Kto jest właścicielem świata? – „Najlepszy dokument w historii!”

MONOPOL : Kto jest właścicielem świata? – „Najlepszy dokument w historii!”

Dlaczego dzieje się obecnie to co się dzieje? Dlaczego „Nasi” rządzący postępują w taki, nielogiczny sposób? Jaki jest cel i do czego zmierzają? Kto kieruje marionetkami w rządzie? Szokujący materiał, który otwiera oczy i odpowiada na wszystkie Nasze pytania!

MONOPOL : Kto jest właścicielem świata
Nie jest tajemnicą, że żyjemy w świecie zdominowanym przez potężne korporacje. W ciągu ostatnich 100 lat korporacje stały się jednymi z najpotężniejszych podmiotów na świecie. Łącznie te globalne korporacje kontrolują wszystko, co jemy, pijemy, nosimy, komunikujemy się, zażywamy lekarstwa i prawie każdy fragment informacji, na które jesteśmy narażeni.

„To po prostu jeden z 5 najważniejszych filmów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano i obejrzano”.

Istnieje garstka megakorporacji, które mają nieskończone zasoby finansowe, potężne powiązania polityczne i armie lobbystów, którzy mają wpływ na każdy aspekt naszego rządu. Korporacje te przegrały system na swoją korzyść, co pozwoliło im również określić nasz porządek społeczny i finansowy. Branża rozrywki korporacyjnej odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym myśleniu i zasadniczo kształtuje naszą rzeczywistość kulturową. Ale kim są ludzie, którzy są właścicielami tych korporacji?

„To jest strzał, który musi być słyszany na całym świecie!”
Monopoly – Who Owns The World to niezależny dokument wyprodukowany przez Tima Geilena. Film pokazuje instytucjonalne firmy inwestycyjne, które znajdują się na szczycie złożonej i nieprzejrzystej struktury piramidy korporacyjnej. Monopoly rzuca bardzo potrzebne światło na te korporacje, ludzi za nimi stojących i ich drapieżne zachowanie.
Zapraszamy na seans (polskie napisy)

MONOPOL : Kto jest właścicielem świata? – „Najlepszy dokument w historii!”
Don Mac
Bizantyjska strategia geopolityczna na wschodzie. Czego nie widzi NATO?
Bizantyjska strategia geopolityczna na wschodzie. Czego nie widzi NATO?