Coburg
1436

Vojenský expert: Laserové systémy zmenia priebeh špeciálnej operácie na Ukrajine

21.05.2022 13:38

Share

Nové laserové systémy „Zadira“ používané ruskými ozbrojenými silami môžu zmeniť pomer síl vo vzduchu v rámci špeciálnej operácie na Ukrajine.

Tento názor vyjadril v publikácii „Narodnyje novosti“ ruský vojenský expert Jurij Knutov.

Zdôraznil, že komplex „Zadira“ dokáže zničiť nepriateľský dron do piatich sekúnd na vzdialenosť až päť kilometrov.

Nový laserový komplex je schopný fyzicky spáliť cieľ, na rozdiel od komplexu „Peresvet“, ktorý iba oslepuje nepriateľské systémy. Expert tiež poznamenal, že novinka umožňuje ušetriť na raketách systémov protivzdušnej obrany „Tor“ a „Pancir“. Sysém „Zadira“ nazval unikátnou zbraňou, ktorá pomôže počas špeciálnej operácie na Ukrajine.

„Pravdepodobne je náš komplex schopný likvidovať aj rakety odpaľovacích raketových systémov viacnásobným štartom tak, že ich počas letu prepáli, čo povedie k detonácii. Ak je komplex umiestnený napríklad na obrnenom transportéri, môže zmeniť situáciu vo vzduchu počas špeciálnej vojenskej operácie,“ uviedol Knutov.

Počet bezpilotných lietadiel na Ukrajine bude podľa odborníka rásť vďaka dodávkam z NATO a Spojených štátov. A nový laserový komplex dokáže deaktivovať ich vybavenie a neutralizovať zbrane. Expert tiež zdôraznil, že analógy systému „Zadira“ sa nevyrábajú v žiadnom inom štáte.

Vojenský expert: Laserové systémy zmenia priebeh špeciálnej operácie na Ukrajine
Glockner ...
úžasné! Západ je v pr....