Clicks8
lv.news

Tad Francisks ņēma maizi, lauza to un atdeva - lielajam imāmam

Franciska Cilvēkbrālības Augstākās komitejas ģenerālsekretārs tiesnesis Mohameds Abdelsalams ir uzrakstījis grāmatu "Pāvests un lielais imams: ērkšķains ceļš - liecība par cilvēku brālības dzimšanu" (Motivate Media Group, Dubaija).

Tajā tiek atklāta informācija par Franciska ķecerīgā Abū Dabī dokumenta ģenēzi, kuru parakstīja Francisks un al-Azharas (Kairas) lielais imams Ahmads el-Tajebs.

Pirmā abu tikšanās notika Apustuliskajā pilī 2016. gada 23. maijā. Tas noveda pie Franciska brauciena uz Ēģipti 2017. gada aprīlī.

2017. gada 7. novembrī, kad Francisks uzzināja, ka lielais imams un Abdelsalams atrodas Romā, viņš uzaicināja viņus satikties un pusdienot. Pēc tikšanās Apustuliskajā pilī Francisks devās kopā ar viņiem uz Santa Martu, lai parādītu viņiem dažas Vatikāna skaistules. "Lielais imams un Viņa Svētība staigāja roku rokā, ļoti brālīgi" - atceras Abdelsalams.

Pirms pusdienu sākuma Francisks "paņēma maizes gabalu un sadalīja to divās daļās", Abdelsalams stāsta, "Viņš paņēma vienu pusi un otru pusi nodeva Lielajam Imamam, lai visi varētu ēst, simboliskā līdzāspastāvēšanas un cilvēciskas darbības laikā. brālība. "

Divu stundu pusdienu laikā Abdelsalams ierosināja izstrādāt “kopīgu dokumentu par cilvēku brālību”, lai virzītos uz “cilvēku iecietību un pret ekstrēmismu”. Visi piekrita.

Teksts bija īpaši slepens līdz 2019. gada 4. februāra parakstam Abū Dabī, kurā Abdelsalams nebija klāt. Grāmatā viņš neatklāj iemeslu. Iespējams, ka to nozaru spiediena dēļ, kuras nav apmierinātas ar [slikti sastādīto] tekstu, viņš bija spiests arī atkāpties no lielā imama padomnieka amata.

Neskatoties uz to, tūlīt pēc dokumenta parakstīšanas Francis un Imams piezvanīja viņam, pateicoties par viņa lomu.

Abdelsalāma grāmatas priekšvārdā Francisks imāmu sauc par “brāli”, bet Abdelsalamu par “dēlu”.

#newsOupcgyxcub