pl.news
33.7K

Finanse Watykanu: Ryba psuje się od głowy

Libero Milone, lat 74, były audytor Watykanu oraz jego zastępca, Ferruccio Panicco, lat 63, pozwali Watykan. Today.it (17 listopada) udostępnia częściowe informacji na ten temat. - Milione poinformował …More
Libero Milone, lat 74, były audytor Watykanu oraz jego zastępca, Ferruccio Panicco, lat 63, pozwali Watykan. Today.it (17 listopada) udostępnia częściowe informacji na ten temat.
- Milione poinformował ówczesnego prywatnego sekretarza Franciszka, Jego Eminencję Yoannisa Lahzi Gaida, o poważnych zadłużeniach oraz nieodpowiedniej kooperacji pomiędzy biurem prokuratury Watykanu a Urzędem Wywiadu Finansowego.
- W październiku 2015 Franciszek dowiedział się o ukrywaniu środków finansowych pochodzących z Kongregacji Nauki Wiary, malwersacjach, których dopuścił się Jego Eminencja Papieskiej Rady ds. Rodziny, a także o poważnych konfliktach interesów pomiędzy kluczowymi członkami Prefektury ds. Ekonomii i obstrukcjonizmie wobec wszelkiej kontroli ze strony APSA.
- 2,5 mln EUR z Fundacji Bajola Parisani, przeznaczone na budowę nowego oddziału w szpitalu Bambino Gesù, rozpłynęły się w powietrzu. Z tego, co zostało, ufundowano tabliczkę pamiątkową przy wejściu do starego oddziału.
- 500 000 EUR …More
Jarujestem
Posłuchajcie, co ojciec Pelanowski mówił na tematy finansowe Watykanu za rządów Franciszka i porównajcie to z tym, co wychodzi na jaw.
Wyklepywacz monet wszystkie części.
Ojciec Augustyn Pelanowski | Wydawnictwo paganini
Walczyć o prawdę
Ona już się popsuła i nie nadaje się już do skonsumowania.
sługa Boży
Mam przewrotne pytanko:
Jaka jest różnica pomiędzy finansami watykańskimi a finansami mafii ?
Można by spytać jeszcze - co wiedział o tym Paweł I i jak długo wiedział 🤔 ?More
Mam przewrotne pytanko:

Jaka jest różnica pomiędzy finansami watykańskimi a finansami mafii ?
Można by spytać jeszcze - co wiedział o tym Paweł I i jak długo wiedział 🤔 ?