Kolejny Papież? Oto jego imię

Kardynałowie mają już swojego kandydata na kolejnego papieża - taką oto informację otrzymał portal Gloria.tv od wysoko usytuowanego źródła.

Oficjalnie nikt dokładnie nie mówi, kim jest ten człowiek - ale prywatnie - wszyscy potwierdzają, że już został wybrany.

Zapytani przez dziennikarza kardynałowie rzucą nazwiskiem kogoś, kto nie ma najmniejszych szans. Źródło nie zdradziło portalowi Gloria.tv imienia ani nazwiska, ale jednemu człowiekowi poświęcono szczególną uwagę.

Ten człowiek to Kardynał Robert Sarah, który 15 lipca skończy 77 lat.

Bez wątpienia Sarah będzie strzałem w dziesiątkę. Został arcybiskupem w wieku 34 lat i ma spore doświadczenie w sprawowaniu obowiązków biskupa diecezjalnego w niezwykle ciężkich warunkach (22 lata), doświadczenie w pracy dla Kurii (20 lat), a także opublikował dziewięć książek i... pochodzi z ukochanych "peryferii" Franciszka.

Grafika: © Mazur, CC BY-SA, #newsXoxvrlcmph
Walczyć o prawdę
Czytałam kiedyś proroctwo, że przyjdzie taki czas, że papież zostanie wybrany poza Rzymem. Czy obecnie w Rzymie są rzeczywiście spełnione warunki religijne do wyboru następcy Świętego Piotra? Nie ma takich warunków, niestety. Watykan głosi otwarcie, co innego niż wiara Kościoła Katolickiego.
ALICJA OPOLE
-niestety ale Franciszek jest ostatnim ,ta funkcja juz nie zdaje egzaminu,robimy sąd swiatu!-wrzeszczy niebo,po polaku papiezu miał byc dwóch następców i to juz koniec...tamta era zakonczona,tera ewa-ala ,ma sie zakrolowac z Jezusem i Maryją Bogiem,pa! czyli ja alicja s.
Izabela Sylwia
@ALICJA OPOLE no, nie Niebo na pewno nie wrzeszczy!
Bos016
Podobno Murzyn ma być ostatnim papieżem.
Robert Suchowski
Bergoglio nie jest Papieżem. To jawny heretyk.
Walczyć o prawdę
Ale kapłani nazywają go ,,naszym papieżem,,. Czy katolicy mieli kiedykolwiek bardziej dziwaczną rzeczywistość niż my współcześnie?
Robert Suchowski
To jest dobre pytanie ...
Bywało ciężko w historii Kościoła, ale tak źle jeszcze nie było. Był potop, była Sodoma i Gomora, ale to były czasy Starego Testamentu.