pl.news
46.7K

Igranie z ogniem: "W obecnych czasach zamętu trzymajcie się tradycji" - Benedykt XVI

Benedykt XVI pogratulował Domowi Louisowi Blanconowi, lat 35, w styczniu 2022 miesiąc po tym, jak wybrano go na Opata Zakonu Notre-Dame de Triors w Drôme we Francji.

Klasztor w Triors został założony przez Zakon Benedyktynów Obrządku Rzymskiego z Fontgombault. Słowa Benedykta zostały opublikowane na LaNef.net tutaj (1 grudnia). Klasztor liczy sobie 43 zakonników. Blancon objął stanowisko opata w listopadzie (2021).

Benedykt XVI wyraził swoje zrozumienie dla Blancona - "jest na swój sposób powściągliwy wobec wielkiego zadania, które go na niego czeka, to ze względu na jego młody wiek"; "sam miałem podobne doświadczenia". Ratzingera mianowano Arcybiskupem Monachium w wieku 49 lat.

Zdaniem Benedykta nie należy "realizować swoich własnych wizji" [jak czyni to Franciszek], trzeba służyć jedności. "W obecnych czasach zamętu nie powinniśmy stawać w obronie jakiejś teorii, tylko żyć wiarą Kościoła, według tradycji przekazanej nam w jego Kredo i zasadach Św. Benedykta".

Benedykt nostalgicznie wtrącił - "Nasz wspaniały Kościół obecnie bardzo potrzebuje rosy pocieszenia". Jeśli Blancon weźmie sobie słowa Benedykta do serca, to wkrótce będzie mieć do czynienia z Franciszkiem.

#newsGnfiqxswjc

darek104
Oni go pewnie trują żeby już nic nie mówił
przeciwherezjom
Tak naprawdę jest więźniem w pełnym tego słowa znaczeniu.
Anieobecny
Piękne słowa, pełne nadziei...
Któż jak Bóg...
Maria Joanna od ANIOŁÓW
🧡