Clicks863

USA v ohni, rabovanie a streľba v uliciach, podpálené chrámy

Protestujúci podpálili aj baziliku Najsvätejšej Panny Márie v Minneapolise a sídlo arcibiskupa v New Yorku, katedrálu sv. Patrika počas demonštrácie „pomaľovali“ výtržníci vulgárnymi graffiti.

Smrť Afroameričana Georga Floyda otriasla celými USA. Policajná brutalita a vražda neozbrojeného Afroameričania rozbúrila vášne v krajine, demonštranti už niekoľko dní útočia na obchodné domy, policajné stanice a zapaľujú autá. Nepokoje sa rozšírili do viacerých väčších amerických miest a Američania kvôli zvládnutiu nepokojov museli povolať Národnú gardu i armádu. Podobné revolty ako dnes, zažili USA v minulosti len na sklonku 60 rokov, keď sa protestovalo proti Nixonovi, rasovej segregácii v USA a proti vojne vo Vietname. Dnešné nepokoje v USA sa nesú v znamení hesiel “Black Lives Matter” či “No Justice, no Peace”.

Americký prezident Donald Trump, namiesto toho, aby situáciu upokojil, prilial ešte olej do ohňa. Demonštrantov odsudzuje, podľa Trumpových tvrdení sú protesty zinscenované a Trump navrhuje zaradiť organizáciu Antifa /podľa Trumpa anarchisti riadia protesty/ na zoznam teroristických organizácii. Ak to urobí, bude zaujímavé sledovať, či sa na zozname teroristov ocitnú aj lídri a členovia Antify v Európe a ako na danú situáciu zareagujú orgány Slovenskej republiky.

Situáciu sa americkej Národnej garde a polícii zatiaľ nedarí dostať pod kontrolu, napriek tomu že vo viacerých amerických mestách /Atlanta, Minneapolis, Los Angeles, Chicago, Luisville, Ferguson, Denver, Miami, Milwaukee, Washington, New York…./ je vyhlásený minimálne zákaz vychádzania v nočných hodinách.

Situácia je vážna, policajti a gardisti ostreľuje demonštrantov gumenými projektilmi, demonštranti rabujú obchody, zapaľujú a poškodzujú autá, vytvárajú barikády, rozbíjajú okná a vitríny obchodov, zničili aj policajnú stanicu. Obľúbeným cieľom demonštrantov sú policajné automobily, na ktoré útočia Molotovovými koktejlami.

Veľmi zložitá je situácia v Chicagu, kde demonštranti útočili na mrakodrap Trump Tower. V Minneapolise, kde americký policajt zavraždil George Floyda, starosta /demokrat/ situáciu podľa Trumpa nezvládol, situácia sa začala upokojovať až po zásahu Národnej gardy. Silné napätie sprevádza protesty v meste Fergusson, v štáte Missouri, kde demonštranti do tla vypálili policajnú stanicu. Vo Fergusone sú demonštranti veľmi radikálni, pretože majú v pamäti vraždu 18 ročného Afroameričana Mike Browna, ktorého zastrelil takisto v roku 2015 belošský policajt.

Podľa tvrdení odborníkov, momentálna výbušná zmes, ktorá poháňa demonštrácie v USA, je nesmierne silná a agresívna. Tvoria ju dve hlavné ingrediencie – epidémia koronavírusu, ktorá ľudí frustrovala a zhoršujúca sa ekonomická situácia v USA. Ak k tomu prirátame skutočnosť, že najviac obetí v USA na koronavírus pochádza z radov afroamerického obyvateľstva, ktoré má aj najhoršiu dostupnosť k zdravotnej starostlivosti a Afroameričania tvoria najväčšiu časť nezamestnaných v USA, tak sa načrtnutý obraz stáva hrozivým.

Vážne nepokoje trvajú už štvrtý deň, prvé radikálne demonštrácie sa začali vo štvrtok večer, ťažko odhadnúť ako dlho budú nepokoje trvať. Demonštranti požadujú prísne potrestanie všetkých štyroch príslušníkov polície, ktorí zatýkali George Floyda, jedného za vraždu tretieho stupňa a zvyšných troch za spoluúčasť na vražde, pretože svojmu kolegovi v jeho nezákonných aktivitách nebránili.

Protestujúci podpálili aj baziliku Najsvätejšej Panny Márie v Minneapolise a sídlo arcibiskupa v New Yorku, katedrálu sv. Patrika počas demonštrácie „pomaľovali“ výtržníci vulgárnymi graffiti.

Objavili sa aj informácie, ktoré prebrali aj médiá na Slovensku, podľa ktorých skupina demonštrantov pochodovala aj proti Bielemu domu a Donald Trump sa radšej so svojou suitou ukryl v nedobytnom bunkri. Údajne až z bunkra Donald Trump vystríhal demonštrantov pred útokom na Biely dom, hrozil im v prípade útoku tvrdou silovou reakciou.

Donald Trump vníma revoltu ako súčasť politického boja proti svojej osobe v predvečer amerických prezidentských volieb. Naopak Trumpov hlavný oponent Joe Biden tvrdí, že ide o spontánny prejav hnevu spoločnosti, namiereného proti nespravodlivosti a rasovej diskriminácii. Aj Joe Biden ale vyzýva k odmietaniu násilia. Nezabudol však uviesť, že v prípade, ak bude zvolený za amerického prezidenta, bude na rozdiel od Trumpa viesť dialóg a počúvať, čo ľudia hovoria a čo ich trápi.

Trumpova reakcia polarizuje USA i svet. Demonštrácie v súvislosti so smrťou George Floyda už hlásili z Berlína či Londýna, európski demonštranti zaujali voči Trumpovi kritický postoj. V USA sa pred voľbami čoraz viac polarizuje americká spoločnosť, čo naznačuje že volebná jeseň v USA môže byť veľmi horúca.
Dana22
Vďaka,Peter.
Nebezpečenstvo podnecovania nepokojov prináša aj útoky na kresťanov. Vypaľovanie kostolov neprišlo náhodne.
Coburg
Všetko je to účelové, podobá sa to na kopec "revolúcií" v súčasnom svete, nevynímajúc Slovenska (teda pokus) - najprv ide o poriadne frustrovanie obyvateľstva až na hranicvu únosnosti, a potom sa spustí "rozbuška". Najpôsobvivejšia je samozrejme nejaká násilná smrť, po ktorej ľuďom "prasknú" nervy. V prípade Trumpa ide o zrejme o pomstu Clintonovcov, ktorí sa nedostali do čela USA v minulom …More
Všetko je to účelové, podobá sa to na kopec "revolúcií" v súčasnom svete, nevynímajúc Slovenska (teda pokus) - najprv ide o poriadne frustrovanie obyvateľstva až na hranicvu únosnosti, a potom sa spustí "rozbuška". Najpôsobvivejšia je samozrejme nejaká násilná smrť, po ktorej ľuďom "prasknú" nervy. V prípade Trumpa ide o zrejme o pomstu Clintonovcov, ktorí sa nedostali do čela USA v minulom volebnom období, a zrejme treba "potrestať" Trumpa, ktorý podobne ako John F. Kennedy odhalil slobodomurárske vyčínanie jednak v USA a jednak v celom svete.
Roberto 55
Podla mna tieto nepokoje su vopred naplanovane a Oni cakali iba na prilezitost a ta sa im naskytla, ked policia zabila toho cernocha.
K samotnej vrazde. Ten cernoch bol vela krat v base za rozne preciny, vacsinou drogove (3-4 krat po 10 mesiacov a raz na 5 rokov)alebo ozbrojena lupez. Cize bol dobre kvietko. Ked ho policia zatkla v suvislosti s podvodom (chcel platit falosnou bankovkou a bol …More
Podla mna tieto nepokoje su vopred naplanovane a Oni cakali iba na prilezitost a ta sa im naskytla, ked policia zabila toho cernocha.
K samotnej vrazde. Ten cernoch bol vela krat v base za rozne preciny, vacsinou drogove (3-4 krat po 10 mesiacov a raz na 5 rokov)alebo ozbrojena lupez. Cize bol dobre kvietko. Ked ho policia zatkla v suvislosti s podvodom (chcel platit falosnou bankovkou a bol zdrogovany (fentanyl a este volaco). Policajt , ktory ho akoze udusil tym, ze mu klacal na krku bol jeho znamy, kedze spolu robili v nejakom bare security.
Samozrejme nesuhlasim z vrazdou cernocha, ale az v nemocnici bol prehlaseny za mrtveho a pitva povedala, ze umrel na srdcove problemy a nie na udusenie... (konspiracia: Oni ho mohli aj nechat umriet aby vypukli nepokoje...)
Zaujimave su aj "nahody" ako palety s tehlami v miestach nepokojov. (ktosi ich tam navozil, hoci tam nebola ziadna rekonstrukcia ap. a blizko boli vyklady...
Zhodou okolnosti nepokoje vypukli po celom svete s rovnakym scenarom a zabudlo sa aj na distancing a masky, dokonca aj v Mexiku pri US hraniciach vycina antifa platena Sorosom.
Servilita bielych hlupakov nema obdobu a je vysoko ucelova. Bozkavaju im topanky a klacia pred nimi (iba Panu Bohu sa budes klanat) a prosia ich o odpustenie.. Neviem preco, naco, zaco? V Amerike sa chcu zbavit Trumpa za kazdu cenu, posledna instancia je asi sniper...
Myslim si ze satanovi sluzobnici zacali celosvetovo ofenzivu, ktora sa skonci masovymi vrazdeniami, terorom, hladom atd. To je Bozi trest!
Rusi a Cinania a Iran ai.si spokojne medlia ruky spolu so satanom ako sa rozpadava svet a mnoho dusi putuje "zrychlene" do zatratenia a o to satanovi ide!
Dana22
Ide nielen o predvolebný boj v USA ,ale aj o našu bezpečnosť a práva.
Soros a jeho globalistickí priatelia vyvolávajú napätie a nepokoje zámerne.
Zaujímavé,že nikoho nepobúrilo,že Gates chce vyhubiť okolo 6 miliárd ľudí,lebo planéta je podľa neho prehustená.
Dudko
Myslím si, že tvrdé zaobchádzanie (teraz aj s následkom smrti) s nezvládnuteľnými recidivistami, ako bol aj onen Afro-američan, nemá nič spoločné s rasovou diskrimináciou, ak pravda nepovažujete kriminálne správanie za prirodzený prejav určitej rasy a ľudské právo.