Clicks8
NewsLetters

BВП: Папа св. Мартин і св. Максим Ісповідник у боротьбі проти єресі, та єресі II Ватиканського Собору

На початку VII століття на Сході запанувала єресь монотелетизму. Прихильники цієї єресі приховано заперечували основну істину християнства – що Христос є правдивим Богом і правдивим чоловіком. З цієї основної істини віри випливають також істини про воплочення Христа, про Його відкупительну жертву на хресті за наші гріхи і про Його реальне та історичне воскресіння. Прихильниками єресі монотелетизму були східні патріархи, за винятком Єрусалимського патріарха Софронія. Навіть папа Гонорій I не виступив проти цієї єресі, а навпаки: в листі письмово висловився так, що згодом єретичні патріархи посилалися на нього. Після його смерті наступні папи вже дистанціювалися від цієї єресі.

Святий Максим Ісповідник був високопоставленим імператорським чиновником, але через єресь, у яку впав імператор, він покинув палац і вступив у монастир. Єретичний патріарх Сергій підмовив імператора видати наказ, т.зв. «Ектезис» (Виклад), єретичне визнання віри, і наказати усім без винятку дотримуватися його. Коли преподобний Максим бачив розкол у Церкві та переслідування правовірних, то утверджував їх у боротьбі проти єресі. Він також мав заслугу в тому, що проти цієї небезпечної єресі відважно виступив і подальший святий папа Мартин, якого згодом насильно вивезли з Риму до Константинополя. Там його ув’язнили, катували і засудили на кару смерті. Тоді він сказав: «Розріжте мене на частини, як мені погрожуєте, але я не з’єднаюся з єресями Константинополя». Врешті святий папа Мартин у 655 році в результаті катувань та жорстокого ув’язнення помер.

1) Коли святого Максима ув’язнили, посланці лжепатріарха хитро його запитували, чи він належить до Церкви, а якщо так, то хай об’єднається з ними. Святий Максим відповів: «Господь Ісус назвав Церквою ту, яка дотримується істинного, спасительного віровизнання. За це Він назвав блаженним і Петра та пообіцяв заснувати на ньому Вселенську Церкву (див. Мт. 16,16-19). Тому я хочу знати зміст вашого віровизнання. Якщо воно не суперечить правді, я негайно приєднаюся до вас».

Коментар: Сьогоднішні єретичні єпископи також автоматично вважають себе Церквою, хоча вони й виключили себе з неї. Якщо захочете довідатися від них зміст їхнього віровизнання, тобто чи вони відрікаються від єресей неомодернізму, синкретизму з поганством та єресей берголіанства, вони не захочуть відповідати. Аргументують тим, що кожної неділі вони рецитують в Літургії «Символ віри». Ця відмовка є лицемірством. Якби вони відстоювали те, що рецитують, то негайно б відреклися від єресей.

Якщо хтось відділиться від цих єретичних єпископів для того, щоби бути в єдності з Христом і з правовірним вченням, йому скажуть, що він виключений з Церкви. Мовляв, якщо він хоче повернутися, то повинен прийняти єресі і об’єднатися з ними ‒ з відступниками. Але їх стосується заклик святого Максима: «Я хочу знати зміст вашого віровизнання!» Зміст їхньої віри суперечить правдивому вченню. Тому той, хто хоче бути спасенний, не може мати з ними єдності. Вони зловживають авторитетом і церковною владою для ліквідації як правовірних священиків, так і Божого народу.

2) Святого Максима засудили на заслання. Єретичний єпископ Теодосій сказав йому: «Імператор і патріарх найбільше хочуть знати, чому ти відділяєшся від єдності з Константинопольським престолом». Св. Максим відповів: «Якщо в цій Церкві будуть єресі та ієрархи-відступники, ніщо не переконає мене вступити в єдність із ними!»

Коментар: За часів св. Максима ієрархія відпала до єресі. Так є і сьогодні: псевдопапа Бергольйо перебуває в єдності зі світовою владою і вдає, що належить до Церкви, але це обман. Насправді ж саме Бергольйо пропихає повну ліквідацію Христової Євангелії, яка єдина веде до спасіння. Тому насамперед необхідно відділитися від Бергольйо. Він проповідує ідолопоклонство Пачамамі, пропагує содомію та вакцинаційну антиєвангелію.

3) Теодосій сказав: «Місцевий Собор у Римі (649 р.) був недійсним, оскільки не був скликаний за наказом імператора!» Св. Максим відповів: «Церква визнає правдивими і святими лише ті Собори, які утверджували правовірне вчення. Багато разів в історії за наказом імператора проводилися недійсні, вовчі Собори, які заперечували Христове Божество. Перший такий єретичний Собор був у Тирі, другий ‒ в Антіохії, третій ‒ у Селевкії, а потім були ще наступні чотири єретичні Собори. Усі вони були відкинуті і піддані анатемі».

Коментар: Сьогодні св. Максим, а також св. папа Мартин до таких єретичних Соборів віднесли б і II Ватиканський Собор (ІІ ВС). Чому? Тому що він непрямо відкрив двері для найбільших єресей, плоди яких сьогодні пожинаємо. Він не виступив проти відновленої тоді єресі модернізму, а послідовники цієї єресі навіть були призначені модераторами на ІІ ВС. Прихильником цієї єресі був ініціатор ІІ ВС Іван XXIII, а також Павло VI, який утвердив духа і букву єресей ІІ ВС. За це на обох впала анатема.

Які єресі проповідував модернізм під час ІІ ВС і відразу після нього? Саме доктринальні єресі, які заперечували Христове Божество. Єресі модернізму, які засудив св. Пій X у 1907 році в енцикліці «Pascendi Dominici gregis», знову зі силою ожили. Історично-критичний метод (теологія) заперечує Христове Божество, всі чуда у Святому Письмі та саме Божественне натхнення Біблії. Христа розділили на Христа історичного та Христа віри, який вважався міфологічною постаттю. В цей кризовий час ІІ ВС був зобов’язаний вирішувати найсуттєвішу річ ‒ питання єресей неомодернізму. Оскільки він свідомо не засудив єресі і не висловився щодо них, цим скоїв найбільший злочин проти віри. До того ж, Собор проповідував явні єресі синкретизму з поганством під позитивним поняттям пошана (до поганських культів ‒ релігій, а фактично до їхніх демонів). Це прихована легалізація ідолопоклонства, тобто гріха проти Першої заповіді. Через ці злочини проти віри Собор є єретичний ‒ недійсний! В результаті справжню місію замінив т.зв. міжрелігійний діалог, а замість захисту віри (апології) і проповідування істин віри проповідувалися єресі та приймалися поганські практики. Соборні та постсоборні папи не стали на захист віри, а навпаки, своїм мовчанням або навіть діяльністю вони підтримували єресі. Тому на них автоматично впала анатема, подібно як на папу Гонорія I. Цю анатему на ІІ Ватиканський Собор і на згаданих пап оприлюднив Візантійський Вселенський Патріархат.

Під час понтифікату лжепапи Бергольйо досягли свого апогею плоди духа ІІ Ватиканського Собору. Бергольйо інтронізував демона Пачамаму у храмі святого Петра!

4) Преподобного Максима привезли до Константинополя, де він перебував у монастирі святого Теодора. До нього прийшли патриції Епіфаній і Троїл. Вони змушували Максима підписати єретичний т.зв. «Типос», стверджуючи, що цим він не заперечує двох воль у Христі, а лише мовчить про них заради миру в Церкві. Св. Максим відповів: «Замовчувати означає заперечувати». Троїл сказав: «Май у своєму серці віру, яку хочеш, ніхто тобі не перешкоджає». Св. Максим відповів: «Але спасіння залежить не тільки від віри серця, але й від визнання, бо Господь сказав: „Хто відречеться Мене перед людьми, того і Я відречуся перед Моїм Отцем Небесним” (Мт. 10,33). І апостол каже: „Серцем віримо на оправдання, а устами визнаємо на спасіння” (Рим. 10,10)».

Коментар: ІІ ВС мовчав на єресі неомодернізму. Протягом кількох наступних років на всіх теологічних факультетах проповідувалися єресі під прикриттям т.зв. науки та нового погляду на Святе Письмо. Вони заперечували натхнення Святого Письма та всі чуда у ньому. В результаті цього поступово почала ліквідуватися мораль, а в кінцевому підсумку Франциск в «Amoris laetitia» заперечив існування об’єктивно діючих моральних норм. Він активно пропагує гомосексуалізм та мРНК-вакцинацію, а тим самим і геноцид людства. Більшість єпископів з духом ІІ ВС підтримують його і вже не розрізняють добро і зло. В корені цього зла було лише навмисне мовчання ІІ ВС на єресі модернізму.

5) Посланці імператора запитували св. Максима: «Чи ти об’єднаєшся (у вірі) з Константинополем?» Св. Максим відповів: «Ні, бо керівники цієї Церкви, відкинувши висновки чотирьох Вселенських Соборів, самі себе виключили з Церкви. Цим вони втратили владу і священство, як це було проголошено на Соборі в Римі. Тому я запитую: Які Таїнства вони можуть тепер звершувати? Або який дух сходить на тих, яких вони висвячують?»

Коментар: Існує питання, які єпископи сьогодні дійсно звершують Таїнства і які священики сьогодні дійсно служать Літургію. Кожен єпископ і священик, що має внутрішню єдність з єресями, які пропихає лжепапа, прийняв духа антихриста і не може дійсно звершувати Таїнства. Ті, які мають єдність з Бергольйо, заперечують і чотири догматичні Собори! Вони фактично визнають лише ІІ ВС, на якому настав злам, однак для самознищення Церкви. Цей Собор протирічить усім правовірним Соборам, він підготував ґрунт для масового відступництва від віри. Сьогодні через Бергольйо він вже готує шлях для переходу до антицеркви Нью Ейдж, тобто до синагоги сатани. При цьому Бергольйо справедливо аргументує тим, що лише реалізує ІІ ВС.

Святий Максим посилався на місцевий Собор у Римі, який виступив проти єресі монотелетизму. Собор проголосив, що єретики втратили владу і священство. Подібно цю реальність виражає і догматична булла «Cum ex apostolatus officio» (1555) Павла IV, яка постановляє, що все, що робить єретик ‒ чи то священик, чи єпископ, чи папа ‒ є недійсним! Отож і єпископські та священичі свячення від єретиків є недійсними. А хто прийняв дійсні свячення, але потім відпав до єресі, той вже недійсно звершує Таїнства.

6) Посланці звернулися до Максима: «Вчора прибули з Риму два високопоставлені чиновники і завтра вони приступлять до Святого Причастя в єдності з патріархом. А що будеш робити ти?» Св. Максим відмовився від такого причастя і сказав: «Я знаю зі Святого Письма, що Святий Дух через апостола Павла кидає анатему навіть на ангелів, якщо б вони проповідували іншу євангелію» (див. Гал. 1,8).

Після цієї розмови св. Максиму відсікли праву руку, відрізали язик і послали на заслання, де згодом він помер в ув’язненні за вірність Христові та Євангелії.

Коментар: Святий Максим ясно висловив, що залишатися в єдності з єретиком і приймати від нього мниму євхаристію означає входити під ту анатему, яка лежить на єретику.

Таїнства маємо для того, щоб вони допомогли нам осягнути спасіння. Якщо хтось приймає від єретиків мнимі таїнства, вони затьмарюють його і є для нього перешкодою для спасіння. Люди, які сьогодні потрапляють під вплив єретиків, стають найбільшими противниками правди і ненавидять правовірних християн.

Св. Максим посилається на Святе Письмо і каже, що Святий Дух кидає анатему навіть на ангелів, якщо б вони проповідували іншу євангелію. На ІІ ВС вже приховано проповідувалася інша євангелія. Дух історично-критичної теології заперечує Христа і все надприроднє. Ця апостазія досягла свого апогею після ІІ ВС і сьогодні ми пожинаємо гіркі плоди. Єдине рішення ‒ покаяння: назвати правду правдою, а єресі єресями; правду прийняти, а єресі ІІ ВС засудити.

+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату

+ Методій, ЧСВВр + Тимотей, ЧСВВр
єпископи-секретарі

21.09.2021

Підписатися на розсилку нових публікацій від ВВП

mailerlite.com/webforms/landing/b9p8t8