Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks2.9K

Biskupi zakázali Otcovi národa Vdp. M. Kuffovi kázať a ohlasovať Božie slovo. Je za tým progresívna sekta alebo exagenti ŠTB?

Biskupi zakázali Otcovi národa Vdp. M. Kuffovi kázať a ohlasovať Božie slovo. Je za tým progresívna sekta alebo exagenti ŠTB? Biskupi zverejnili stanovisko k otázke politického angažovania klerikovMore
Biskupi zakázali Otcovi národa Vdp. M. Kuffovi kázať a ohlasovať Božie slovo. Je za tým progresívna sekta alebo exagenti ŠTB?

Biskupi zverejnili stanovisko k otázke politického angažovania klerikov


Bratislava 15. novembra (TK KBS) Bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský a spišský biskup Mons. Štefan Sečka zverejnili stanovisko k otázke politického angažovania klerikov. Stanovisko prinášame v plnom znení.

Stanovisko k otázke politického angažovania klerikov
Angažovanie sa v politických stranách, hoci prostredníctvom druhých osôb, nie je primerané kňazskému stavu. Úlohou kňaza je byť otcom všetkých veriacich, nie vodcom tých, ktorí sa hlásia k určitej strane.

Ak v spoločnosti vznikne presvedčenie, že niektorý z kňazov, aj keď z úzadia, ovláda politickú stranu, je nevyhnutné, aby všetky svoje aktivity v tomto smere bezodkladne ukončil.

Toto stanovisko sa v aktuálnych okolnostiach týka otca Mariána Kuffu, ale vo všeobecnosti aj každého klerika, ktorý by sa angažoval v činnosti alebo verejnej propagácii politických strán.

Mons. Stanislav Zvolenský,
bratislavský arcibiskup metropolita
predseda KBS

Mons. Štefan Sečka
spišský diecézny biskup

alianciazanedelu.sk/archiv/4636
Nesmíme ze všeho hned padnout na zadek: V 7:35 min zde: www.youtube.com/watch
Na Slovensku je tradicia, ze narod viedli knazi, kedze inich nebolo a teraz, ked tuto tradiciu zacal knaz-o. Kuffa tak ho odstranili, tak ako to robili aj nasi predkovia. Je smutne, ze prave biskupi pocuvaju hlas tohoto zvrhleho sveta v dosledku stracania viery v Boha a prestavaju rozlisovat dobro od zla. Su iba dve moznosti: sluzis Bohu alebo satanovi- tertium non datur!
fiat33 likes this.
Neviem čo je na tom zlé, keď chce niekto uviesť do života to čo farár Kufa hlása. Keby si to dalo na bilbord aj KDH, bolo by mu to ku cti. Lenže Hlina chce urobiť z KDH modernú stranu podľa nemcov, ktorá sa ničím nebude odlišovať od liberálov.
Čo je na tom zle? To sa musíš liberál zvolenskeho opýtať.
Tymián ty si tiež jeden, z tých obielenych hrobov.
Tymián
apredsasatoci, len preto, že som sa zastal jednoty medzi klerikmi? Uvažuj ak môžeš!
Strom poznáš podľa ovocia. Ovocie klerikov nie je od Boha. Súčasní klerici = farizeji a práve tým Pán Ježiš povedal: Vašim otcom je diabol!
dalila
Tak čo!? Čo mu zakázali?
nechcu, aby viedol KDŽP

iným brania a sami nevchadzaju
dalila
Ale tak to má byť. A stranu by aj tak neviedol, myslím že jeho brat stefan ťaží z marošovho mena
ako to mysliš že by to malo byť?

ja myslim na to, že aj politicka strana má mať duchovneho vodcu-radcu, s ktorým konzultuju svoje navrhy a nie, že predseda strany si robí, čo chce a dáva nemoralne navrhy, lebo potom ked prejdu v parlamente, tak už bude neskoro.

o.Kufa má byť viditelnou hlavou-autoritou bez ktorej by politici ani nemali dávať navrhy do parlamentu, ktoré nsa týkaju hlavne Cirkvi. …More
ako to mysliš že by to malo byť?

ja myslim na to, že aj politicka strana má mať duchovneho vodcu-radcu, s ktorým konzultuju svoje navrhy a nie, že predseda strany si robí, čo chce a dáva nemoralne navrhy, lebo potom ked prejdu v parlamente, tak už bude neskoro.

o.Kufa má byť viditelnou hlavou-autoritou bez ktorej by politici ani nemali dávať navrhy do parlamentu, ktoré nsa týkaju hlavne Cirkvi.

Lenže biskupi to nechcu - to, čo by mali oni robiť, tak ešte brania iným
dalila
Má byť že nemá viesť stranu. Čo sa týka toho, tak ak mám duch.vodcu tak ma vie usmerniť aj vo verejnom živote a ani ho nemusí byť vidno, čo neznamená mená že nemajú do ničoho hovoriť. Do všetkého, ale nie konkrétne mená. To Maroš aj dodržuje, čo som zatiaľ ho počula
Kallistratos likes this.
lenže biskupi píšu, že knaz nemá viesť stranu ani cez druhu osobu, čo praktický znamená, že Kufa by nemohol propagovať pol.stranu ako taku, ktoru duchovne vedie i ked preseda strany by bol niekto iný a to je problem.

Lebo keby len povedal, že volil nejaku stranu, tak to môže každý... a keby nepovedal, že duchovne vedie nejaku stranu a prakticky by to robil, tak by ho za to kárali, že …More
lenže biskupi píšu, že knaz nemá viesť stranu ani cez druhu osobu, čo praktický znamená, že Kufa by nemohol propagovať pol.stranu ako taku, ktoru duchovne vedie i ked preseda strany by bol niekto iný a to je problem.

Lebo keby len povedal, že volil nejaku stranu, tak to môže každý... a keby nepovedal, že duchovne vedie nejaku stranu a prakticky by to robil, tak by ho za to kárali, že nedodržiava ich nariadenie.

Lenže to nestačí: kňaz musí viesť stranu a členovia strany sa musia radiť s knazom o zakonoch, zvlašť ktore sa týkaju moralky a viery.

To je ako keby vo Vatikane si "politici" zriadovali zakony bez pápeža.

Ved napokon sa to aj istým spôsobom deje a preto vyjadrenia vatikan.kongregacii tak vyzeraju, že bez suhlasu papeža su roporuplné.

a na Slovensku DETO: hovoria že navrhuju kresťanske zakony ale nakoniec ich musia kritizovať klerici a to práve preto, že s a snimi nikto z politikov neradil.

Preto o.Kufa musí byť verejným duch.vodcom aspon jednej polit.strany

Vždy to tak bolo, že kde abstinoval knaz - kde chýbalo duchovne vedenie, tak laici vladli bez vedenia Ducha Sväteho.

Preto máme republiku bez práva
Tymián
Čo je na stanovisku biskupov zle? Majú pravdu. Aj minulosť jasne ukazuje, že klerici, ktorí sa viac alebo menej angažovali v politike urobili dosť škody. Verím, že o. Kuffa poslúchne a bude sa riadiť poslušnosťou voči biskupom. Určite to nebude na jeho škodu.
Paxus likes this.
dalila
On sa politicky neangazuje, myslím skôr že zneužívajú jeho meno
Tymián
Chápem, že o. Kuffa to myslí v dobrom. Musí byť trochu opatrnejší, aby nešiel v buducnosti do extrému. Biskupi to tak nejako tušia a v podstate ho chránia, pretože si to možno ani on sám neuvedomuje. Totiž môže byť za tou aktivitou pokušenie diabla, aby ho dostal tam kde chce...a práve hoci aj cez túto nepriamu politickú aktivitu.
Paxus and 2 more users like this.
Paxus likes this.
Kallistratos likes this.
dalila likes this.
Kto zradí mňa pred ľudmi, toho ja nepoznám pred Bohom.
ľubica
prave teraz 18:15ma LUMENE aj na LUXE prenos sv omše, v rámci TRNAVSKEJ NOVENY - homília vdp. M. KUFFA
dalila
To je očný klam, povedali, že mu zakázali kázať
Radomír
SLOVENSKÁ KATOLÍCKA TRAGÉDIA.

Druhý vatikánsky koncil (1962 - 1965) priniesol postupné otváranie dverí pre šírenie bludov, ktoré v dnešných satanských dňoch temnoty tolerujú aj mnohí biskupi. Jedným z týchto odsúdených satanských bludov je blud o odluke Cirkvi od štátu. Príkladom zastierania skutočného katolíckeho prístupu je zastieranie učenia pápeža Pia IX., vyjadrené v jeho encyklike …More
SLOVENSKÁ KATOLÍCKA TRAGÉDIA.

Druhý vatikánsky koncil (1962 - 1965) priniesol postupné otváranie dverí pre šírenie bludov, ktoré v dnešných satanských dňoch temnoty tolerujú aj mnohí biskupi. Jedným z týchto odsúdených satanských bludov je blud o odluke Cirkvi od štátu. Príkladom zastierania skutočného katolíckeho prístupu je zastieranie učenia pápeža Pia IX., vyjadrené v jeho encyklike Quanta cura, z roku 1864, a jej prílohy Syllabus errorum, t. j. zhrnutie zoznamu bludov. Blud č. 55. „Cirkev má byť odlúčená od štátu, a štát má byť odlúčený od Cirkvi.“.

Dnešné Satanovo víťazstvo spočíva nie len v súhlase biskupov s realizáciou bludu o odluke Cirkvi od štátu, ale aj v rezignácii na Spoločenskú vládu Spasiteľa so všetkými dôsledkami, vrátane politiky. História ponúka mnohé príklady vynikajúcich kňazov, ktorí pôsobili nie len v parlamentoch, ale aj v najvyšších vládnych postoch. Veď aj člen našej mojmírovskej dynastie Slavomír bol kňaz, a v čase starých Slovákov, keď Rastislav a Svätopluk boli v zajatí Frankov, v roku 871, tento kňaz vykonával vodcovstvo, teda bol akoby prezidentom. Mons. Dr. Jozef Tiso, bol kňaz, a taktiež slovenský prezident. Najvyšší predstavitelia slovenskej Cirkvi, pápež Pius XII., a mnohí Slováci po celom svete, a nie len Slováci, sa postavili proti pripravovanej justičnej vražde Mons. Dr. Jozefa Tisa. Dr. Edvard Beneš, prezident, slobodomurár, napriek tomu odmietol žiadosť o milosť pre odsúdeného slovenského prezidenta, a ten bol popravený po zmanipulovanom procese v roku 1947.

Mnohí dnešní predstavitelia Cirkvi na Slovensku už nemajú potrebu a ani odvahu zastať sa svojich vlastných minulých a súčasných prenasledovaných bratov v službe. Hroby a pozostatky týchto vzorov katolíckej viery musia byť skryté už nie len pred Satanovými sluhami, ale aj pred žijúcimi kolaborantmi zrádzajúcimi skutočnú Cirkev, národ a katolícku vieru. Žijúci bojovníci proti satanskému moru slobodomurárskych projektov (EU, NATO, OSN, a pod..), pripravujúcich aj náš slovenský národ na postupný príchod Antikristovej svetovlády, sú stále viac trestaní od vlastných „nadriadených“. Je potrebné postaviť sa na konkrétnu stranu barikády, pretože zbabelá vlažnosť a „stredná cesta“ je Bohom odsúdená.
Mates5485 and 2 more users like this.
Mates5485 likes this.
fiat33 likes this.
Caesar likes this.
Je za tým pohansky Vatikán. Aké proste.
Ty jsi pohanský soudruhu :)
Dvakrát do téže řeky nevstoupíš. Vše je daň za svobodu člověka. Pravda si své cesty vždy ale najde :)
Coburg
Pacem in terris vstáva z mŕtvych....
ľubica likes this.
ľubica
DNES na LUXE aj Lumene o 18 h bude v ramci TRNAVSKEJ NOVENY mat homíliu o. M. Kuffa
Coburg
Kde je ten zákaz? Myslím, že Sečka musí napísať konkrétny výnos, toto je len stanovisko.
ľubica likes this.
dalila
Nič nemusí
Caesar
Prítomnosť kardinála Burkeho v Trnave vyrušuje
www.svetlosveta.sk/…/pritomnost-kard…
Ak uvažujeme nad našimi súvislosťami na Slovensku, človeku napadá práve blížiaca sa návšteva veľkého kardinála Svätej Cirkvi, Raymonda Lea Burkeho. www.christianitas.sk/pritomnost-kard… Hneď, ako sa oznámila jeho účasť na trnavskej novéne a zverejnil sa jeho program, zdvihol sa v liberálnych médiách odpor …More
Prítomnosť kardinála Burkeho v Trnave vyrušuje
www.svetlosveta.sk/…/pritomnost-kard…
Ak uvažujeme nad našimi súvislosťami na Slovensku, človeku napadá práve blížiaca sa návšteva veľkého kardinála Svätej Cirkvi, Raymonda Lea Burkeho. www.christianitas.sk/pritomnost-kard… Hneď, ako sa oznámila jeho účasť na trnavskej novéne a zverejnil sa jeho program, zdvihol sa v liberálnych médiách odpor voči jeho osobe, voči jeho návšteve.
Kardinál Burke je verným synom Cirkvi. Mnohí ho označujú za nepriateľa pápeža. On sám však povedal v rozhovore z dňa 9. novembra: „Počas celého môjho kňazského života ma kritizovali, že som príliš pozorný na to, čo povie pápež. A teraz zisťujem, že som v situácii, kedy ma nazývajú jeho nepriateľom, ktorým nie som. Ja som sa nezmenil. Stále učím tie isté veci, a tie nie sú mojimi výmyslami. Teraz, zrazu, sa toto vníma ako opozícia voči pápežovi. (…) On sám ma nikdy nekarhal, nepovedal mi nič také. Nikdy som nemal dojem, že by si myslel, že som jeho nepriateľom.“www.christianitas.sk/pritomnost-kard…
Je to podobne ako v prípade sv. Jozafáta. Podsúva sa nám tu, že snaha o lásku k liturgii, o vernosť náuke Pána Ježiša je nepriateľstvom a nejednotou. Liberáli roztáčajú toto kolo nenávisti. Chcú vykresliť boj medzi pápežom a zlými biskupmi či kardinálmi. Toto je demagógia. Svätý otec František nás už toľkokrát upozornil, ako médiá vykrúcajú jeho slová aj obraz o ňom.
Podobné sa deje tomuto mužovi Cirkvi. Dokonca ani naša katolícka televízia Lux nevysiela ani jednu sv. omšu, ktorú kardinál Burke bude v Trnave sláviť, naživo! Ani v sobotu, ani v nedeľu! Ako je to možné? O čo tu ide? Keď niektorí veriaci kritizovali toto rozhodnutie, odpoveďou im bolo, že sa bude nahrávať sv. omša v nedeľu do záznamu a potom sa bude dať nájsť v archíve. Avšak, koľko starších ľudí príde o cenné duchovné povzbudenie len preto, lebo nemajú možnosť či ani nevedia hľadať v nejakých online archívoch.
Po minulé roky nebol žiadny problém. Keď sa majú vysielať rôzne charizmatické podujatia, o ktorých by sme mohli polemizovať či falošné evanjelizačné koncerty ako Godzone, to nie je problém. No prítomnosť kardinála Burkeho vyrušuje. Toto je agenda poplatná politikárčeniu, falošnému pohľadu na Cirkev.
Preto stojí za to uvažovať nad tým, ako je toto možné, kto za týmito ideami u nás stojí a či takých máme podporovať!
fiat33 and 2 more users like this.
fiat33 likes this.
Radomír likes this.
ľubica likes this.
fiat33 likes this.
dalila
Nebláznite
Otec Kufa mal kázeň na Trnavskej novene perfektnú, ohnivú a povedal, že možno poslednú, preto hovoril jasne ako situáciu na Slovensku vidí on. Zlo, ktoré nás chce zničiť sa volá liberalizmus a tí čo majú strážiť stádo nazval nemými psami.
apredsasatoci likes this.
dalila
On nenazval nemi psi, to citoval jedného svätého
Hej je to citát, ale určený konkrétnym ľuďom.
Moni0080 likes this.
Kněží by neměli mluvit do politiky cíleně, měli by hájit obecné hodnoty a chránit se toho jmenovat osoby a nebo formovat či deformovat veřejné mínění. Je to velké lákadlo, ale měli by se tomu v konkrétnostech vyhnout. Osobně je mi to nepříjemné a přiznám se, pokud by nějaký kněz dělal masáž, že Zeman je lump a Babiš estébák a tamten podvodník a jiný zase učiněný světec, tak mizím z kostela... …More
Kněží by neměli mluvit do politiky cíleně, měli by hájit obecné hodnoty a chránit se toho jmenovat osoby a nebo formovat či deformovat veřejné mínění. Je to velké lákadlo, ale měli by se tomu v konkrétnostech vyhnout. Osobně je mi to nepříjemné a přiznám se, pokud by nějaký kněz dělal masáž, že Zeman je lump a Babiš estébák a tamten podvodník a jiný zase učiněný světec, tak mizím z kostela... Včera jsem byl na přednášce profesora Pafka a myslím si, že většinu zde by jeho některé názory zaujaly. I co se týká politiky. Je to logik, chytrý, sečtělý, multioborový, má prostě názory.... Ne plky. Pozvánku jsem dával zde: Svatomartinské knižní dny 2019

Zapamatujte si prosím Svatomartinské knižní dny a nakladatelství Flétna. Martin co to pořádá je svébytný člověk a má můj obdiv, včetně manželky Jany. Ony ty ženy od takových mužů musí někdy nést mnohem více a klaním se jim. Stejně tak celému organizačnímu týmu. Obrovské díky takovým a akce takového formátu obrovsky cením a dělám tomu nepokrytou reklamu. VIZ. www.fletna.cz - www.fletna.cz/nakladatelstvi/index.html
Je tam kniha i od Božidary a pana profesora a doporučuji, podobně jako skvělou koloběžkářku, která je úžasná a mnohokrát při svém povídání o cestě plakala - Martina Zelinková. Člověk vnímal tu různost a krásu lidí. Uniformita je věc lákavá, ale odporná, jednota v různosti nás na cestě za Pánem charakterizuje..... A ty Theo už neotravuj jak blbka, Marián je skvělý člověk, mohu vypravovat osobní zkušenosti a ty? Jen hloupě žvaníš a pomlouváš. Nic pořádného jsi nedokázala tak jen trolíš. Změň se.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Theodorá-Máriá

před 11 hodinami

On je řeča- jak ten z tých Košic-Anton.
Akorát ,že studoval teologii tak změnil
termíny. Jinak srandista na jedničku.
Vy všichni co ho uctíváte, měli byste
ho konečně požádat ať dementuje
a s pláčem vyzná jak hřešil když o

Nejsvětější Trojici řekl
"nazvi si to jak chceš".

p.s. potom tu jeho omluvnou kající řeč vyvěste
na GTV, ať už to není třeba stále připomínat.
Jinak zůstává heretik. otec vlasti- heretik Kufa. :-))
ľubica
Keby kňazi a biskupi v minulosti na Slovensku nehovorili AJ do politiky, tak by sme tu nemali svatých mučeníkov:bl. biskup Gojdič, biskup čakajúci na blahorečenie Ján Vojtaššák, biskup Buzalka a prezident mučeník TISO!
Cesi nikdy nemali samostatný štát! pred rokom 1993!
FUJ kallisstratos, ktorý tu máš X nickov a z tvojich úst chrliš blato pokrytectva,lži a hmly, sa NEVYJADRUJ do pomerov, ktorým …More
Keby kňazi a biskupi v minulosti na Slovensku nehovorili AJ do politiky, tak by sme tu nemali svatých mučeníkov:bl. biskup Gojdič, biskup čakajúci na blahorečenie Ján Vojtaššák, biskup Buzalka a prezident mučeník TISO!
Cesi nikdy nemali samostatný štát! pred rokom 1993!
FUJ kallisstratos, ktorý tu máš X nickov a z tvojich úst chrliš blato pokrytectva,lži a hmly, sa NEVYJADRUJ do pomerov, ktorým vonkoncom nerozumieš! nerozumieš slovenským dejinám, tak zmkni"snn.sk/stelesnuje-mrav…
Mates5485 and 2 more users like this.
Mates5485 likes this.
fiat33 likes this.
Strážce likes this.
Blábolíš lubico lži. Včera jsem slyšel na živo názory profesora Pafka osobně na mnoho věcí i na stav Slovenska před 100 lety. Holá fakta. Stejně tak skvělou Božidaru Turzonovovou. Tvůj styl lubico je odporný a vždy byl. I před lety tento Tvůj nick byl nastavený trochu opačně ale jsi čirý demagog. Nepotřebuji být multinick a pokud si to myslíš, nech se někdy vyšetřit :) Mimochodem, poté co jsme …More
Blábolíš lubico lži. Včera jsem slyšel na živo názory profesora Pafka osobně na mnoho věcí i na stav Slovenska před 100 lety. Holá fakta. Stejně tak skvělou Božidaru Turzonovovou. Tvůj styl lubico je odporný a vždy byl. I před lety tento Tvůj nick byl nastavený trochu opačně ale jsi čirý demagog. Nepotřebuji být multinick a pokud si to myslíš, nech se někdy vyšetřit :) Mimochodem, poté co jsme si společně zazpívali včera hymny, tak Božidara zdůraznila, že ta původní slovenská, zastavme se braťa byla rozhodně lepší než zastavme ich braťa.... A kde býváš ty lubico, s kým se setkáváš krásko Glorie :)
ekans
ty jsi dobrý Pafko
Mates5485 likes this.
To je dobré ekáčku, vím že tento nick je na hlášky, ale vážně Pafko je klasa. Rozhodně emoce nepriorizuje, ale logiku a pod nátlakem emocí se vždy dělá prý plno rozhodnutí, ale většina špatných... řešili jsme trochu i Palacha.... Jasně že jsem okouzlen ze včerejška a dělám tomu reklamu :)) Ne vždy se setkám zcela naživo s takovými lidmi. DOPORUČUJI: www.kosmas.cz/…/cesko-slovensko…
-----------…More
To je dobré ekáčku, vím že tento nick je na hlášky, ale vážně Pafko je klasa. Rozhodně emoce nepriorizuje, ale logiku a pod nátlakem emocí se vždy dělá prý plno rozhodnutí, ale většina špatných... řešili jsme trochu i Palacha.... Jasně že jsem okouzlen ze včerejška a dělám tomu reklamu :)) Ne vždy se setkám zcela naživo s takovými lidmi. DOPORUČUJI: www.kosmas.cz/…/cesko-slovensko…
--------------------------------------------------------------------------------------------------
ekans

pred 25 minútami

ty jsi dobrý Pafko
ekans
Pafko je dobrý akorát na perforovaná střeva
Mates5485 likes this.
Podívej ekáčku, stál jsem vedle něj, mluvil jsem s ním, slyšel ho odpovídat a reagovat na otázky i z publika. Je to přímočarý, osobitý a pracovitý chlap se širokým záběrem. Bacha na to, je logik, přísný logik, který nějaké entuziasty podrobí přísnému výslechu a nenaběhne si jen tak na nějaké cetky. nedohaduji se s Tebou, pouze má zkušenost.
--------------------------------------------------------…More
Podívej ekáčku, stál jsem vedle něj, mluvil jsem s ním, slyšel ho odpovídat a reagovat na otázky i z publika. Je to přímočarý, osobitý a pracovitý chlap se širokým záběrem. Bacha na to, je logik, přísný logik, který nějaké entuziasty podrobí přísnému výslechu a nenaběhne si jen tak na nějaké cetky. nedohaduji se s Tebou, pouze má zkušenost.
---------------------------------------------------------
ekans

pred 34 minútami

Pafko je dobrý akorát na perforovaná střeva
ekans
zkušenost modernisty
Mates5485 likes this.
Ekačku, ty máš ještě další registraci, viď? :) Proč? Také kvůli zkušenosti? Máš vážně deset dětí?
-------------------------------
ekans
před 10 minutami
zkušenost modernisty
Mates5485
Kallistratos/mireček novodobý starý uštipační,drzí,provokativný gargamel. Trafena hus na hlavu, ktorá neustále sprostosti zagágá.
ekans
Mirku, tobě se zpovídat nebudu
To nemusíš, kdysi už se stalo.
ekans
nehul, máš bujné sny
Mates5485
Aj mokré
ekans likes this.
Kluci, své osobní zkušenosti sem nemusíte psát.
Ale to nikoli Matýsku, jen občas vtipkuji, když vidím některé nerudné kožeňáky co se o vtip zřejmě pokoušejí a vynášejí svoje vlastní neřesti.

ekans
včera
nehul, máš bujné sny

Mates5485
včera
Aj mokré
ekans se to líbí.
ekans
jezofiko
Ekans. trochu slušnosti by nezaškodilo. Ale na glorii.tv, to už asi neprekáža nikomu. Toto má byť stránka kresťanská, či?
Ekans nemôže aj keby chcel, ma to zaplatene, tak mu do toho nemôžeme kecať
Ekans je stary trady glosator. STG nikoli STB
ekans
traja trolli
ekans
novodobý Jan Hus
ľubica
tak primitivny komentar moze mat len čech, ktorý nepozná ani české ani slovenske dejiny!
ekans
myslíte že vdp. Kuffa je katolík? @ľubica
ľubica
starajte sa o to, aby ste vo chvili zomierania zomrel ako katolik, za obratenie knaza Kuffu za spoznanie omylu v jeho vypovediach sa nam treba modlit a nie primitivne sa rehotat!
Opravdu soudružko lubico myslíš, že ekans - snake myslí své komentáře vážně? Ty je také moc vážně nemyslíš, ale šermuješ národovectvím a klínuješ dikuze. Kde je Ježíš a jeho láska? Ty snad znáš slovenské dějiny? Víš jak podle profesora Pafka vypadala úroveň zdravotnictví na Slovensku v jisté době? Maďarů plno.... A že Masaryk trochu ty národy uměle stmelil... Historie je zajímavá.... Včera jsem …More
Opravdu soudružko lubico myslíš, že ekans - snake myslí své komentáře vážně? Ty je také moc vážně nemyslíš, ale šermuješ národovectvím a klínuješ dikuze. Kde je Ježíš a jeho láska? Ty snad znáš slovenské dějiny? Víš jak podle profesora Pafka vypadala úroveň zdravotnictví na Slovensku v jisté době? Maďarů plno.... A že Masaryk trochu ty národy uměle stmelil... Historie je zajímavá.... Včera jsem se s panem profesorem bavil i co říká na prezidenta atd. Prof. Pavko - velmi chytrý a rozhodně ne-mainstreamový pán. A jen dodám, lidé nedělí prý na černé, bílé, takové či onaké, ale na schopné a neschopné a chytré a hloupé :)
ekans
ekans
@ľubica je třeba modliteb katolíků ne luteránů
A ještě jedna věc - možná by to některé zajímalo - dotaz z publika - jaký byl Václav Havel pacient. Pafko, přísně logický a opravdu nestranný se zamyslel a řekl - byl jako každý druhý, nebylo poznat že je prezidentem, choval se nesmírně skromně a udělal jedinou věc, kterou prý nikdo nikdy po takové operaci neudělal. Poté co mu dali slavíka, takže nemohl mluvit si vyžádal papír a tužkou napsal - …More
A ještě jedna věc - možná by to některé zajímalo - dotaz z publika - jaký byl Václav Havel pacient. Pafko, přísně logický a opravdu nestranný se zamyslel a řekl - byl jako každý druhý, nebylo poznat že je prezidentem, choval se nesmírně skromně a udělal jedinou věc, kterou prý nikdo nikdy po takové operaci neudělal. Poté co mu dali slavíka, takže nemohl mluvit si vyžádal papír a tužkou napsal - DĚKUJI. Prý u tohoto typu operaci nikdy nic takového nezažil u jiných pacientů... A Pafko je názorově velmi svébytný, takže slyšet od operatéra, jaký byl Havel, jaké měl chování v takovém období vypovídá něco i o Havlovi a jeho snášení nemoci a jeho osobním profilu.... Takže děkuji pane profesore za živé zprávy. cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Pafko
ekans
když měl smrt na jazyku, tak držel hubu, až mu otrnulo, tak byl zase geroj
Hubu držet musel ekáčku, protože měl slavíka, provrtaný krk a mluvit nemohl, hlasivky mimo... Oceňuji, že Havel uměl mít vděčnost a projevit ji.... Vůbec nehodnotím to, že byl vězeňský prominent, dotlačen do sedla, bohém a ne příliš obratný kafkovský dramatik atd.

Učím se teprve teď vážit si hlouběji lidí, než je bezhlavě kritizovat a vyvarovat se soudů od boku. Hrozně to uzdravuje na duši a je …More
Hubu držet musel ekáčku, protože měl slavíka, provrtaný krk a mluvit nemohl, hlasivky mimo... Oceňuji, že Havel uměl mít vděčnost a projevit ji.... Vůbec nehodnotím to, že byl vězeňský prominent, dotlačen do sedla, bohém a ne příliš obratný kafkovský dramatik atd.

Učím se teprve teď vážit si hlouběji lidí, než je bezhlavě kritizovat a vyvarovat se soudů od boku. Hrozně to uzdravuje na duši a je mi velice líto těch co žijí pod taktovkou satana a možná i psychické slabosti v domnění, že tím slouží Bohu. Viz. např. LH níže. Jsou pak věčně nespokojeni a plni stínů a podezíravostí. Teď nemám čas, ale měl jsem několik takových lidí ve svém okolí a mají strašně společných rysů, dokonce v politice taktéž, tam je to ještě horší... Bylo by to na léčbu, ale ta inteligence jim umožňuje krotit a vyvarovat se excesů, ale ničí spolehlivě své okolí a devastují jej. Jeden z jich už je na léčbě, jiní si koledují.... Takže asi tak. například Libor ten před lety ujel a začal jet jinam, měl své predispozice... Jsou různé spouštěče v životě člověka, i spouštěč schizofrenie. I taková rakovina má své spouštěče, ať už je to oslabení, vyčerpání, stres, kontakt s některými konkrétními antigeny.... Rozjede se to... Lze to zastavit, imunita je silná, ale jen do jisté míry.... Psychika to samé, zastavme, pokud je čas, pro zdraví své duše.... ne každý to umí....
-------------------------------------------

ekans

před 48 minutami

když měl smrt na jazyku, tak držel hubu, až mu otrnulo, tak byl zase geroj

Libor Halik
před 46 minutami
Když do pekla, tak s antipapežem Bergogliem - Františkem !
Kardinál Burke: Jestliže papež, místo aby nás všechny utvrzoval ve víře, dělá opak a místo křesťanství předkládá pohanství jako ameroindiánské novopohanství (Pachamamu), je evidentní, že NEmůže být platným papežem, pro kterého platí privilegium, že nemůže být podroben soudu. Kdo by ho následoval, přestal by být katolíkem, stal by se odpadlíkem a heretikem a připravoval by si místo v pekle. www.lumendelumine.cz/index.php Zpráva o Molochovi je zaručena. Detailněji anglicky o modle Molocha na důvěryhodné stránce www.lifesitenews.com/news/statue-of-ancie… Pro @Janka S. @Lola123456
jezofiko likes this.
AKO SA HOVORí: "Ja som to vedel"

Štbaci:

*KAUZA: ” MONS.STANISLAV ZVOLENSKÝ “
hriechyokultizmus.wordpress.com/…/kauza-mons-stan…
Peter(skala) likes this.
a je to tu...

Nič v zlom, ale Mons.Sečka už ked písal Seleckemu s istou výčitkou, tak sa mi videl, že cúvol...
a že Zvolenský sa tak vyjadril, tak to sa nečudujem - ŠTB má v tom jasno

vidno, že ide 17.november.
ale to nevadí, aspon sa o.Kufa bude môcť vydať cestou väčšej jednoty s Ježišom a pápežom. Vždy to tak bolo: ked prišli svätcom do cesty miestni predstavení (biskupi...) tak svätí ... sa vybrali k papežovi a potom sa ukazalo, že biskupi sa mýlili.

Otazne je, ako sa rozhodne o.Kufa.

My ho môžeme povzbudzovať, pomahať ale rozhodnutie je na ňom.

sv.Cyril a Metod museli ísť do Ríma, lebo miestni…More
ale to nevadí, aspon sa o.Kufa bude môcť vydať cestou väčšej jednoty s Ježišom a pápežom. Vždy to tak bolo: ked prišli svätcom do cesty miestni predstavení (biskupi...) tak svätí ... sa vybrali k papežovi a potom sa ukazalo, že biskupi sa mýlili.

Otazne je, ako sa rozhodne o.Kufa.

My ho môžeme povzbudzovať, pomahať ale rozhodnutie je na ňom.

sv.Cyril a Metod museli ísť do Ríma, lebo miestni klerici im branili hlasať Pravdu
sv.McKillop musela ísť do Ríma, lebo miestni biskupi jej branili...
sv.František z Assisi takisto musel ísť do Ríma, lebo miestny biskupi mu branili..
atd...
jezofiko
Koľko ľudí, toľko názorov. M. Kuffa a jeho projekt je fantastická krásna vec. Ale zapojil sa do citlivej debaty, ktorej sa hlavne teraz pred voľbami chytajú tí, čo tu dlhé roky kradli, a teraz sa oháňajú odporom voči LGBT a Gender ideológii. Napr. p. Harabín. A celý Smer. Nie je to nik a nič iné, len jedna banda zlodejskaá, ktorá tu okrádala tento národ, a teraz pod rúškom Gender ideologie, chcú …More
Koľko ľudí, toľko názorov. M. Kuffa a jeho projekt je fantastická krásna vec. Ale zapojil sa do citlivej debaty, ktorej sa hlavne teraz pred voľbami chytajú tí, čo tu dlhé roky kradli, a teraz sa oháňajú odporom voči LGBT a Gender ideológii. Napr. p. Harabín. A celý Smer. Nie je to nik a nič iné, len jedna banda zlodejskaá, ktorá tu okrádala tento národ, a teraz pod rúškom Gender ideologie, chcú kranúť ďalej. Keby tu bol Vojtaššák alebo Hlinka, určite by im prečistil žalúdky. Najprv zlodeji preč a potom pôjde aj LGBT do pekla.A najlepšie s nimi.
Peter(skala) likes this.
ľubica
hádam na sv. omši bude môcť ohlasovať Božie slovo?