Coburg
1.2K

DĽR môže zrušiť trest smrti po tribunáli pre vojnových zločincov

Anna Kasatkina

8:47 27.06.2022


Republika z času na čas nastoľuje otázku zavedenia moratória na trest smrti, povedala Elena Shishkina, predsedníčka ľudovej rady.

© Foto: FSB RF

Prečítajte si nás na:

V Doneckej ľudovej republike (DNR) povoliť zrušenie trestu smrti po skončení nepriateľských akcií a tribunálov pre vojnových zločincov. Uviedla to Elena Shishkina, predsedníčka Výboru pre trestné a správne právo Ľudovej rady DĽR.
Podľa nej DĽR dúfa, že sa do konca nepriateľských akcií, tribunálov a súdov stane súčasťou Ruska prostredníctvom referenda. Potom, ako uviedla Shishkina, plánujú „pracovať a žiť v súlade s Trestným zákonníkom Ruskej federácie“ v republike.

„Ak do tejto doby nebudú žiadne okolnosti pre referendum, ak zostaneme nezávislým štátom, potom v súlade s medzinárodnými dohovormi zvážime otázku vylúčenia trestu smrti,“ povedala v rozhovore pre agentúru TASS.
Z času na čas republika nastoľuje otázku zavedenia moratória na trest smrti, ktoré by zosúladilo legislatívu s medzinárodnými normami a normami Ruskej federácie, dodal Šiškina. Neonacisti však kvôli otrasným zločinom s veľkým počtom obetí nedajú dopustiť na „relax“, povedal predseda ľudovej rady.

Najvyšší súd DĽR predtým odsúdil na smrť dvoch Britov a jedného marockého občana, ktorí bojovali na ukrajinskej strane . Do mesiaca sa môžu proti verdiktu odvolať, majú aj šancu na milosť.

В ДНР могут отменить смертную казнь после трибунала над военными преступниками