tr.news
7

Afrika: Yoksullar Bergaylio'ya Karşı Ayaklanıyor

Malavi, Zambiya ve Nijerya'nın ardından Gana Piskoposlar Konferansı da Francis'in "Fiducia supplicans" adlı eserinde dile getirdiği eşcinsel propagandasını reddetti. Bildiri 21 Aralık'ta piskoposlar …More
Malavi, Zambiya ve Nijerya'nın ardından Gana Piskoposlar Konferansı da Francis'in "Fiducia supplicans" adlı eserinde dile getirdiği eşcinsel propagandasını reddetti.
Bildiri 21 Aralık'ta piskoposlar konferansı başkanı 66 yaşındaki Sunyani Piskoposu Matthew Kwasi Gyamfi tarafından imzalandı.
Piskopos Kwasi, eşcinsel ilişkilere ya da evlilik dışı cinsel uygulamalara bir şekilde ahlaki meşruiyet kazandıracaksa, Kilise'nin "kutsama" yetkisine sahip olmadığı gerçeğine dikkat çekiyor.
Kilit paragraf, "Bildirgenin herkese verilebileceğini söylediği kutsama, insanların talep edebileceği dualara atıfta bulunmaktadır. Günah durumunda olanlar için dualar, onları din değiştirmeye yöneltmek içindir. Bu nedenle, aynı cinsiyetten kişiler için yapılan dualar onların yaşam tarzlarını meşrulaştırmak için değil, onları din değiştirmeye yönlendirmek içindir".
Sonuç olarak "rahipler eşcinsel birliktelikleri kutsayamazlar". "Fiducia supplicans" ile Francis'in bölücü görev süresi yeni bir zirveye ulaşmıştır. …More