lv.news
36

Bijušie semināristi apsūdz homoseksuāismā Hondurasas bīskapu

Edvards Pentins ir ieguvis divas liecības, ko bijušie Tegusigalpas arhibīskapijas semināristi pauduši Hondurasā, par palīdzības bīskapa homoseksuāliem pārkāpumiem pret Huanu Pinedu. Liecības tika …More
Edvards Pentins ir ieguvis divas liecības, ko bijušie Tegusigalpas arhibīskapijas semināristi pauduši Hondurasā, par palīdzības bīskapa homoseksuāliem pārkāpumiem pret Huanu Pinedu. Liecības tika ierakstītas Vatikāna izmeklēšanā, ko veicis pensionārais liberālists Argentīnas bīskaps Alcidess Kasareto 2017. gada maijā. Kopš tā laika tās ir pāvesta Franciska rokās.
Tegusigalpas arhibīskapiju vada kardināls Oskars Rodrigess Maradjaga, tuvs Franciska sabiedrotais un Pinedas personīgais draugs. Kopš janvāra Pineda ir atbildīgs par arhibīskapu, jo Rodrigesu ar ķīmijterapiju ārstē Houstonā, Teksasā, prostatas vēža ārstēšanai.
Liecības satur notikumus, kas, iespējams, notika, kad Pineda mācīja semināristus. Abi bijušie semināristi vēlāk bija atstājuši semināru. Saskaņā ar pirmo, Pineda mēģināja būt seksuālās attiecībās: "Naktī viņš tuvojās man un pieskārās manai intīmai daļai un krūtīm, es mēģināju viņu apturēt, vairākos gadījumos es izkāpu no gultas un aizgāju."
Otrais bijušais seminārs …More