Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks61

Dr Z. Kękuś (PPP 195) Jarosław Kaczyński oszukał 69% Polaków w sprawie odszkodowań od Niemiec

Bob
Źródło: www.youtube.com/watch Wg wrześniowego sondażu CBOS 69 proc. badanych uważa, że Polska powinna domagać się od Niemiec odszkodowań za straty poniesione podczas II wojny światowej. Od …More
Źródło: www.youtube.com/watch
Wg wrześniowego sondażu CBOS 69 proc. badanych uważa, że Polska powinna domagać się od Niemiec odszkodowań za straty poniesione podczas II wojny światowej.
Od 2017 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz wszyscy PiS'owscy tzw. dostojnicy państwowi - m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, premier Mateusz Morawiecki - powtarzają, że Polsce należą się odszkodowania od Niemiec za II wojnę światową.
W dniu 29 września 2017 r. został powołany Parlamentarny Zespół ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II Wojny Światowej, którego przewodniczącym został poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.
W wydaniu "Faktu" z dnia 11 kwietnia 2019 r. opublikowano wywiad z A. Mularczykiem. Zapytany: "Kiedy zobaczymy ten raport sejmowego zespołu, któremu Pan przewodniczy?", odpowiedział: "Jest on już gotowy. Zawiera szereg wyliczeń szacujących straty materialne i ludzkie. Raport wymaga jeszcze przetłumaczenia na język angielski, co jest czynione."
W wywiadzie opublikowanym w dniu 17 października 2019 r. na portalu www.polskieradio24.pl poseł Arkadiusz Mularczyk powiedział: "Raport o startach wojennych powinien być przyjęty przez parlament. Sejm powinien dać mandat rządowi na prowadzenie tej polityki" Do 13 października br. prezes PiS Jarosław Kaczyński posiadał - od czterech lat... - pełnię władzy w Polsce, Sejm, Senat, prezydenta.
Dlaczego nie spowodował poddania "Raportu o stratach wojennych" pod głosowanie Sejmu poprzedniej kadencji? Mógł "załatwić" sprawę w jeden dzień. Jak w przypadku ustawy o IPN, którą PiS przeprowadził przez całą procedurę legislacyjną w jeden dzień, 27 czerwca 2018 r. Była jeszcze jedna okazja, po wyborach, podczas obrad Sejmu VIII kadencji w dniach 15, 16 października br. Zmarnowana...
A teraz będzie bardzo trudno. PiS stracił Senat. Za kilka miesięcy może stracić prezydenta, a prezentowana jako kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska zapytana 9 września br. przez red. Monikę Olejnik: "Czy Platforma Obywatelska będzie ubiegać się o reparacje wojenne od Niemców", odpowiedziała: "Są umowy, które podpisywaliśmy i powinniśmy ich przestrzegać. (…) Nie będziemy się domagać tych pieniędzy." /Źródło: https://wpolityce.pl/polityka/463104-.... Uważam, że wobec bliskiej i bardzo prawdopodobnej możliwości utraty prezydenta przez PiS Jarosław Kaczyński powinien niezwłocznie spowodować poddanie "Raportu o stratach wojennych" pod głosowanie Sejmu.
Skierowałem pismo do niego w tej sprawie.
Jak informowałem w niektórych poprzednich PPP, od 29 maja 2017 r. Sąd Okręgowy w Warszawie III Wydział Cywilny - sędzia Ewa Jończyk - rozpoznaje mój pozew z 15 marca 2017 r.:"Pozew przeciwko Republice Federalnej Niemiec o wypłatę Polsce odszkodowania w kwocie 845 mld dolarów amerykańskich tytułem reparacji za II wojnę światową."
Prezentuję mój pozew oraz orzeczenia Sądu i inne dokumenty poświadczające jego rozpoznawanie.

Sympatyków kanału "Po pierwsze Polak" proszę o wsparcie finansowe:
SKOK im. Franciszka Stefczyka, nr konta: 88 7999 9995 0651 9170 1304 0001 SWIFT: WBKPPLPP