Clicks509
_Stefanek,
1

Media dla Ewangelizacji .....

Nagroda im. Juliana Kulentego „Media w służbie Ewangelii” dla Gazety Polskiej!
Tagi: Nagroda im. Juliana Kulentego, Tomasz Sakiewicz, Media w służbie Ewangelii, Katolickie Stowarzyszenie Filmowe, Gazeta Polska
Dodano: 14.04.2013 [14:51]
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
Redakcja "Gazeta Polska" otrzymała tegoroczną nagrodę im. Juliana Kulentego „Media w służbie Ewangelii” w kategorii mediów krajowych. Dzisiaj w Warszawie redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz odebrał wyróżnienie. Redakcja GP została nagrodzona za promocję wartości chrześcijańskich poprzez dołączane do tygodnika filmy i płyty DVD m.in. nagrodzony na Festiwalu w Niepokalanowie film Dominika Tarczyńskiego "Kolumbia nadzieją dla Świata”.

Podczas tegorocznych Targów Wydawców Katolickich, Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. św. Maksymiliana Marii Kolbego z Warszawy, po raz kolejny zorganizowało Festiwal Filmowy. Częścią festiwalu było wręczenie nagród dla reżyserów, wydawców za filmy popularno-naukowe. W tym roku to 28. edycja Festiwalu, podczas której odbywają się projekcje filmów zgłoszonych do konkursu i nominowanych do nagród.

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego przyznał doroczne Nagrody im. Juliana Kulentego - pierwszego prezesa KSF - „Media w służbie Ewangelii 2013”. Nagrodę w kategorii mediów zagranicznych otrzymało:

- Radio Watykan za wieloletnie nadawanie drogą radiową i internetową audycji w kilkudziesięciu językach świata. Nagrodę odebrał ks. Jan Polak - b. Kierownik Radia Watykan.

Nagrodę w kategorii mediów krajowych otrzymała:

- Redakcja "Gazeta Polska" za promocję wartości chrześcijańskich poprzez dołączane do tygodnika filmy i płyty DVD m.in. nagrodzony na Festiwalu w Niepokalanowie film Dominika Tarczyńskiego "Kolumbia nadzieją dla Świata” i redagowane przez niego dodatki o Egzorcystach i Ojcu Pio oraz Medaliki św. Benedykta.

- Mój tata, Julian Kulenty, żołnierz AK, wychowawca pokoleń filmowców, katolicki działacz społeczny, wiedział jak ważną role pełnią media w budowaniu patriotyzmu i chrześcijańskiej postawy. Był współtwórcą nie tylko festiwalu filmów w Niepokalanowie ale także był u początku tworzenia się katolickiej radiofonii. Cieszy mnie nagroda dla „Gazety Polskiej”, bo w nowoczesnym językiem realizujecie to o co walczył mój śp tata mówi portalowi niezalezna.pl Michał Kulenty - polski jazzmen, kompozytor multi-instrumentalista.

Festiwal Niepokalanów 2013 organizowany tradycyjnie przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie i Katolickie Stowarzyszenie Filmowe nadesłano 158 filmów i programów telewizyjnych , 42 programy radiowe i 20 programów multimedialnych z 13 krajów: Białorusi, Hiszpanii, Indonezji, Indii, Izraela, Filipin, Łotwy, Madagaskaru, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski.

Tomasz Sakiewicz odebrał nagrodę
_Stefanek,
Kto następny ???