lt.news
19

Miuncheno priekabiavimo ažiotažas: Ratzingeriui būtų buvę geriau tylėti

Miuncheno arkivyskupija sausio 20 d. paskelbė vadinamąją ekspertų ataskaitą dėl įtariamų priekabiavimo atvejų, įskaitant 82 puslapių Benedikto XVI pareiškimą, kuriame jis griežtai neigia padaręs bet kokius nusikaltimus.

Tačiau advokatas Martinas Puschas, priklausantis profesijai, kuri nėra žinoma dėl meilės tiesai, mano, kad jo teiginiai nėra labai patikimi. Jis keturiais atvejais kaltina Ratzingerį netinkamu elgesiu.

Svarbiausia byla – Eseno kunigas, nuteistas už homoseksualų išnaudojimą. Devintojo dešimtmečio pradžioje Miuncheno arkivyskupija jį priėmė. Ten jis toliau priekabiavo iki 2008 m.

Ratzingeris ne kartą pabrėžė, kad priėmimo į Miuncheną metu jis „nieko nežinojo“ apie ankstesnę kunigo istoriją ir kad jis nedalyvavo atitinkamame ordinariato susirinkime.

Tam prieštarauja atitinkami protokolai, kuriuose minima, kaip minėtame susitikime „kardinolas“ taip pat pranešė apie mirusio Berlyno kardinolo Alfredo Bengsch laidotuves ir konfidencialias diskusijas su Jonu Pauliumi II apie teologą Hansą Küngą.

Byla jau užvirė 2010 m. Tuo metu buvęs generalvikaras Gerhardas Gruberis prisiėmė visą atsakomybę. Vėliau jis paaiškino, kad buvo priverstas tai daryti. Gruberis neabejoja, kad Ratzingeris žinojo aplinkybes, dėl kurių kunigas buvo paskirtas iš naujo. Tyrime nagrinėjami 235 įtariami nusikaltėliai – 173 iš jų kunigai – ir 497 aukos, daugiausia vyrai.

Ataskaitoje nupieštas visiškai iškreiptas faktų vaizdas, į istoriją grąžinant šiandieninę prievartos isteriją, kuri dažniausiai apsiriboja kunigais. Tuo metu piktnaudžiavimas nebuvo sprendžiamas pagal šiandienos standartus. Apskritimuose, kuriems priklauso šiandieninė oligarchinė žiniasklaida, buvo viešai praktikuojamas vaikų išnaudojimas ir buvo siekiama ją įteisinti.

Paveiksliukas: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsTeqkxukemc