristus Pán chcel takto šíriť svoju obetu za ľudstvo veľmi ľahko by sa zjavil svetu v dobe televízie a nie v dobe bez televízie ,kde sa šírila a mala by sa aj dnes šíriť, viera osobným sprostredkovaním apoštolov povereních a sviatostne vybaveních mužov svedčiacich o Kristovi, na konci života umučeních a zavraždeních pre Krista ,tak ako aj ich nástupcovia mnohí biskupi a až do dnešních dní,pretože Kristus,Boh miluje každého a osobne nie paušálne ,zobrazene na sklíčku tele-media, dnes Boh,Kristus nechce a ani nikdy určite nechcel prioritne, ,aby biskupi potvrdzovali svoju vieru mučením ako v dávních dobách, sadizmus mučenia nie je učením nášho pána J.Krista,to sú výmysly ľudí nenávidiacich pravdu ,Krista, ale určite ich posilňuje svojou milosťou, aby prinášali jeho obetu ľudstvu akokoľvek im nepríjemne,ale pravdivo pre spásu vždy všetkých i keď sa to dotkne iba mnohích. Ako chlapec som počul tzv.novinku ako na "západe" ( podľa mňa západe kultúry a viery kde to všetko zapadá ) začali vysielať modlitby ,aby veriaci vraj len počúvali a rádio by sa v podstate modlilo "za nich" hneď ako dieťa som mal pocit zvrátenosti tejto praxe a znevažovania ,zneucovania takej nádhernej ,osobno-kontaktnej milosti rozprávať sa s Bohom osobne,úprimne a s opätovanou láskou a záujmom od samého Pána Boha, takže takto sa určite na to pozerajú mnohí a pre nás mnohích by sa mohli aj mnohí biskupi ,aby nelámali ,nehasili to čo nemajú a opačne -majú podporiť, takto k tomu postaviť.
Je otázka ako tí čo sú na lôžkach nemocníc,doma a nemôžu sa fyzicky zúčastníť ,tak slová sv.Pavla : všetkým som sa stal všetko ,aby som získal aspoň niektorích sú riešením ,on sa stal , nie svätá omša,Kristová obeta, ak to môže takto pripútaním pomôcť,nech sa tak koná, ale isto realna prítomnosť kňaza so sviatosťami, zasvätenej osoby so slovom Božím a vôbec kresťana s láskou a povzbudením pre chorého je určite viac ako kukať na sklíčko monitora kde sa zobrazuje niečo, čo na sklíčku isto nie je Kristová obeta.
Pre nás ,zatial vďaka Bohu zdravích , je počúvanie pravdy aj z medií určite dobrou vecou, veď aj v písme sa spomína nejaké rozhlasovanie zo striech,aby asi bolo lepšie počuť pre viacerích , (nemám to naštudované kde ,ale je to tak) tak aj na nete hovoriť pravdu je správne, ale určite nie zobrazovať Kristovú obetu,ale hlásať pravdu !
Na jednej strane pán biskup Bober správne zakazuje zobrazovať Kristovú obetu nesprávným spôsobom( iba niektorím) a súčasne nesprávne zakazuje hovoriť v homílií pravdu (iba niektorím) ,pravda a správne riešenie je iba jedno , to Kristové, a on je na to ako dozorca poverený a vysvätený postupnosťou od samého Krista ,aby to správne rozlíšil a prikázal tím ,ktorí ho zastupujú, ale tiež si musí uvedomiť ,že keby aj anjel z neba prišiel a hlásal čosi iné a on, biskup Bober, ani nie je anjel z neba nech si uvedomí v akom je postavení a ako je zodpovedný ,ja som ako laik nula v hierarchií, ale ako brat ,ktorého ma takto nazýva každý biskup pri svätej omši si dovolujem toto napísať pre dobro veci, našej svätej katolíckej cirkvi.
forthetruth333
prečo ho nazývate otcom????
Peter(skala)
treba si preštudovať zaklady katolickej nauky a posvätnej Tradicie
Mino35523
Je to pochopiteľné prečo nesmela pravda viac vyjsť na povrch. Viď príklad:
youtu.be/JhXVjXyQV94
Hiwea
Arcb Bober koná úplne ako za komunizmu. Som zvedavá čím odôvodní biskup Bober svoje rozhodnutie. Ak tým, že máme TV LUX, potom by musel zrušiť všetky TV omše v jeho dieceze.
obyčajná veriaca žena
Presne tak! Ostatní môžu?
Megistender 1
Ak to má arcibiskup z vlastnej hlavy, mal by vysvetliť svoje rozhodnutie. Ak mu to niekto prikázal, mal by povedať kto. Ak nie sme hodní odpovede, je hoden on nás?
Peter(skala)
Bolo by to zaujimavé, počuť jeho vysvetlenie, ale viem si predstaviť skôr ten skutočný a celkový obraz o tom:
- na sv.omši bolo vidieť že ludia prijmaju Eucharistiu do ust, čo podla Mikasovej vyhlašky a podotýkam s tichým suhlasom KBS nie je dovolené, takže ked sa to vysielalo verejne v mediach, arcik sa obava toho, že to iste budu robiť aj v iných farnostiach a arcik bude mať problem sa …More
Bolo by to zaujimavé, počuť jeho vysvetlenie, ale viem si predstaviť skôr ten skutočný a celkový obraz o tom:
- na sv.omši bolo vidieť že ludia prijmaju Eucharistiu do ust, čo podla Mikasovej vyhlašky a podotýkam s tichým suhlasom KBS nie je dovolené, takže ked sa to vysielalo verejne v mediach, arcik sa obava toho, že to iste budu robiť aj v iných farnostiach a arcik bude mať problem sa rozhodovať či im to odobriť alebo sa proti nim postaviť verejne. Takto, ked zakaže toto vysielanie v tichosti, tak má menej starosti, lebo si myslí, že toto svoje trapenie ukončí v zarodku, ale to sa mýli, lebo presne v tomto duchu konali aj zakonici voči prvým kresťanom, takisto pohania a ako dopadli?!
... všetci vieme, takže arcik sa už rozhodol, chce zničiť už v zarodku Božie Dielo a tak má fakt poriadny problem, hlavne že on v mediach vystupoval ako velký propagátor nespolahlivých vakcin a to je další dôvod, prečo toto vysielanie v Plavči zrušil, lebo tam otvorene o.Fuchs kritizoval propagatorov vakcin.
- Dalej otvorene o (ne)poslušnosti, kedy máme viac posluchať Boha a ko biskupov, kardinalov...

Ináč povedané: videozaznamy z Plavča boli výčitkou vo svedomí arcibiskupa a dalších... takže sa to snažia ubiť zákazom.
dalila
Kvôli tomu že hovoril na rovinu?
Bratia a sestry
jj, môžme len tušiť že asi v tom bude niečo také..
Alexandra2020 shares this
Dancul
TV Lux nepozerám.. Veľmi smutné co sa tu deje... 😞
Dominika Maria Birova
Radi sme s rodinou sledovali okrem sv. omše aj jeho kázne, nebojí sa hovoriť čo mu káže Duch Svätý. Tak nech teraz vysielajú kázne pána arcibiskupa z Košíc pre tých, ktorí to budú chcieť počúvať.
milu1
Katechizmus 1782 Človek má právo konať podľa svedomia a slobodne, aby mohol osobne urobiť morálne rozhodnutia. „Preto nie je dovolené nútiť [človeka], aby konal proti svojmu svedomiu. Ale ani nie je dovolené mu prekážať, aby konal podľa svojho svedomia, najmä v náboženskej oblasti.“
2106 V náboženskej oblasti nikto nesmie byť nútený, (160) aby konal proti svojmu svedomiu, ani sa nikomu nesmie…More
Katechizmus 1782 Človek má právo konať podľa svedomia a slobodne, aby mohol osobne urobiť morálne rozhodnutia. „Preto nie je dovolené nútiť [človeka], aby konal proti svojmu svedomiu. Ale ani nie je dovolené mu prekážať, aby konal podľa svojho svedomia, najmä v náboženskej oblasti.“
2106 V náboženskej oblasti nikto nesmie byť nútený, (160) aby konal proti svojmu svedomiu, ani sa nikomu nesmie brániť, (1782) aby v náležitých hraniciach konal podľa svojho svedomia súkromne alebo verejne, či už sám, alebo v spojení s inými. (1738) Toto právo sa zakladá na samej prirodzenosti ľudskej osoby, ktorej dôstojnosť vedie k tomu, aby slobodne súhlasila s Božou pravdou, ktorá presahuje časný poriadok. Preto toto právo „pretrváva aj u tých, ktorí si neplnia povinnosť hľadať pravdu a prijať ju“.
Róbert Nikoléni
Matúš Fuchs naplný Duchom Svätým ako sa pred každým kazaním modlil vryl hlbokú nádej a silu do mojej duše .Za čo mu nesmierne ďakujem.Čo bolo potrebné počuť už bolo povedané!!
LunaIva
Koľko pýchy a arogancie je v jednom biskupovi
Zuz S
v nejednom...
Sv.Prokop
Nic není skrytého, co jednou nebude zjeveno, a nic utajeného, co by se nepoznalo a nevyšlo najevo. Dávejte tedy pozor, jak slyšíte: Neboť kdo má, tomu bude dáno, a kdo nemá, tomu bude odňato i to, co myslí, že má.“ (Lk 8,17-18)
dalibor leginus
je to velmi smutne ...preco ...???
Vladimír Štutika
Žiaľ mnohí biskupi nenasledujú učenie Ježiša Krista a v minulosti podľahli tlaku politikov a človeka ako takého. Možno počas komunizmu spolupracovali s ŠTB a donášali na spolubratov kňazov . Možno sú zapletení aj s pozemkovou mafiou, kto vie v čom ešte? A teraz ich tí ,,nadľudia" vydierajú a musia tancovať tak ako oni pískajú, lebo ak nebudú tak ich mediálne zničia. Viete oni sa boja toho kríža …More
Žiaľ mnohí biskupi nenasledujú učenie Ježiša Krista a v minulosti podľahli tlaku politikov a človeka ako takého. Možno počas komunizmu spolupracovali s ŠTB a donášali na spolubratov kňazov . Možno sú zapletení aj s pozemkovou mafiou, kto vie v čom ešte? A teraz ich tí ,,nadľudia" vydierajú a musia tancovať tak ako oni pískajú, lebo ak nebudú tak ich mediálne zničia. Viete oni sa boja toho kríža na ktorom skončil Ježiš. Sme len ľudia a ako vieme aj sv. Peter 1.pápež utekal z Ríma po krvi 1.mučeníkov a to známe ,,Quo vadis" kam kráčaš od svojho Pána Ježiša ,ktorý kráčal oproti nemu poznáme a ktorý mu povedal že idem naspäť do Ríma aby ma znova ukrižovali, lebo ty utekáš Peter. Žiaľ PRAVDA nepustí a každý kto nežije z Pravdy zahynie. A vieme aký bol postoj Ježiša k farizejom! Nič nepomôže len sa modliť za nich! Diabol si nás preoseje..........
obyčajná veriaca žena
Áno, boja sa mučeníctva. Napísal mi to jeden salezián, ktorý zhodnotil situáciu v ich komunite ako katastrofu.
Coburg
Prepáč Peter nevšimol som si, že už si to dal.
Jindriska
Tv lux se zaprodala.
Bratia a sestry
nedali si pozor..
asi sa chceli páčiť svetu..
nuž zamiešalo sa kus pokazeného kvasu..
Jindriska
Vzdyt knez mel pravdu co jsem poslouchala nektere kazne. Nojo oni totiz nechteji aby pravda byla recena verejne. Boji se biskupove pravdy.
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Tv Lux je totálne zapredaná a bober u mňa skončil.
Mino35523
Prečo otec arcibiskup zrušil vysielanie práve len z tejto jednej obce od tohto kňaza, ktoré mali ma internete viac zhliadnutí ako niektoré omše na TV LUX?
Bratia a sestry
to nevieme, asi sa ich niečo z týchto kázni dotklo
ingrids7
Prečo asi? Odpoveď máme v písme: Proroka si všade uctia, len nie v jeho vlasti a v jeho dome....ušami ťažko počujú a oči si zažmúrili, aby očami nevideli a ušami nepočuli, aby srdcom neporozumeli....v pravde ste mojimi učeníkmi a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí.....Kto má uši nech počúva...
Róbert Nikoléni
Ingrids7 asi tak je mi smutno z toho ale vieme aká je doba.Temnota požiera svetlo ale vieme našťastie že Boh je nadovšetkým a bez neho sa nedeje nič čo sa deje.