Clicks691

Riccardo Cascioli: Pápež na Slovensku rehabilitoval „homosexuálneho“ biskupa

Riccardo Cascioli: Pápež na Slovensku rehabilitoval „homosexuálneho“ biskupa

Návšteva pápeža Františka na Slovensku sa končí rehabilitáciou pred verejnou mienkou bývalého trnavského biskupa Róberta Bezáka, ktorého v roku 2012 odvolal Benedikt XVI., ktorý bol obvinený, že vytvoril aj sieť homosexuálnych kňazov.
Rozpaky v biskupskej konferencii.
Z kanonického a cirkevného hľadiska nemožno hovoriť o skutočnej rehabilitácii, ale z hľadiska verejnej mienky a všeobecného vnímania ide o úplnú a obavy vyvolávajúcu rehabilitáciu.. Reč je o slovenskom „gay“ biskupovi Róbertovi Bezákovi, ktorého v roku 2012 odvolal pápež Benedikt XVI. Teraz ho de facto pápež František počas pastoračnej návštevy na Slovensku vrátil späť do sedla. A to dokonca tak, že dnes ráno (15. 9. 2021) apoštolská nunciatúra oznámila slovenskému episkopátu, že Róbert Bezák je medzi koncelebrantmi na záverečnej omši pápeža.

Nepochybne, fotografia stretnutia Bezákovej rodiny s pápežom, ktoré sa uskutočnilo v pondelok na nunciatúre, bude mať na Slovensku oveľa väčší dosah ako všetky oficiálne stretnutia týchto dní, na ktorých, okrem iného, bolo oveľa menej veriacich, než ako sa očakávalo.

Príbeh monsignora Bezáka je v skutočnosti kontroverzný a pápežova iniciatíva opäť otvára ranu, ktorá sa bolestivo hojila po tom, čo pred desiatimi rokmi hlboko rozdelila slovenskú Cirkev.

Bezák bol vymenovaný za trnavského biskupa v roku 2009 vo veku 49 rokov; bol najmladším biskupom na Slovensku. Prezentoval sa ako otvorený pastier, pozorný k sociálnym problémom, odhodlaný vládnuť transparentne. Bol protikladom svojho predchodcu Jána Sokola, ktorý odišiel do dôchodku vzhľadom na svoj vek, ale s tieňom vážnych obvinení z údajných nejednoznačných vzťahov s tajnou službou bývalého komunistického režimu a za vraj nejasné riadenie financií diecézy.

Toto posledné uvedené obvinenie bolo umocnené udaním Jána Sokola Róbertom Bezákom do Vatikánu. Ale čoskoro sa mračná zatiahli aj nad hlavou mladého trnavského biskupa, ktorý bol v júni 2012 vyzvaný, aby odstúpil, a keď to odmietol, bol okamžite odvolaný zo svojej pastoračného úradu.

Čo sa stalo? Bezák vždy tvrdil, že nikdy nedostal oficiálne zdôvodnenie tohto rozhodnutia, aj keď mu boli určité námietky voči jeho doktrinálnym postojom vo veci sexuálnej morálky výslovne vznesené. Z tohto dôvodu časť slovenskej Cirkvi rázne reagovala na rozhodnutie Svätej stolice. Hovorilo sa aj, podľa Bezáka, o diskutabilnom hospodárení s majetkom diecézy, ale v skutočnosti hlavným dôvod vatikánskeho rozhodnutia je treba hľadať v praktizovanej homosexualite, ktorú dokumentuje aj kniha poľského kňaza Dariusza Oka, ktorá je venovaná homoheréze a aktivite homosexuálnej lobby v Cirkvi.

Rozšírilo sa presvedčenie, že Bezák navštevoval telocvične a sauny s jasným zameraním, ale nielen to: ako biskup bol považovaný za zodpovedného za to, že prispel k vytvoreniu siete homosexuálnych kňazov. V priebehu rokov sa tento aspekt stále viac vyjasňoval, a to až tak, že na Bezákovu obranu sa na Slovensku mobilizovali už iba liberálne kruhy mimo Cirkvi.

Medzitým Bezák, ktorý v posledných rokoch vyučoval náboženstvo na jedne protestantskej strednej škole v Bratislave, už v roku 2014 doručil pápežovi list, ktorý ho v skutočnosti dostal vo Vatikáne v až apríli 2015, a odvtedy pokračoval ich priam rodinný vzťah, čo viedlo až k vývoju v týchto posledných dňoch. V očakávaní svojej návštevy Slovenska pápež František 24. júna pozval monsignora Bezáka do Vatikánu, kde bývalý trnavský biskup s ním koncelebroval a večeral.

Aj keď je dnes Konferencia biskupov Slovenska jednotná v negatívnom stanovisku o Mons. Bezákovi, pápež František v skutočnosti nariadil jeho verejnú rehabilitáciu. Biskupi boli o jeho prítomnosti medzi koncelebrantmi na záverečnej omši pastoračnej návštevy jednoducho iba informovaní. V posledných dňoch sa hovorilo aj o hypotéze opätovného pridelenia nejakej diecézy, bol to však samotný Bezák, ktorý to v utorok 14. septembra v televíznom rozhovore poprel, aj keď povedal, že v budúcnosti je ochotný prijať nejaké menovanie.

Situácia, ktorá teraz nastala pre slovenskú Cirkev, je rozhodne trápna, najmä preto, že existujú správy o listinách a svedkoch, ktoré by potvrdzovali, že Mons. Bezák sa v posledných rokoch, mierne povedané, aj naďalej správa nevhodne. A je isté, že obvyklé kruhy to využijú na pokračovanie v agende homosexuálnej loby v Cirkvi, aj keď si vieme predstaviť, že to asi nebol skutočný zámer pápeža.

Riccardo Cascioli
alianciazanedelu.sk/archiv/9772
Caesar
P. Šebastián Labo SJ

RÓBERT BEZÁK PRAVDA O ODVOLANOM ARCIBISKUPOVI :
pdfslide.tips/…ist-bratovi-36-2-3-p-sebastian-labo-sj-robert.html
Caesar
z diskusie nick bazilikar - reholník (treba pozriet aj dalsie jeho prispevky):

Citácia:
Bezák sa pekne vyfarbil, nevie zniesť ako ho ponížili. Stavia sa proti pápežovi a nikoho nerešpektuje ! Akou zbraňou bojuješ, takou zahynieš a to platí aj o Robertovi aj o Aničke Húščavovej, ktorá si fakturovala nie 20 EUR ale 40 EUR na hodinu, nech vysvetlí prečo posielala na ABU faktúry na 6000 EUR mesačne.…More
z diskusie nick bazilikar - reholník (treba pozriet aj dalsie jeho prispevky):

Citácia:
Bezák sa pekne vyfarbil, nevie zniesť ako ho ponížili. Stavia sa proti pápežovi a nikoho nerešpektuje ! Akou zbraňou bojuješ, takou zahynieš a to platí aj o Robertovi aj o Aničke Húščavovej, ktorá si fakturovala nie 20 EUR ale 40 EUR na hodinu, nech vysvetlí prečo posielala na ABU faktúry na 6000 EUR mesačne. Aké sprehľadnenie majetku a financií ? Nech teda povie, čo sprehľadňovala a nech dá dôkazy, lenže ich nemá, tak aspoň tliacha do vetra. Načo potreboval Bezák tri firmy s jednou Ančou ?? Bezák rozoštval tento cirkus a je mi z neho na zvracanie. A keby si pani Tódová preverila aspoň trošku fakty, zistila by kto s kým býva vedľa pána arcibiskupa Bezáka, kto je považovaný za pochybnú osobu. Toto Bezák vie a zamlčal to, pretože mu to nevyhovuje. Ale to asi preto, že chodí na dovolenky na nuda pláže aj s pochybným susedom Peťkom V. a jeho milencami. Bezák nie je hodný sedieť na stoličke arcibiskupa, preto musel byť odvolaný a som rád, že tak pápež urobil. A preverte si kto je Herdics a potom ho citujte. A už sa len ***** z toho Bezáka, čo nás všetkých klame a zavádza.

Citácia:
ARCIBISKUP BEZÁK JE KLAMÁR - ešte raz
V predchádajucom clanku mi zmazali moj prispevok, tak sa pokusim este raz : 1. Bezák vie velmi dobre preco bol odvolaný a ked sa hrá na nevinného, klame. Bol vo Vatikáne a prosil ich aby ho nechali v úrade. A ked ho odvolali prezradil to Mikloškovi a ten to vytrúbil do médií. Porušil tým pápežské tajomstvo a to je pod ťažkým hriechom. O tom nechce nikto nič hovoriť ? Lebo to nesedí na obhajobu Bezáka však ? 2. Obklopil sa pofidernými knazmi na biskupskom úrade a vyhodil všetkých starých knazov a vsetkých zamestancov. Takze nie znižovanie stavu, ale čistky. Dnes je tam raz tolko knazov aj zamestnancov. 3. Bezák nezvládol riadenie diecézy a preto musel byt odvolaný. Nabral do diecézy kňazov, ktorých iní biskupi nechceli alebo vyhnali z diecézy, pretože majú za ušami. To platí aj o trnavskom dekanovi Kubincovi, ktorého biskup Baláž vyhnal, a ked prisiel Bezák dal ho za dekana do Trnavy ako kamaráta z Banskej Bystrice. A šafarenie na fare tiež raz dúfam niekto preverí !!! 4. Nestačí byt pekný pred médiami, nech povie ake platy maju jeho zamestnanci a co robia a kto su to. Kto je pani Húšťavová na ABU V TT a prečo berie takmer 6000 eur mesačne ?? 5. Pán Bezák, ešte príde čas, ked zverejníme fotku, ako fajčíte a pijete v jednom bare a ako Vás nesú domov. to je teda nechutný obraz trnavského arcibiskupa ( 6. Mnoho farárov hovorí o nekatolíckom učení, ktoré prezentoval arcibiskup Bezák. Liberálne názory odporujú učeniu katolíckej Cirkvi. 7. Teraz treba urobiť audit a svetu povedať ako hospodáril pán arcibiskup Bezák. 8. Bezáka si nezastal ani jeden biskup na Slovensku, ani v zahraničí a len hŕstka jeho kňazov, ktorí majú také isté liberálne zmýšľanie sa teraz predvádza. Pán Cibira, kde ste boli ked sa ubližovalo dekanom,ktorých Bezák bezdôvodne vymenil ? Vtedy sa neublížilo ľuďom ? 9. Myslíte si že pápež by rozhodol len tak ? z rozmaru ? Cirkev, ktorá je tu 2000 rokov má bohaté skúsenosti a nerobí takéto vážne rozhodnutia len tak. Pokrok nespočíva v tom, že cirkev oboznámi do detailov prečo tak učinila. Sú iste veci, ktoré sa nedaju a nemozu zverejnit a su rezervované len Cirkvi, tak ako v kazdom inom urade ci spoločenstve. 10. ĎAKUJEM BOHU za túto skúsenosť, upevnilo to vo mne vieru, že Duch Svätý ešte Cirkev neopustil. Pán Bezák, zamyslite sa, kto toto všetko vyvolal, spôsobil a kajajte sa a verte evanjeliu. Snáď takáto hrozná potupa a poníženie Vám dá pochopiť, že čo máte hlásať, ako sa máte správať a kde máte spávať, aby ste bol verným obrazom toho, ktorého máte zastávať.

Čítajte viac: sme.sk/diskusie/user_profile.php?id_user=269650

Citácia:
Kde je prosím napísané, že má emeritný biskup žiť mimo diecézu ? To je veľký omyl, a Bezák vyhnal všetkých, hoci podľa kódexu môžu byť aj na biskupskom úrade, len majú mať samostatný vchod. Sokol býva o dve ulice dalej, nijako Bezáka neohrozoval. Bezák klame, pretože odvolaný bol kvôli prehreškom, o ktorých sa nemôže rozprávať. Ale raz sa to aj verejnost dozvie. Obklopoval sa pofidernými kňazmi, bral do diecézy všetkých, čo iní nechceli a svätil úchylných mužov. Chodil po trnavských baroch kde fajčil a pil, opitý chodil domov a myslel si, že vo VAtikáne sa to nedozvedia. No mýlil sa a tak aj dopadol.... ďakujem Sv. Otcovi že ho odvolal.

Čítajte viac: sme.sk/diskusie/user_profile.php?id_user=269650

Citácia:

V predchádajucom clanku mi zmazali moj prispevok, tak sa pokusim este raz : 1. Bezák vie velmi dobre preco bol odvolaný a ked sa hrá na nevinného, klame. Bol vo Vatikáne a prosil ich aby ho nechali v úrade. A ked ho odvolali prezradil to Mikloškovi a ten to vytrúbil do médií. Porušil tým pápežské tajomstvo a to je pod ťažkým hriechom. O tom nechce nikto nič hovoriť ? Lebo to nesedí na obhajobu Bezáka však ? 2. Obklopil sa pofidernými knazmi na biskupskom úrade a vyhodil všetkých starých knazov a vsetkých zamestancov. Takze nie znižovanie stavu, ale čistky. Dnes je tam raz tolko knazov aj zamestnancov. 3. Bezák nezvládol riadenie diecézy a preto musel byt odvolaný. Nabral do diecézy kňazov, ktorých iní biskupi nechceli alebo vyhnali z diecézy, pretože majú za ušami. To platí aj o trnavskom dekanovi Kubincovi, ktorého biskup Baláž vyhnal, a ked prisiel Bezák dal ho za dekana do Trnavy ako kamaráta z Banskej Bystrice. A šafarenie na fare tiež raz dúfam niekto preverí !!! 4. Nestačí byt pekný pred médiami, nech povie ake platy maju jeho zamestnanci a co robia a kto su to. Kto je pani Húšťavová na ABU V TT a prečo berie takmer 6000 eur mesačne ?? 5. Pán Bezák, ešte príde čas, ked zverejníme fotku, ako fajčíte a pijete v jednom bare a ako Vás nesú domov. to je teda nechutný obraz trnavského arcibiskupa ( 6. Mnoho farárov hovorí o nekatolíckom učení, ktoré prezentoval arcibiskup Bezák. Liberálne názory odporujú učeniu katolíckej Cirkvi. 7. Teraz treba urobiť audit a svetu povedať ako hospodáril pán arcibiskup Bezák. 8. Bezáka si nezastal ani jeden biskup na Slovensku, ani v zahraničí a len hŕstka jeho kňazov, ktorí majú také isté liberálne zmýšľanie sa teraz predvádza. Pán Cibira, kde ste boli ked sa ubližovalo dekanom,ktorých Bezák bezdôvodne vymenil ? Vtedy sa neublížilo ľuďom ? 9. Myslíte si že pápež by rozhodol len tak ? z rozmaru ? Cirkev, ktorá je tu 2000 rokov má bohaté skúsenosti a nerobí takéto vážne rozhodnutia len tak. Pokrok nespočíva v tom, že cirkev oboznámi do detailov prečo tak učinila. Sú iste veci, ktoré sa nedaju a nemozu zverejnit a su rezervované len Cirkvi, tak ako v kazdom inom urade ci spoločenstve. 10. ĎAKUJEM BOHU za túto skúsenosť, upevnilo to vo mne vieru, že Duch Svätý ešte Cirkev neopustil. Pán Bezák, zamyslite sa, kto toto všetko vyvolal, spôsobil a kajajte sa a verte evanjeliu. Snáď takáto hrozná potupa a poníženie Vám dá pochopiť, že čo máte hlásať, ako sa máte správať a kde máte spávať, aby ste bol verným obrazom toho, ktorého máte zastávať.