Clicks981
pl.news
5

Niemiecki kościół: dobro i zło zgubiły się w relatywizmie i pragmatyzmie

Spośród 27 niemieckich biskupów diecezjalnych jedna czwarta jest "konserwatywna", kolejna jedna czwarta "niewierząca", a reszta "tchórzliwa".

Tak pisze kardynał Walter Brandmüller na portalu Kath.net (20 kwietnia) w odniesieniu do wyników głosowania w Konferencji Episkopatu Niemiec.

Kościół w Niemczech "upodobnił się do tego świata" (Rz 12,2), ocenia Brandmüller. Prawda i fałsz, dobro i zło zostały zagubione w relatywizmie i pragmatyzmie.

Brandmüller zna jednak diecezję, w której około połowa księży jest "wierna" i "gorliwa" – ale nie ma odwagi wymienić jej nazwy.

Uważa on również, że sanktuaria i inne ośrodki religijne "ostatnio stają się coraz bardziej atrakcyjne", a wzrost popularności tradycyjnych mszy łacińskich uważa za "godny uwagi".

#newsOhbxlmnmqt

Augustyn z Hippony
Efekt Franciszka!
trio plus
Niemcy wcześniej padły. Przed Benedyktem.
Weronika....S
Mnie to nie dotyczy, nie dostosowuję się do relatywnych i kowidowych norm. Każdy będzie odpowiadał przed Bogiem indywidualnie. Ja nie skryję się za ks. proboszcza swojej parafii, który kazał zakładać maski na twarz, ani też ten czy inny proboszcz nie skryje się za plecami biskupa, który z kolei zachęcał do lekceważenia Ciała Pańskiego poprzez udzielanie Komunii Świętej na rękę i na stojąco.