Clicks441

Głos Polski - pos. Antoni Macierewicz

tommy1
6
A. MACIEREWICZ: ZŁAMANIE ZOBOWIĄZAŃ PRZEZ PIS ZAKOŃCZYŁOBY SIĘ DRAMATYCZNIE 14 listopada 2019 21:18/w Informacje, Polska Radio Maryja Jeżeli będziemy rezygnowali z jednoznacznego stanowi…More
A. MACIEREWICZ: ZŁAMANIE ZOBOWIĄZAŃ PRZEZ PIS ZAKOŃCZYŁOBY SIĘ DRAMATYCZNIE
14 listopada 2019 21:18/w Informacje, Polska
Radio Maryja

Jeżeli będziemy rezygnowali z jednoznacznego stanowiska, będziemy szli na kompromisy w sprawach zasadniczych – jak ochrona życia, rodziny czy sprawa niepodległości i nadrzędności polskiego prawa nad jakimkolwiek innym prawem zewnętrznym – to ta większość zostanie złamana – powiedział w czwartkowym felietonie „Głos Polski” marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że „program uchwalony przez jego partię, który był głoszony w trakcie wyborów, dał formacji chrześcijańskiej, niepodległościowej jednoznaczną większość w Sejmie”.

– Większość ta jest w istocie szersza, jeśli chodzi o osoby, które głosowały na kandydatów do Sejmu, niż tylko obejmująca samych posłów Prawa i Sprawiedliwości. Chociaż można mieć wątpliwości czy głosowanie na niektóre ugrupowania – odwołujące się wprawdzie do wartości chrześcijańskich – były dobrze zaadresowane, czy ci posłowie dotrzymają swoich zobowiązań. Jeżeli chodzi o strukturę społeczną, stanowisko obywateli, to absolutna większość głosowała za wartościami chrześcijańskimi, narodowymi, niepodległościowymi – zaznaczył.

Antoni Macierewicz podkreślił, że „dotrzymanie zobowiązań, wiarygodność jest najważniejszą cechą, która odróżnia PiS (…) od wszystkich innych ugrupowań”.

– W czasie ostatnich 30, 40 lat były bardzo głębokie dyskusje na temat, jak powinna wyglądać strategia i taktyka formacji chrześcijańskiej, narodowej i niepodległościowej. Były różne zdania. (…) Istniało przekonanie, że źródłem jednego z najbardziej zasadniczych problemów, za jaki płaciliśmy w ciągu ostatnich 30 lat było nadużycie zaufania przez ludzi okrągłego stołu. Wiele osób w 1989 r. szło do głosowania, głęboko wierząc, że ma do czynienia z wyborami. (…) Okazało się, że to niemożliwe. (…) Płaciliśmy za to aż do wyborów w 2015 roku – powiedział polityk.

Marszałek senior Sejmu IX kadencji odniósł się także do kwestii obietnic złożonych przez partię rządzącą.

– Złamanie zobowiązań przez Prawo i Sprawiedliwość zakończyłoby się dramatycznie. (…) Większość chrześcijańska, narodowa, większość niepodległościowa chce jednoznacznej polityki. Realizacja naszych zobowiązań, w tym dotyczących art. 8, art. 18 i art. 38 Konstytucji RP, jest warunkiem dalszych zwycięstw obozu Prawa i Sprawiedliwości. (…) Jeżeli będziemy rezygnowali z jednoznacznego stanowiska, będziemy szli na kompromisy w sprawach zasadniczych – jak ochrona życia, rodziny czy sprawa niepodległości i nadrzędności polskiego prawa nad jakimkolwiek innym prawem zewnętrznym – to ta większość zostanie złamana. Wtedy wróci brak zaufania do polityków, do formacji niepodległościowej. Wtedy stracimy nie tylko większość, ale coś najważniejszego w polityce – wiarygodność. Jestem przekonany, że PiS nigdy do czegoś takiego nie dopuści. Zobowiązania, które składaliśmy w czasie kampanii wyborczej, zostaną dotrzymane – oświadczył Antoni Macierewicz.

www.youtube.com/watch
tommy1
Pan Antoni jak zwykle na temat i merytorycznie.
tommy1
Hejterstwo się skonfederowało czy jak?
Strach pomyśleć co będzie w sejmasie Najjaśniejszej.
Nie wierze ani jednemu slowu tego czlowieka.! Czy ojciec T.Rydzyk nie widzi z kim ma do czynienia ?
romek777 and 3 more users like this.
romek777 likes this.
Anieobecny likes this.
Weronika....S likes this.
Katarzyna_M likes this.
wlowoj
Nie wiem kiedy 'puszczono' to wystąpienie i kiedy było nagrywane, ale najwyraźniej jest to wizerunkowa próba tuszowania anty-lifowego sojuszu pis-lewactwo. Część ludzi nie dowie się nawet że pis oddało komisję ds RODZINY komuchom, za to wierzą panu AM.
Anieobecny and 2 more users like this.
Anieobecny likes this.
wacula25@wp.pl likes this.
Weronika....S likes this.
osdamen
SKANDAL! PiS popiera komunistów z Razem! Braun: "Stawiamy się na poziomie III Rzeszy!"
Klamiesz ! Macierewicz ! Podle klamiesz...
Anieobecny and 2 more users like this.
Anieobecny likes this.
wacula25@wp.pl likes this.
osdamen likes this.