Clicks8
lv.news

Francisks cieš no “neirotiskās trauksmes”

Francisks vairs neatgriezīsies Argentīnā, viņš 2019. gada februārī teica argentīniešu žurnālistam Nelsonam Kastro. Tas tika publicēts tikai tagad grāmatā un vietnē LaNacion.com.ar (27. februāris).

Viņš plāno mirt Romā “kā pāvests vai nu amatā, vai kā emerīts”. Francisks arī runāja par savu psihiatrisko ārstēšanu reizi nedēļā pusgada garumā ar “lielisku psihiatru”.

Viņam nekad nav veikta psihoanalīze, bet viņš ar viņu runāja par lielajiem riskiem, kurus viņš, iespējams, uzņēmās, palīdzot cilvēkiem aizbēgt Argentīnas militārās valdības laikā. Būdams jezuītu provincietis, viņš, domājams, ar militāro bāzu starpniecību nelegāli ieveda savus cilvēkus, kas bija paslēpti zem palagiem.

Francisks atzīst, ka cieš no “neirotiskas trauksmes”, taču ir iemācījies to pārvarēt, klausoties Bahu un malkojot matē tēju. Neirotiskā trauksme rodas no neapzināta konflikta paša prātā un negatīvi ietekmē indivīda spējas tikt galā ar emocionālajām izmaiņām.

Viņš arī atklāj, ka arhibīskapa amata izpildes laikā piedzīvoja sava veida pirmskardioloģiskas lēkmes problēmu, kas tika atrisināta.

Attēls: © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsRoppekpwdj