Clicks1.7K
csk.news
1

Uzatvára sa Éra Jána Pavla II.? František Spevňuje Úchop Na Laické Hnutia

Viac kontroly a viac centralizmu: Františkovo Dikastérium pre Laikov vydalo 11. Júna dekrét, ktorým sa stanovujú limity na obdobia lídrov medzinárodných Združení Veriacich.

Funkčné obdobie v ústrednom riadiacom orgáne je obmedzené na päť rokov. Nikto - vrátane zakladateľa - nemôže byť vo funkcii viac ako desať rokov po sebe. LaNuovaBq.it považuje dekrét za „bombu“, pretože „reorganizuje vplyv cirkevných hnutí“ - hoci všetky sú už na ústupe.

Pre LaNuovaBq.it ide o „zmenšovanie“ laických združení a ukončenie sezóny, ktorú otvoril na Loretskej Cirkevnom Konvencii v roku 1985 Ján Pavol II., ktorý sa márne zameriaval na hnutia s cieľom oživiť Cirkev. Tento pokus ho priviedol ku konfliktu s Turínskym Kardinálom Ballestrerom a Milánskym Kardinálom Martinim.

V súčasnosti je v Cirkvi 122 laických spoločenstiev, medzi nimi aj Sant'Egidio, Comunione e Liberazione a Neokatechumenátna Cesta. Väčšina z nich sa vrhla na Františkov rozbehnutý vlak, čím podpísali svoj rozsudok smrti.

Zámienkou na získanie kontroly nad nimi je stále populárnejší odkaz na „sexuálne zneužívanie“. Zriedkavým príkladom toho však môže byť Peruánsky laik Luis Fernando Figari zo spoločnosti Sodalitium Christianae Vitae, ktorý je obvinený z homosexuálneho útoku.

#newsXucnvlzvrs
Bratia a sestry
Polské ministerstvo zdravotnictví: Očkovaní umírají dvakrát častěji na covid-19
rumble.com/…otnictv-okovan-umraj-dvakrt-astji-na-covid-19.html