Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
01:02
Kepha-Petrus
3.9K
Beatyfikacja Ojca Świętego Jana Pawła II. medziugorje.blogspot.com"Anioł Pański"(16 stycznia 2011) Ojciec Święty Benedykt XVI do Polaków o beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Zwracając się po …More
Beatyfikacja Ojca Świętego Jana Pawła II.

medziugorje.blogspot.com"Anioł Pański"(16 stycznia 2011) Ojciec Święty Benedykt XVI do Polaków o beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II.

Zwracając się po polsku Benedykt XVI powiedział:

- Drodzy bracia i siostry, Polacy! Serdecznie pozdrawiam was wszystkich: obecnych tu w Rzymie, w Polsce i w świecie. Podzielam waszą radość z ogłoszenia beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja tego roku.
- Ta wiadomość była bardzo oczekiwana przez wszystkich, a w szczególny sposób przez was, dla których czcigodny mój poprzednik był przewodnikiem w wierze, w prawdzie i w wolności. Życzę wam głębokiego, duchowego przygotowania się do tego wydarzenia i z serca wszystkim błogosławię - dodał papież.

O beatyfikacji tej Benedykt XVI mówił również po włosku:

- Drodzy bracia i siostry, jak wiecie 1 maja z radością ogłoszę błogosławionym czcigodnego Jana Pawła II, mojego umiłowanego poprzednika". "Wybrana data jest bardzo znamienna: będzie to bowiem druga Niedziela Wielkanocna, którą on sam dedykował Bożemu Miłosierdziu i w której wigilię zakończył swój ziemski żywot. Ci, którzy go znali, ci którzy cenili go i kochali, nie mogą nie radować się wraz z Kościołem z tego wydarzenia. Jesteśmy szczęśliwi - podkreślił papież.

Słowa te zgromadzeni na placu Świętego Piotra wierni, wśród nich liczne grupy Polaków, nagrodzili burzą oklasków.
Public domain