Clicks1.1K
csk.news
2

Burke odhaľuje, prečo nevydal sľúbené „formálne nápravy“

Na otázku Edwarda Pentina, prečo žiadna skupina kardinálov nespochybňuje Františka odpovedal kardinál Burke (pre NCRegister.com, 7. marca),

„Existuje taká skupina?“ Vysvetlil: „Prehovorili dvaja, traja alebo štyria kardináli.“

Burke priznáva, že „Snažím sa plniť svoju úlohu“ a poznamenáva, že v dejinách Cirkvi bola aspoň skupina troch alebo viacerých kardinálov, ktorí by pápežovi povedali, že niečo nie je v poriadku.

Gloria.tv sa dozvedela od niekoľkých kardinálov na dôchodku, že sa Burke pred rokmi snažil nájsť iných kardinálov, aby vytvorili skupinu, ktorá by vydala „formálnu nápravu“, ktorá bola ohlásená v roku 2017 ako reakcia na nezodpovedanú Františkovu Dubiu. Ale Burke nenašiel žiadnych spoločníkov. Chceli zostať „verní“ Františkovi.

Po smrti kardinálov Meisnera a Caffarru stratil odvahu aj Brandmüller, ktorý odmietol zájsť ďalej.

Obrázok: Raymond Burke, © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsYdbofzjsqh

Anton Čulen
zaba
II. vat. koncil svým jen pozitivním přístupem otevřel cestu k toleranci s hříchem (kterého je svět i ostatní náboženství plné) a zavedl tak potichu dnešní politicky korektní bezzubou hierarchii církevní a asi nakonec i světskou. Takto je ďábel rafinovaný, pod rouškou dobra, pronese výsledné zlo. Na začátku podporuje vehementně dobro, ale okleštěné o výstrahy a zákazy (potvrzení dogmat), aby se …More
II. vat. koncil svým jen pozitivním přístupem otevřel cestu k toleranci s hříchem (kterého je svět i ostatní náboženství plné) a zavedl tak potichu dnešní politicky korektní bezzubou hierarchii církevní a asi nakonec i světskou. Takto je ďábel rafinovaný, pod rouškou dobra, pronese výsledné zlo. Na začátku podporuje vehementně dobro, ale okleštěné o výstrahy a zákazy (potvrzení dogmat), aby se nám na konci to dobro (vykoupení z hříchů a spása) takto nezajištěné jaksi potichu rozplynulo.