PETICIA: Odmietame "spoločný prístup" k povinnému očkovaniu v rámci EÚ

stop_mandatory_vaccination_in_europe.png
TU podpísať: citizengo.org/…-spolocny-pristup-k-povinnemu-ockovaniu-v-ramci-eu

CitizenGO · 03/01/2022


Pandémia koronavírusu nás trápi už skoro dva roky a stále čelíme obmedzovaniu osobných slobôd a práv v rôznych podobách. Môže to byť však ešte horšie...

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen povedala, že v rámci EÚ musíme hovoriť o povinnom očkovaní.

Leyen najskôr trvala na tom, že rozhodnutie povinne očkovať je v kompetencii členských štátov, čo znamená, že EÚ nemá žiadne rozhodovacie právomoci. Neskôr však názor zmenila a otvorene hovorila, že si situácia vyžaduje "spoločný prístup".

V praxi to znamená, že nechce ponechať členským štátom kompetenciu vytvárať si vlastné zdravotné politiky, ale chce, aby sa všetky členské štáty EÚ dohodli na celoeurópskej požiadavke očkovania.

Prístup Ursuly von der Leyen považujeme za neakceptovateľný, pretože hrubo narušuje suverenitu členských štátov.

Ak zareagujeme rýchlo a dôrazne, stále máme šancu tento plán zastaviť.

Musíme von der Leyen nahlas a jasne povedať, že občania EÚ nechcú, aby niekto z Bruselu rozhodoval o povinnom očkovaní na Slovensku !

Je síce pravda, že ju osobne veľmi trápi počet neočkovaných ľudí v EÚ a negatívne dôsledky pandémie, ale to neznamená, že môže zasahovať do výlučných kompetencií členských štátov a naliehať na vlády, aby zaviedli povinné očkovanie.

Von der Leyen sama hovorí, že jej neprináleží v tejto veci radiť... napriek tomu k danej veci aj tak vydáva stanovisko.

Dôvodom tohto divokého plánu, ktorý sa zdá byť dosť panický, je nový variant vírusu "omikron". Podľa von der Leyen je tento nový variant z Afriky dôvodom na obavy, hoci zároveň tvrdí, že veľa vecí je ešte nejasných.

Podľa aktuálnych správ nový variant "omikron" spôsobuje väčšinou mierne príznaky, menší počet hospitalizácií a obetí, hoci sa šíri rýchlejšie ako variant „delta.“ Takže nie je dôvod na paniku, ale skôr na opatrnosť, rozvážnosť a ohľaduplnosť.

Každopádne Európska komisia nemá kompetenciu určovať členským krajinám ich zdravotnú politiku. Bolo by absurdné a panické, keby sme mali v EÚ povinné očkovanie v dôsledku variantu vírusu, ktorý sa zatiaľ nezdá byť veľmi nebezpečný.

Musíme konať, kým nie je neskoro, aby sme sa zrazu nezobudili v celoeurópskej diktatúre korony, kde sa systematicky porušujú základné práva a slobody.

Podpíšte preto teraz našu petíciu adresovanú Ursule von der Leyen a žiadajte, aby EÚ nezasahovala do zdravotnej politiky na Slovensku a iných štátov EÚ.

---

Viac informácií:

EÚ by mala diskutovať o povinnom očkovaní, hovorí Von der Leyen (eudebates.tv)
youtube.com/watch?v=yH5M0ZQ1lTg

Komisia opätovne vyzýva na zintenzívnenie očkovania, rýchle zavádzanie posilňovacích dávok, zvýšenie ostražitosti a zrýchlenie reakcie na výskyt variantu omikron

europa.eu/commission/presscorner/detail/sk/ip_21_6473

Austrália má rekordné počty prípadov. Omikron je mierny, otvorme, hlási premiér
postoj.sk/…y-pripadov-omikron-je-mierny-otvorme-hlasi-premier

Imunológ Svoboda: To, že tlačíme na vakcináciu všetkých, je z imunologického hľadiska úplný nezmysel
dennikstandard.sk/…tkych-je-z-imunologickeho-hladiska-uplny-nezmysel/

PODPÍSAŤ PETÍCIU TERAZ!