Clicks20
lt.news

Ratzingerio retrospektyva, „Lefebrui reikėjo savo vyskupų“

Kardinolas Ratzingeris 2003 m. vasarą per susitikimą Tikėjimo doktrinos kongregacijoje dviem kunigams pasakė, kad jis laiko ekskomunikatą mirusį arkivyskupą Marcelį Lefebvre'ą „svarbiausiu XX amžiaus vyskupu“.

LifeSiteNews.com (gruodžio 3 d.) gavo rašytinį Ratzingerio žodžių prisiminimą, kurį parašė vienas iš kunigų. Ratzingeris pasakė:

– „Manau, kad jis yra svarbiausias XX amžiaus vyskupas visuotinės Bažnyčios atžvilgiu“.

„Jei tuo metu Prancūzijos vyskupas būtų rodęs nors šiek tiek daugiau krikščioniškos meilės ir brolybės arkivyskupo Lefebvre'o atžvilgiu, viskas būtų pasisukę kitaip.

- „Mano dabartiniu požiūriu aš turiu retrospektyviai sutikti su arkivyskupu Lefebvre'u dėl savo vyskupų. Šiandien [= 2003 m.] po „15 Ecclesia Dei metų“ patirties aišku, kad toks darbas kaip Šv. Pijaus X kunigų brolija negali būti tiesiog perduotas vyskupijos vyskupams

Nepaisant šių gražių žodžių, devintajame dešimtmetyje derybas su Lefebvre užnuodijo Ratzingeris. Kartą Lefebvre'as atėjo pas Ratzingerį, kuris nusprendė jo nepriimti, kol jis sėdėjo prie durų.

Lefebvre'as suprato, kad turi reikalų su žmonėmis, „kurie nėra sąžiningi“ ir žaidžia dėl laiko (= jo mirties). Likus mėnesiams iki 1988 m. vyskupų pašventinimo, Lefebvre'as pasakė Ratzingeriui, kad bet kokiu atveju įšventins įpėdinį. Ratzingeris atsakė: „Jei taip yra, protokolas baigtas. Tai pabaigta. Jūs nutraukiate santykius“.

Atrodo, kad šis atšiaurumas Ratzingerį persekiojo visą likusį gyvenimą. Todėl, būdamas popiežiumi, jis panaikino Lefebvre'o įpėdinių ekskomuniką 2009 m.

Paveiksliukas: Marcel Lefebvre, Joseph Ratzinger © wikicommons, CC BY-SA, #newsFhftyxvqql