Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks76
Peter(skala)

V Thajsku privítali Svätého Otca po 11-hodinovom lete

Pápež František je už na pôde Thajského kráľovstva, kde jeho lietadlo po 11-hodinovom lete pristálo tesne po poludní, čiže o 6.03 nášho času. Na letisku v Bangkoku hosťa privítali pred nastúpenou čestnou jednotkou za zvukov delovej salvy miestni štátni a cirkevní predstavitelia spolu so skupinou detí v tradičných odevoch.

Po červenom koberci sprevádzala pápeža sestra Ana Rosa Sivoriová z kongregácie Dcér Márie Pomocnice, ktorá je sesternicou Jorgeho Bergoglia a počas trojdňového programu mu bude robiť tlmočníčku.

Svätý Otec sa z letiska autom presunul do sídla Apoštolskej nunciatúry v Bangkoku, kde bude mať popoludnie vyhradené pre odpočinok po leteckej ceste. Večer bude v kaplnke nunciatúry sláviť v súkromí svätú omšu.

Oficiálny program pápeža v Thajsku sa začne vo štvrtok ráno

(3.00 nášho času) návštevou vládneho paláca. Po súkromnom stretnutí s predsedom vlády sa Svätý Otec prihovorí predstaviteľom politického, kultúrneho a náboženského života 69-miliónovej krajiny a diplomatickému zboru. Ďalej ho čaká návšteva najvyššieho patriarchu budhistov v priestoroch budhistického chrámu.

Na pôde Thajska sa Svätý Otec zdrží do soboty 23. novembra, keď sa presunie do Japonska.

-jb-