Clicks30
lt.news

Pranciškus skelbia pražūtį: iki 2023 m. gali būti „Jonas XXIV“

Prieš kelias savaites per uždarų durų susitikimą su užsienio valstybės vadovu Pranciškus išsakė paslaptingą komentarą, praneša „La-Croix.com“ (gegužės 31 d.).

Neįvardytas politikas pakvietė Pranciškų aplankyti savo šalį per ateinančius dvejus metus. Pranciškus nusišypsojo ir atsakė: „Kodėl gi ne? Bet jei sutiksiu, nežinau, kas ateis - Pranciškus ar Jonas XXIV“.

Buvo du Jonai XXIII bažnyčios istorijoje. Pirmasis buvo Antipopijus (+1419), kurį Bažnyčios istorikas monsinjoras Johannas Peteris Kirschas apibūdino kaip „visiškai pasaulietišką, ambicingą, klastingą, nesąžiningą ir amoralų, gerą karį, bet ne bažnyčios vyrą“.

Antrasis (+1963) nuvedė bažnyčią į Vatikano II katastrofą, kurią tėvas Yes Congar'as (+1995), kurį Jonas Paulius II pavertė kardinolu, gyrė kaip Bažnyčios „Spalio revoliuciją“. Grasindamas Bažnyčiai vieno iš dviejų įpėdiniu, Pranciškus paskelbė siaubingą pražūties pranašystę.

Šiais metais Pranciškus priėmė Europos Sąjungos (gegužės 22 d.), Argentinos (gegužės 13 d.), Latvijos (gegužės 10 d.) ir Šveicarijos (gegužės 6 d.) prezidentus. Vienintelis jį pakvietęs vizitui buvo abortą palaikantis Argentinos prezidentas.

#newsIjuefujfjy