Clicks13
lv.news

Kardināls, kas sevi sauc par Džonu: nesakiet, ka esat "kristīts par katoli"

Velingtonas kardināls Džons Djū , Jaunzēlande, ir pazīstams ar savu preferenciālo protestantisma izvēli.

Tas izskaidro viņa pēdējo darbību, kuras mērķis ir graut Baznīcas ticību: dokuments "Kopīgi kristīti Kristū. Pieņēmusi Jaunzēlandes luterāņu baznīca un Jaunzēlandes katoļu bīskapu konference 2021."

To veidoja Katoļu un luterāņu dialoga komisija, kas aizsākās 2017. gadā, kad Djū kopā ar luterāņiem viņa katedrāles svētnīcā svinēja Reformācijas 500. gadadienu. Tās visbriesmīgākā daļa ir sadaļas “Pastorālās prakses” beigās. Tā aicina katoļus un luterāņus piedalīties dievkalpojumos viens otra “baznīcās.

Jauktās laulības tiek mudinātas vest savu bērnu uz kristību viņu izvēlētajā baznīcā. Pasākumā var piedalīties abi viņu mācītāji/priesteri.

Katoļi un luterāņi tiek mudināti runāt par kristībām “kristīgajā baznīcā”, “kristīgajā ticībā” vai “kristū”. Viņi var teikt, ka ir kristīti katoļu vai luterāņu baznīcā, bet nav drosmīgi teikt, ka viņi ir kristīti katoļu vai luterāņu baznīcā.

Saskaņā ar 2018. gada tautas skaitīšanu Jaunzēlandē ir 470 000 katoļu un 3585 luterāņi.

Attēlos redzams kardināls Djū kopā ar luterāņu bīskapu Marku Vitfīldu 2017. gadā, svinot reformāciju Svētās Sirds katedrālē Velingtonā.

#newsFbaunudjnz