Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks3.7K

O svázanosti hudbou-vliv na naše podvědomí

Marki
461
Vojtěch Kodet vypravuje z pozice exorcisty.
Ladislav11 likes this.
Marki
Taky jezdím autem cca 30 minut denně a pokud nikoho nevezu, tak se růženec za cestu akorát pomodlím, to je přesné
aqua
Marki - klobouk dolů,normálně mám bradu na vestě,není to snadné rozpoznat.Ano král Belšasar syn Nabukadnezara "mene tekel";Daniel 5.Můžeme jen doufat že náš bídný hříšný život nebyl tak rozpolcený a ve finále i když ty váhy zrovna nestrhneme tak abychom z nich alespon'nebyly vystřeleni rovnou do propasti.Jinak mě mluvíš z duše.Přesně Lucie a jejich skladby,třeba medvídek,okamžitě přepínám to je …More
Marki - klobouk dolů,normálně mám bradu na vestě,není to snadné rozpoznat.Ano král Belšasar syn Nabukadnezara "mene tekel";Daniel 5.Můžeme jen doufat že náš bídný hříšný život nebyl tak rozpolcený a ve finále i když ty váhy zrovna nestrhneme tak abychom z nich alespon'nebyly vystřeleni rovnou do propasti.Jinak mě mluvíš z duše.Přesně Lucie a jejich skladby,třeba medvídek,okamžitě přepínám to je něco strašného a jak na tom lidé ulétávají,to potom skutečně raději volím ty sprostonárodní.A jak jsi psal tak mám stejný názor že jsou chvíle kdy si nic nepustím a to ani v autě.Můžu ujet desítky kilometrů bez ničeho a když si představím jak to okolo mě hučí v ostatních autech,je to uvolńující.Stačím po cestě třeba růženec.Díky za reakci.
Pavel 123 - myslel jsem že jsi dosáhl přesvědčení o škodlivosti té muziky.Také jsem měl podobné stavy že jsem měl a neměl chut'.Souhlasím s tebou že by na mě ty skladby at'už se jednalo o tvrdou muziku měly špatný vliv.Asi hlavně proto že jsem si nikdy nepřipustil aby měla špatný vliv.Nejvíce mě vadily texty některých kapel s tím jsem musel udělat přítrž.Když jsem slyšel jak zpěvák od Venom křičel a oslavoval vše démonské a zvrácené, když kdysi nebyla možnost aby podobné kapely v Československu byly k sehnání natož došlo k vystoupení tak se tolerovalo hodně (ta prolhaná tolerance).Sám jsem si omlouval že jde jen o muziku.Postupem času jejich filosofie a texty nabyly odpornosti i u kapel mnohem jemnějšího zrna. Díky za reakci
Pavel123
Proč jsem přestal poslouchat metal? Po pravdě řečeno nevím. Poslední 2 roky to nějak nevyhledávám, prostě mě to nějak přestalo bavit. Ale jak jsem řekl, instrumentální rock si velmi rád poslechnu a samozřejmě některé ty skladby těch interpretů jsou i tvrdší. Ale nemám pocit, že by ty skladby měly na mě nějaký špatný vliv.
Marki
Je to veliký problém. I když víme, nebo tušíme že nám něco neprospívá, přesto to vyhledáváme. Proto je třeba se toho nejlépe vzdát. Taky jsem poslouchal kde co, než jsem přišel co je podstata těchto písní a hudby. Dnes poslouchám i rádio sporadicky. Ze své zkušenosti můžu říct, že čím míň plníte hlavu "hlukem" rádia, televize či nějakého hudebního přehrávače. Tím víc Vám vyvstávají myšlenky na …More
Je to veliký problém. I když víme, nebo tušíme že nám něco neprospívá, přesto to vyhledáváme. Proto je třeba se toho nejlépe vzdát. Taky jsem poslouchal kde co, než jsem přišel co je podstata těchto písní a hudby. Dnes poslouchám i rádio sporadicky. Ze své zkušenosti můžu říct, že čím míň plníte hlavu "hlukem" rádia, televize či nějakého hudebního přehrávače. Tím víc Vám vyvstávají myšlenky na Boha a Duch svatý může k vám klidně mluvit.

Byl jsem v letošní plesové sezóně pouze na jednom plesu a mé zklamání bylo obrovské a o půlnoci jsem se i s přáteli vytratili. Ač to byl údajně "ples", muzikanti zahráli snad tři sady písniček (polka,valčík..) a potom hráli už jen moderní hudbu na kterou se tancovat nedá. Sál byl ale plný a všichni křepčili a pohupovali se v kolenou a zpívali s interprety. Když jsem slyšel Kolera a jeho "shoříš v týdle době, o kříž se teď neopírej, středověk trvá , sex je náš.." tak to na mě bylo opravdu moc. Vím, že na tento ples už v životě nepůjdu!
Je to stejné jako se smilstvem i když nás to láká,aby jsme se jen podívali na modelku v plavkách, vím, že tím urážím Boha. Raději se pohledem vyhnu, než abych se poskvrnil.

Jinak zaujala mě tvá ikonka, kde se o tématu "co patří Bohu" také mluví. Až budeme zváženi, nebude naš život shledán jako rozpolcený?
Nazývá se to jako Naléhavé varování :

To proto poslal onu ruku, která napsala ten nápis.

Ten nápis zní takto:


מנא ,מנא, תקל, ופרס'ן .

Smysl těch slov je následující:
Mene – Bůh tvé kralování ‚sečetl‘ a podtrhl.

Tekel – byl jsi ‚zvážen‘ na vahách a shledán příliš lehkým.

Peres – tvé království je ‚rozpolceno‘ a dáno Médům a Peršanům!“


Dan 5, 25-28
aqua
No nazdar,to je úlet.Teenager by řekl co hulil.S tím okultismem,egyptem a jiným svinstvem to že lidé věří a jdou za tím jako ovce s ním souhlasím,ale s tou hudbou,to nemyslí vážně.Podle něj si člověk nemůže zatancovat snad ani na dechovku a nebo musí na tancovačkách vybírat v tanci a čistých textech.A v některých bývá hodně sprostáren a jak se na ně lidé i křestáné rozjedou,zazpívají si,druhý …More
No nazdar,to je úlet.Teenager by řekl co hulil.S tím okultismem,egyptem a jiným svinstvem to že lidé věří a jdou za tím jako ovce s ním souhlasím,ale s tou hudbou,to nemyslí vážně.Podle něj si člověk nemůže zatancovat snad ani na dechovku a nebo musí na tancovačkách vybírat v tanci a čistých textech.A v některých bývá hodně sprostáren a jak se na ně lidé i křestáné rozjedou,zazpívají si,druhý den jdou do kostela.
Chtěl bych navázat na
pavla123 a zeptat se jaký byl důvod přestat poslouchat metal zvláště když jsi muzikant a to na kytaru.Souhlasím s tebou co se týče melodie a lyriky si moc nevšímat,také jsem s tím měl problém.Hlavně u black metalu nebo death metalu tam je to zřejmé že v textech bude pěkná kvanta svinstva.Zrušil jsem to a vyházel jen kvůli těm textům.Ne že bych byl zaměřený jenom na tvrdou muziku ale někdy u některých mě ta melodie nevadila ale letěli také protože ta filozofie v textech mě nesedí.Ale je tady také jedna odrůda a to white metal,neboli křestanský metal.A tam si můžeš nepřeberně vybrat jaký styl chceš poslouchat aniž bys musel řešit texty.Ty texty ve skladbách kapel jsou zaměřené na křestanskou tématiku.Může se stát že bude skladba podaná jako modlitba.Někdo bude namítat že je to rámus a podobně ale tobě jako muzikantovi nemusím říkat že když se zaposloucháš do Bacha nebo Vivaldiho,a těch interpretů je víc,rozhodně tam musíš slyšet riffy rocku nebo metalu,to se nedá popřít.Takže ty instrumentálky co tenkrát v takzvané vážné hudbě složily se po určité době dostávají na scénu v jiné podobě,přes blues po rock a metal.Zaměření na křestanství bude ve více žánrech,v hip-hopu nebo rapu se toho najde hodně.
A ted se s dovolením zeptám ostatních,nevím jak žijete do jaké míry jste izolováni před vlivem démonů vně a v civilizaci ale dokonale se izolovat zvláště v době techniky a počtem obyvatel prostě nejde.Lze najít jiný způsob jak se proti tomu bránit nejen modlitbou?Z té přednášky mám dojem že by exorcismus měl být na každém kroku a ve styku s každým neznámým člověkem kterého potkáme.A co ostatní kteří to nejvíce potřebují nemáme se tedy s nimi setkávat a nenavštěvovat ta předpokládaná infikovaná místa jenom proto aby na nás napadlo prokletí?My už ale o tom víme,kolik je těch co o tom nemají ani tušení.
Marki
Napsal jsi to dobře Pavle, tento web je "katolický" , to znamená, že tu budou nejspíš křesťané katolického vyznání. Mluvíme tu o Bohu a dělíme se o naše zkušenosti a zážitky s vírou. Jsou tu lidé, kteří sem rádi vkládají nevhodné věci /taky jsem tak činil/ , ale je potřeba si uvědomit, že Bůh je Láska. Proto se snažím i s láskou přistupovat ke spoludiskutujícím. Mrzí mě, že tu jsou lidé, kteří …More
Napsal jsi to dobře Pavle, tento web je "katolický" , to znamená, že tu budou nejspíš křesťané katolického vyznání. Mluvíme tu o Bohu a dělíme se o naše zkušenosti a zážitky s vírou. Jsou tu lidé, kteří sem rádi vkládají nevhodné věci /taky jsem tak činil/ , ale je potřeba si uvědomit, že Bůh je Láska. Proto se snažím i s láskou přistupovat ke spoludiskutujícím. Mrzí mě, že tu jsou lidé, kteří víru nehledají a jen popichují. A samozřejmě duchovní svět je tvořen bytostmi dobrými a špatnými. Nezamlčujeme proto ani jednu stranu. Je tu i ptoto tato přednáška od P.Kodeta o hudbě, aby se věřící varovali poslechu určité hudby, rytmů, textů, aby je tento temný svět nemohl ovládat.

Proto si tu ale na druhé straně připomínáme svátky světců, modlitby apod. , to že tu píšeme verše z písma, tak to děláme na utvrzení našich výroků. Tak jak jsem dnes něco vložil proti meditacím a mandalám a na podporu o pomoci duším v očistci. Samozřejmě pokud se vkládají zmatečné verše, nebo se úmyslně překrucují je to těžkým proviněním proti bohu a bližním.
Pavel123
Fakt je ten, že když sleduji zdejší diskuze, bylo by asi lepší, kdyby byly trochu pozitivnější. Pochopil jsem totiž jednu věc. Pokud budeme jako křesťané (i když já se za moc dobrého křesťana nepovažuju) lidi strašit démonama atd., tak i kdybychom se sebevíc snažili, tak lidi na křesťanskou víru neobrátíme. Démoni samozřejmě jsou, to je jasné už z Bible, problém ale je v tom, že lidé současného …More
Fakt je ten, že když sleduji zdejší diskuze, bylo by asi lepší, kdyby byly trochu pozitivnější. Pochopil jsem totiž jednu věc. Pokud budeme jako křesťané (i když já se za moc dobrého křesťana nepovažuju) lidi strašit démonama atd., tak i kdybychom se sebevíc snažili, tak lidi na křesťanskou víru neobrátíme. Démoni samozřejmě jsou, to je jasné už z Bible, problém ale je v tom, že lidé současného světa na tyto informace reagují přesně naopak, začnou ke křesťanství chovat určitou averzi. Pochopil jsem, že někteří lidi jsou obdařeni vskutku darem slova, v kterém je Duch svatý a dokážou promluvit k lidem takovým způsobem, že se obrátí na křesťanskou víru. Myslím si, že to umí většina kněží a těm, kterým to ještě nejde, tak se za ně modleme, aby ten dar dostali. Samozřejmě jsou tu i ti, kteří jsou na zcestí. No hlavně aby jich bylo co nejmíň. Nevím jestli jste slyšeli tu přednášku V.Kodeta (nevím jestli o Duchu svatém), zmiňoval se o nějakém ruském patriarchovi, který už na konci 60. let řekl, že bez Ducha svatého se stane Ježíš minulostí, Písmo pouze chladným zákonem či literou,,,, ne, že bych chtěl nějak V. Kodetovi fandit, ale on je schopný lidi obrátit i přes ty démony (8-D). Umí to ale říct takovým lidským způsobem, že to člověka přesvědčí, pokud mluvím teda za sebe. Došlo mi, že když se začnu strašně moc snažit tu víru někomu předat konstatováním různých veršů z Bible, tak to prostě nějak nejde. Vám možná některým jo, mě ale ne, protože to prostě neumím. Nemá to toho Ducha. Vím ale, že se tímto nezájmem lidí o křesťanskou víru nesmím moc ovládnout, protože pak začnu být i někdy na lidi naštvaný (slušně řečeno), těmi negativními emocemi člověk docíli přesného opaku. "Ten mluví o víře, ale dělá ale to a to špatně..." Takhle to mám já a tak se prostě snažím vyhnout tomuto extrému chování, v kterém už Bůh opravdu není. Možná se někteří tady zděsíte, ale v mládí od nějakých 15 let jsem poslouchal nejvíc Black Sabbath. Měl jsem všech prvních 7 alb s Ozzy Osbournem, Pro mě to byla prostě nejlepší kapela. Co mě na tom bralo byl zpěv a ta hutná hudba. Texty mě nikdy nezajímaly, protože hudbu dle mého názoru nedělají texty. Pouze hlas, frázování slova a hudba. Na začátku 70. let to byla co se týče soundu nejtvrší kapela snad na světě. Co mě ale z víry více odklonilo byl kurz PSYPOS, což byl kurz Silvovi metody 90. let. No to bylo asi někdy v roce 1994. Už tehdy jsem si říkal, k čemu je teda Bůh, když všechny věci, které potřebuji, jednoduše vsugeruji svému podvědomí, a to podvědomí to prostě všechno zařídí, aby se to stalo. Samozřejmě jsem si i párkrát vyzkoušel kyvadlo atd. No dnes už vím, co za vlivy této metody v pozadí jsou. K mému překvapení na to přišel i náš školitel, což jsem nevěděl. www.psypos.guffoo.cz . Postupně jsem se vratil k pravé víře a teď už na tom musí člověk jenom pracovat, tzn. způsobem jak žije, čtením Bible apod. Dnes už se hlavně modlím, abych do nějakých pitomostí v životě nespadl. O těch okultních metodách jsem byl samozřejmě dobře poučen, a to i díky přednáškám V. Kodeta nebo Jamese Manjackala atd. Muziku dnes poslouchám hlavně instrumentální (tam kde se nezpívá (8-D), protože jsem kytarista. Co na sobě pozoruji už delší dobu, že tu tvrdší muziku už vůbec neposlouchám. No a samozřejmě je to věc, ktrou řeším s chlapama v kapele.
Irbis
Někdy je to tady opravdu na prášky
No lidem asi přijde zajímavější podělit se o věci, z kterých jde mráz po zádech.
A nějaké povzbuzení mi tu taky opravdu chybí. Někdy by bylo hezké dostat povzbuzení, ale místo toho se dostaví slova o zavrhování, zasahující svědomí lidí, aby si zoufali.
Marki
Monk — 9.2.2013 12:49:13:
Měl bych pár dotazů:

Umíte Marki anglicky, můžete mi uvést o čem přesně píšete a jak to může takto znít pozpátku? Chtěl bych to vysvětlit. Chtěl bych to zcela přesně vysvětlit, abych to pochopil, když to tak zvýrazňujete, že tomu tak je. Každá píseň nemusí být o Bohu, to nikdo netvrdil, ani o Jeho cestě. V každém případě budu rád za objasnění textu pozpátku
. More
Monk — 9.2.2013 12:49:13:
Měl bych pár dotazů:

Umíte Marki anglicky, můžete mi uvést o čem přesně píšete a jak to může takto znít pozpátku? Chtěl bych to vysvětlit. Chtěl bych to zcela přesně vysvětlit, abych to pochopil, když to tak zvýrazňujete, že tomu tak je. Každá píseň nemusí být o Bohu, to nikdo netvrdil, ani o Jeho cestě. V každém případě budu rád za objasnění textu pozpátku
.

----------------------------------------------------
Anglicky umím asi tak jako česky /tzn. Nic moc/
Proto vkládám video, kde si ten anglický text pozpátku můžeš poslechnout i s českým výkladem.
Bude tam rozebrán i text Ledd Zepelin i skupina Queen apod.
Irbis
to je možné, Monku. Ale nezapomínejte, že satan a jiní zlí duchové světem obcházejí ke zkáze duší!
A v tomhle svědectví gloria.tv, kterému samozřejmě nemusíte věřit, se píše, že každým potratem se do světa vypouští další démon. Tak kolik už proběhlo potratů?.... Země je úplně zamořená.
Pán Bůh před námi zlé duchy skryl, protože kdyby jsme je viděli, nevydrželi bychom to.
Jovana
Viléme, pokud mi člověk, který je vedle mne důvěřuje a pokud já mohu člověku, který je vedle mne důvěřovat, tak si toho vážím. Jsou to dary od našeho Pána. Dary Viléme, ty nám dává Bůh, abychom měli radost.
Irbis
ano. Už sem ji našel. Je tu i na glorii.
CHCEME JEN TVOJI DUŠI
Marki
Pavel123 — 8.2.2013 09:53:18:
Spíš by mě to zajímalo u AC-CD, Iron Maiden, Kiss, Scorpions, možná Deep Purple, ale ti k tomu nikdy netihli, kromě jejich kytaristy.

-------------------------------------------------------------

Ritchie Blackmore - Deep Purple(hlubinný Nach)
Purple -
mezi čevenou a modrou

Za jednoho z největších rockových okultistů je pokládán kytarista Deep Purple Ritchie …More
Pavel123 — 8.2.2013 09:53:18:
Spíš by mě to zajímalo u AC-CD, Iron Maiden, Kiss, Scorpions, možná Deep Purple, ale ti k tomu nikdy netihli, kromě jejich kytaristy.

-------------------------------------------------------------

Ritchie Blackmore - Deep Purple(hlubinný Nach)
Purple -
mezi čevenou a modrou

Za jednoho z největších rockových okultistů je pokládán kytarista Deep Purple Ritchie Blackmore,
který v roce 1975 založil svou vlastní skupinu Rainbow(duha).
Otevřeně přiznává, že pořádal spiritistické
seance, "aby se dostal blíže k Bohu". Blackmore během svých koncertů prožívá ve spiritismu dobře
známý jev "exkurze duše", kdy opouští své tělo a vznáší se v koncertním sále.

Tento kytarista prohlásil, že byl do spiritismu uveden po založení skupiny Deep Purple jejím bývalým
basistou Nickem Simperem.
Blackmore natáčel své desky na jednom zámku, v němž údajně straší
démon, který se vydává za služebníka 4000 let starého babylónského boha Baala: "Zajímám se o
pozoruhodné věci a události, zvláště o duchy!“

Blackmorův nepokrytý zájem o černou magii zřejmě inspiroval skladby jako "Stargazer" (o otrocích
jedné egyptské čarodějnice), "Tarot Woman"
(o předpovídání budoucnosti pomocí okultních
tarokových karet) a "Gates of Babylon" (Brány Babylónu). Blackmore, který je pověstný svým
temperamentem, sklonem k násilí a špatnou náladou, se důsledně obléká do černého.

---------------------------------------------------

„Baali, vyslyš nás!“ Neozval se ani hlásek, žádná odpověď. Jen poskakovali kolem oltáře, který udělali.
27Kolem poledne se jim Eliáš začal posmívat: „Křičte hlasitěji, vždyť je to bůh! Třeba se zapovídal nebo si šel ulevit. Možná není doma anebo spí – tak ať se probudí!“ 28Křičeli, co mohli, a podle svého zvyku se bodali noži a oštěpy, až z nich crčela krev. 29Minulo poledne a oni stále pokračovali ve svém křepčení až do doby večerní moučné oběti.


1.královská 18, 26-29
Irbis
V té knížce, na kterou jsem dal odkaz, to asi není. Nemůžu to teď najít, už si nepomatuju, jak se to jmenovalo. Tak aspoň co mi utkvělo.

Nějaký známý rocker vyprávěl, že při koncertu do hraní dal úplně všechno. Hrál jako o život. No a popisoval, že najednou sám sebe viděl, jak stojí na podiu a hraje na el. kytaru.
Nebo v té knížce bylo, že nějaká kapela hrála na svém koncertě a jeden z členů na …More
V té knížce, na kterou jsem dal odkaz, to asi není. Nemůžu to teď najít, už si nepomatuju, jak se to jmenovalo. Tak aspoň co mi utkvělo.

Nějaký známý rocker vyprávěl, že při koncertu do hraní dal úplně všechno. Hrál jako o život. No a popisoval, že najednou sám sebe viděl, jak stojí na podiu a hraje na el. kytaru.
Nebo v té knížce bylo, že nějaká kapela hrála na svém koncertě a jeden z členů na konci koncertu bodnul nůž mladíkovi, co stál u podia. (to bylo se souvislostí, že rockové koncerty jsou skoro jako černá mše).
Dál v knížce psali, že nějaký mladík podlouchal rockovou hudbu a přitom kýval hlavou, jak to rockeři dělají. A kýval takovou dobu a hodně, že ztratil vědomí a zemřel.
Dál tam bylo upozornění nad vlivem afrických a východoasijských stylů, které používají bubny nebo jiné nástroje (myslim, že v budhismu, tam se používají tzv. mantry - stále se opakující písně, které mají uvolnit duši z těla), aby se dostali do tranzu.

Musim po té knížce ještě hledat.
Jovana
Viléme, modlitba je radostné setkání s Bohem a modlit se mohu a nemusím.
Žito
Monk — 9.2.2013 13:52:26:
To se Viléme ptejte Markiho, video vložil on. Já nejsem milovníkem satanizování, už to tady dostatečně předvádí lidé od Ž a Z.

Přes satanizmus jsi tu ty, Mirečku. Poznávacím znakem je tvé ustavičné lhaní. Ty nejsi tak hloupý, abys nevěděl, že lžeš. Ty lžeš vědomě. Každý den sem vypustíš svou jedovatou dávku lži.

Ta nejdrzejší zatím byla, když jsi obvinil Pána Ježíše z …
More
Monk — 9.2.2013 13:52:26:
To se Viléme ptejte Markiho, video vložil on. Já nejsem milovníkem satanizování, už to tady dostatečně předvádí lidé od Ž a Z.

Přes satanizmus jsi tu ty, Mirečku. Poznávacím znakem je tvé ustavičné lhaní. Ty nejsi tak hloupý, abys nevěděl, že lžeš. Ty lžeš vědomě. Každý den sem vypustíš svou jedovatou dávku lži.

Ta nejdrzejší zatím byla, když jsi obvinil Pána Ježíše z humanistického způsobu uvažování. Z rovnostářství. To je neslýchaná drzost.


Monk — 8.2.2013 17:05:53: U vás možná, ale Ježíš říká něco jiného. Nikomu nestraní. nesektaří a nedělí lidi na tzv. "učedníky" a "obecný lid". Snaha o výlučnost je vždy cestou do pekel. Důvěřuji Bohu právě proto, že slyší každého. Jak by se mohl i "pes" stát "svatějším", pokud by Hospodin právě jeho hlas neslyšel?:-))

P. S. A neprovokuj k hádkám!
Irbis
www.magnificat.sk/dokumenty/dialdop.pdf
tady v téhle knížce jsou některé citáty rockových hudebníků, kteří popsali, co při koncertech zažívali. Nevím přesně, která strana to je.

Např. jsem četl, že nejspíš bratr??? Madonny jí dělá choreografii pro koncerty a říkal, že do nějaké doby nevěděl, co Madonnu na koncertech tak táhne, a potom zjistil, že je to takový ten proud energie, co se line z …More
www.magnificat.sk/dokumenty/dialdop.pdf
tady v téhle knížce jsou některé citáty rockových hudebníků, kteří popsali, co při koncertech zažívali. Nevím přesně, která strana to je.

Např. jsem četl, že nejspíš bratr??? Madonny jí dělá choreografii pro koncerty a říkal, že do nějaké doby nevěděl, co Madonnu na koncertech tak táhne, a potom zjistil, že je to takový ten proud energie, co se line z davu diváků.

Ještě se pokusím kdyžtak dohledat.
Jovana
Viléme Bůh nás k modlitbě a chválám nenutí karabáčem. Modlitba se o známí a skrze modlitbu vstupujeme do prostoru, který je Boží. Jsme tam tedy zváni a každý sám za sebe vstupuje před Boha jak to cítí a vnímá a modlí se. V modlitbě je člověk s Bohem sám. Před Bohem není třeba hrát hru šaška, je třeba se z upřímného srdce modlit. Bůh nás všechny vidí.
Chvalme Boha v Jeho svatyni a neustále ho pros…More
Viléme Bůh nás k modlitbě a chválám nenutí karabáčem. Modlitba se o známí a skrze modlitbu vstupujeme do prostoru, který je Boží. Jsme tam tedy zváni a každý sám za sebe vstupuje před Boha jak to cítí a vnímá a modlí se. V modlitbě je člověk s Bohem sám. Před Bohem není třeba hrát hru šaška, je třeba se z upřímného srdce modlit. Bůh nás všechny vidí.
Chvalme Boha v Jeho svatyni a neustále ho prosme.
Irbis
Monku, podprahové působení, to je psychologie, a takovým působením se zabívalo určitě několik lidí. Nevím, jestli je to stoprocentně prokazatelné, ale je to fakt, že takovéhle věci jsou a mohou na nás působit.

Viléme, téma je mi blízké z toho důvodu, že poslouchám rád hudbu. Ovšem vždycky pečlivě vybírám, jak se mi líbí a jestli není nějak závadná (přečtu si v klidu a někdy řádně přeložím …More
Monku, podprahové působení, to je psychologie, a takovým působením se zabívalo určitě několik lidí. Nevím, jestli je to stoprocentně prokazatelné, ale je to fakt, že takovéhle věci jsou a mohou na nás působit.

Viléme, téma je mi blízké z toho důvodu, že poslouchám rád hudbu. Ovšem vždycky pečlivě vybírám, jak se mi líbí a jestli není nějak závadná (přečtu si v klidu a někdy řádně přeložím text, když mu pořádně nerozumím).
Jinak nijak mě to nezasáhlo, protože rock neposlouchám. Nikdy se mi nelíbil, připadá mi to jen jako nějaké řinčení a řvaní a nic víc.
Tak se už nemusíte domnívat.

A vysvětlení, proč toto téma? Hudba je dar od Boha, který je velmi zneužíván. Takže se v hudbě může objevit spousta nebezpečí a křesťan v tom musí být opatrný.
Nikdy v minulosti ještě tolik mladých lidí tolik neposlouchalo hudbu. Jaké jsou dnes možnosti techniky: máte mob. telefony, počítače a jiná další přenosná zařízení, která vám vždy poskytnou dávku oblíbené hudby. Takže vliv hudby je větší, než kdy dřív.
Marki
Monk — 9.2.2013 09:54:52:
.
A co Ledd Zeppelin a jejich Stairwai to Heaven
www.youtube.com/watch? Klasika rocková, píseň skvělá, žádného satana nevidím a rád si píseň poslechnu.
---------------------------------------------------------------

Pravděpodobně nejdelší text, který dává smysl puštěný pozpátku, se vyskytuje v rockové baladě Stairway to Heaven od Led Zeppelin

Celá prostřední sloka…More
Monk — 9.2.2013 09:54:52:
.
A co Ledd Zeppelin a jejich Stairwai to Heaven
www.youtube.com/watch? Klasika rocková, píseň skvělá, žádného satana nevidím a rád si píseň poslechnu.
---------------------------------------------------------------

Pravděpodobně nejdelší text, který dává smysl puštěný pozpátku, se vyskytuje v rockové baladě Stairway to Heaven od Led Zeppelin

Celá prostřední sloka, začínající od:

"If there's a bustle in your hedgerow, don't be alarmed now,
It's just a spring clean for the May queen.
Yes, there are two paths you can go by, but in the long run
There's still time to change the road you're on.
And it makes me wonder".


Pozpátku zní takto:

„Here's to my sweet Satan – the one whose little path would make me sad. He'll give You 666. There was a little toolshed where He made us suffer, sad Satan.“

A zde je pro mého slaďoučkého Satana – toho jediného, jehož drobná cesta mě rozesmutní. Dá ti 666. Byla jedna malá bouda na nářadí, kde nás [On] přinutil trpět. Smutný Satan.

český překlad celé písně ( o čem se vlastně zpívá?):

Je dívka, která si je jistá,
že všechno co se třpytí je zlato.
A ona si kupuje cestu do nebe.
Když se dostane tam, kde to zná,
i když jsou všechny obchody zavřené,
může si říct o to, pro co si přišla.
Úuuh, úuuh, a ona si kupuje cestu do nebe.

Je tam nápis na zdi, ale chce si být jistá,
jak víš,
občas mají slova dva významy.
Na stromě u potoka sedí zpěváček a zpívá,
že každý náš sen se nemusí vyplnit.
Úuuh, to mě to udivuje.
Úuuh, to mě to udivuje.

Tenhle pocit mám, když se na západ podívám
a má duše volá po odchodu.
V snech vidím kroužky kouře skrze stromy

a hlasy těch, kteří přihlížejí.
Úuuh, to mě udivuje.
Úuuh, to mě opravdu udivuje.

Šušká se, už brzy, až všichni zazpíváme tu melodii,
pak pištec nás přivede k rozumu.
A nový den začne pro ty kdo vydrží
a lesy to budou opakovat se smíchem.

Máš-li rušno v živém plotu,
nelekej se.
Je to jen jarní úklid Královny máje.
Ano, jsou dvě cesty, kterými můžeš jít,
ale nakonec
je stále čas změnit směr tvé cesty.
A to mě udivuje.

V hlavě ti hučí a nezmizí to,
pokud si neuvědomíš,
že pištec tě volá, aby ses k němu přidal.
Milá dívko, slyšíš vítr vát?
A věděla jsi,
že tvá cesta leží na šeptajícím větru.

A jak scházíme dolů po cestě
naše stíny převyšují naše duše.
Tam kráčí dívka, kterou všichni známe,
září bílým světlem a chce nám ukázat
jak se stále všechno mění ve zlato.
A když se zaposloucháš
nakonec melodie k tobě doletí.
Když všichni budeme držet pospolu
budeme jak skála a nepohneme se.

A ona si kupuje cestu do nebe.

Opravdu je tato píseň o Bohu a jeho cestě?
Irbis
nebo používání podprahového působení, kdy když se písnička pustí pozpátku, můžete slyšet co se tam vlastně skrytě zpívá. Nikdo to nepozná, ale podvědomě to působí na náš mozek, i když tu písničku posloucháme normálně - tedy ne pozpátku.

např. tady Justin Bieber www.youtube.com/watch
a zajisté je jich spousta dalších.

Podprahové působení je zakázáno, ale jak vidno, stejně se používá. (byl …More
nebo používání podprahového působení, kdy když se písnička pustí pozpátku, můžete slyšet co se tam vlastně skrytě zpívá. Nikdo to nepozná, ale podvědomě to působí na náš mozek, i když tu písničku posloucháme normálně - tedy ne pozpátku.

např. tady Justin Bieber www.youtube.com/watch
a zajisté je jich spousta dalších.

Podprahové působení je zakázáno, ale jak vidno, stejně se používá. (byl to hlavně problem reklam)
Známý je případ, kdy americké námořnictvo mělo televizní reklamu pro nábor nováčků používající podprahové působení popsané výše. Parodie na to je v některém díle Simpsonů.
Je to potom tak, že člověk podle toho jedná, aniž by si to uvědomoval a věděl, proč to vlastně dělá (např. najednou se rozhodne koupit si ten výrobek docela bezmyšlenkovitě, aniž by ho potřeboval).
Irbis
Tak jako rocková a metalová hudba obsahuje skryté symboly a významy, tak stejně populární hudba v některých případech má s tím co dočinění. Hlavně se to objevuje v hudebních klipech.

Tady je jeden rozbor v angličtině na videoklip od Katy Perry:
www.youtube.com/watch
Tady se jedná o skupinu Illuminati. Bohužel to svědčí o tom, že takové zlovolné skupiny mají prsty téměř ve všem.
Marki
Monk — 9.2.2013 09:54:52:
Každý si asi musí najít hranici vkusu. Není rock jako rock. Není skála jako skála. A co folkrock atd.? Je to jako s lidmi. Někdo vypadá jako hrubá skála a má měkké srdce a někdo se připodobňuje div ne samotnému Bohu a nosí v srdci stranu opačnou
-------------------------------------------------------------

Na konci 60. let skupiny Black Sabbath (kapitola sama pro sebe)…More
Monk — 9.2.2013 09:54:52:
Každý si asi musí najít hranici vkusu. Není rock jako rock. Není skála jako skála. A co folkrock atd.? Je to jako s lidmi. Někdo vypadá jako hrubá skála a má měkké srdce a někdo se připodobňuje div ne samotnému Bohu a nosí v srdci stranu opačnou
-------------------------------------------------------------

Na konci 60. let skupiny Black Sabbath (kapitola sama pro sebe) a Led Zeppelin začaly mísit rané britské rockové skladby do tvrdší ohraničené formy, kterou nazývají vzletně Blues Rock

papež se vyjádřil jasně gloria.tv

A co Fredie Mercury? Queen. Mimořádný talent.

O jejich satanských textech Queen jsem psal také.. klidně připomenu
Marki
Na obalu alba "Presence" skupiny Led Zeppellin je zobrazen černý předmět neobvyklého tvaru, který
vyvolal spekulace o tom, co asi znamená. Jimmy Page prozradil, že tento tajuplný výtvor symbolizuje
sílu, která skupině umožňuje mít takový vliv na své posluchače; "moc", kterou označuje prostě jako
"Presence ("Přítomnost" nebo přeneseně také "Zjevení duchů"). Tváří v tvář tomuto odhalení vzniká
More
Na obalu alba "Presence" skupiny Led Zeppellin je zobrazen černý předmět neobvyklého tvaru, který
vyvolal spekulace o tom, co asi znamená. Jimmy Page prozradil, že tento tajuplný výtvor symbolizuje
sílu, která skupině umožňuje mít takový vliv na své posluchače; "moc", kterou označuje prostě jako
"Presence ("Přítomnost" nebo přeneseně také "Zjevení duchů"). Tváří v tvář tomuto odhalení vzniká
otázka, zda by dlouhodobá popularita mezitím už legendární skupiny nemohla být založena – alespoň
částečně – na něčem "větším", než na z boxů vycházejícím zvuku hardrocku.

Vzbuzuje temné tušení, když Jimmy Page otevřeně prohlašuje: "Magie nikdy není bílá nebo černá,
dobrá nebo zlá. Je to prostě metoda, jak se podílet na démonických skutečnostech a tak si k nim otevřít
cestu. "


Na albu 'Presence" (1976) skupiny Led Zeppellin je
zobrazen černý obelisk symbolizující magickou sílu, která
má prý na svědomí úspěch skupiny. Na zadní straně obalu
LP vidíme, jak učitelka vkládáním rukou přenáší
magickou, démonickou energii obelisku na své žáky.

www.google.cz/search
One more comment from Marki
Marki
Hudební skladatel Tibor Kneif charakterizoval hardrock jako hudbu "esteticky okrášleného teroru",
která "dokáže svou oběť naplnit děsem s obratností zkušeného psychiatra", pak právě tato
vlastnost dělá z rockové hudby vskutku vhodný prostředek pro sdělení obsahu (rozuměj satanského a
démonického), ze kterého běhá člověku mráz po zádech. Je příznačné, že také baskytarista Black
Sabbath Geezer …More
Hudební skladatel Tibor Kneif charakterizoval hardrock jako hudbu "esteticky okrášleného teroru",
která "dokáže svou oběť naplnit děsem s obratností zkušeného psychiatra", pak právě tato
vlastnost dělá z rockové hudby vskutku vhodný prostředek pro sdělení obsahu (rozuměj satanského a
démonického), ze kterého běhá člověku mráz po zádech. Je příznačné, že také baskytarista Black
Sabbath Geezer Butler byl toho názoru, že se "k těžké hudbě nejlépe hodí těžké texty", čímž myslel
texty okultně zaměřené.

Jako hlavní rys tvrdého rocku jmenuje Tibor Kneif "oslavu násilí", fenomén, který se vždy rád pojí s
hlasitou vzpourou proti křesťanským ideálům a hodnotám. Doba, v níž se rock'n'rolloví rebelové
omezovali pouze na propagaci volného sexu, drog a obscénních výrazů, je pryč - dnes je hlásáno peklo
a satan.
Jovana
Můžeme předpokládat, že v nebi hraje hudba. Nádherná, krásná hudba - říká se jí rajská hudba - zpívají andělské kůry. Nemyslím si, že to je ta samá hudba, která hraje v pekle. Rozlišíme to všichni jistě velmi dobře, ne že to nerozlišíme.
Marki
KISS je zkratkou pro
"Kings In Satanic Service" ("Králové ve službách
satana").

Je známé, že písmena v názvu SS jsou totožné, jako znak u AC/ DC a to jako blesky - symbol Satana.

Producent Bob Ezrin označil tyto čtyři hudebníky jako "symboly rozpoutaného zla a nevázané smyslnosti". Jejich bývalý bubeník Peter Criss prohlásil:
"Shledávám se být zlým. Věřím stejně tak v ďábla jako v Boha. Obou …More
KISS je zkratkou pro
"Kings In Satanic Service" ("Králové ve službách
satana").

Je známé, že písmena v názvu SS jsou totožné, jako znak u AC/ DC a to jako blesky - symbol Satana.

Producent Bob Ezrin označil tyto čtyři hudebníky jako "symboly rozpoutaného zla a nevázané smyslnosti". Jejich bývalý bubeník Peter Criss prohlásil:
"Shledávám se být zlým. Věřím stejně tak v ďábla jako v Boha. Obou lze použít k tomu, aby člověk
dosáhl toho, co si přeje."
Gene Simmons, který projevuje zájem o kanibalismus, proslul schopností
žádostivě vyplazovat svůj dlouhý jazyk. To je starý pohanský symbol uctívání démonů.

Členové skupiny – “symboly rozpoutaného zla a
nevázané smyslnosti“ – jsou známi tím, že
propagují sexuální úchylky a obklopují se
aureolou zla.

Přebal desky LOVE GUN
www.google.cz/search

Vpravo na obrázku je vidět, jak
Gene Simmons, ukazuje satanský pozdrav.

Pekelná píseň "God of Thunder" ("Bůh hromu")

Pekelná píseň "God of Thunder" ("Bůh hromu")

obsahuje výzvu: "Shromažďuji kolem sebe
temnotu, aby mě potěšovala, a tobě přikazuji,
abys poklekl před bohem hromu, bohem rock'n'rollu."

Byl popsán případ, jak jeden nadšený fanda KISS uposlechl výše uvedené výzvy a na radu
jednoho přítele se o půlnoci modlil k jednomu plakátu KISS. Najednou začal plakát svítit a Gene
Simmons pohnul svým vyplazeným jazykem. Tímto děsivým zážitkem byl mladík údajně tak šokován,
že už pak nikdy KISS neposlouchal.
Marki
Pavle 123, tak nevím, proč si se na ty skupiny ptal? V jejich textech se otevřeně vzívá satan a nabádá ke zvrhlému životu. Je samozřejmé, že jejich poslech člověku potěchu duše nepřinese. Není se třeba ptát chemika, zda jed opravdu může způsobit otravu.
Pokud řekl papež Benedikt XVI, že křesťanský rock neexistuje gloria.tv
, jak může existovat pozitivní metal, či něco obdobného?
Pavel123
Tak fakt je ten, že tyto časy už mám za sebou, kdy jsem poslouchal tak tvrdou muziku a dnes o to už ani nezakopnu. Je otázka co se dá posuzovat jako tvrdá hudba a co už ne. Ti dnešní umělci co hrají na elektrické kytary, kdy jsou některé písničky rockovější umějí na druhou stranu udělat muziku, kdy člověkovi běhá mráz po zádech. A vlohy na to opravdu mají. A o tom právě ta hudba je. Pokud je …More
Tak fakt je ten, že tyto časy už mám za sebou, kdy jsem poslouchal tak tvrdou muziku a dnes o to už ani nezakopnu. Je otázka co se dá posuzovat jako tvrdá hudba a co už ne. Ti dnešní umělci co hrají na elektrické kytary, kdy jsou některé písničky rockovější umějí na druhou stranu udělat muziku, kdy člověkovi běhá mráz po zádech. A vlohy na to opravdu mají. A o tom právě ta hudba je. Pokud je muzika, která nemá kouzlo, tak jí fakticky nemusíme dělat. Mému malému synkovi (2 roky) se např. líbí toto a chce, abych mu to pouštěl, no a to jsou právě ti umělci. Ale je toho samozřejmě víc.
www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch
pařez
Ono to není jen o textech písní - tedy o tom, co dokážeme posoudit rozumem - hudba je daleko víc o podvědomí - o tom, co působí v tom, co neovlivníme vůlí.
Nám by mělo jít o "kultivaci" našeho podvědomí, abychom měli zalíbení v tom, co je dobré, krásné, šlechetné, mírné, laskavé ...
"Tvrdá hudba" dělá přesný opak - člověk si zvyká na agresi, brutalitu, tvrdost.
Na vojně jsem byl s klukem, co posl…More
Ono to není jen o textech písní - tedy o tom, co dokážeme posoudit rozumem - hudba je daleko víc o podvědomí - o tom, co působí v tom, co neovlivníme vůlí.
Nám by mělo jít o "kultivaci" našeho podvědomí, abychom měli zalíbení v tom, co je dobré, krásné, šlechetné, mírné, laskavé ...
"Tvrdá hudba" dělá přesný opak - člověk si zvyká na agresi, brutalitu, tvrdost.
Na vojně jsem byl s klukem, co poslouchal jakýsi druh metalu - nevím už jaký - v podstatě rachot a řev - slova to už skoro nepotřebovalo. Ptal jsem se ho, proč to poslouchá, co se mu na tom líbí. Říkal, že když to slyšel poprvé - dostal prý kazetu od babičky (to by se asi chuděra divila, co jí v obchodě poradili pro vnuka koupit) - tak si jen řekl - co je to za blbost? - jenže neměl nic jiného a tak to poslouchal. A po čase to už "blbost" nebyla a bylo to "to pravé".
Chci říci, že tak, jako se připodobňujeme lidem, se kterými jsme často v kontaktu, tak se i připodobňujeme hudbě, kterou posloucháme (nebo knihám, které čteme, filmům, které sledujeme ...)
Pavel123
No s Iron Maiden Vám klidně práci ušetřím - 666 is number of the beast
no a Kiss to je svým způsobem kapitola o sobě, jen to jejich oblečení mají podle nějakích středověkých bohů...o AC DC textech vím, to na druhou stranu nemusí znamenat, že z toho musel někoho V. Kodet rozvazovat. No kdybych šel do extrémů a hledal špatné texty. Snad v každé dechovce se pořád zpívá o víně, cérkách, které ogaři …More
No s Iron Maiden Vám klidně práci ušetřím - 666 is number of the beast
no a Kiss to je svým způsobem kapitola o sobě, jen to jejich oblečení mají podle nějakích středověkých bohů...o AC DC textech vím, to na druhou stranu nemusí znamenat, že z toho musel někoho V. Kodet rozvazovat. No kdybych šel do extrémů a hledal špatné texty. Snad v každé dechovce se pořád zpívá o víně, cérkách, které ogaři nahánějí o něvěře...no prostě hrůza, to kolikrát texty některých rockových kapel jsou proti tomu nebeská procházka. Stejně tak i různé krásné lidové písně - chlast, sex...takže to není jen o stylu muziky.
evelina
Škoda že autor Dialnice do pekla na Slovensku už zabudol, čo v nej písal.
Irbis
Marki
Ještě ti rozeberu Iron Maiden, Kiss...
Sepsal jsem i něco i o naší skupině Kabát. „Čertův“ KABÁT
Marki
Pavel123 — 8.2.2013 09:53:18:
Spíš by mě to zajímalo u AC-CD, Iron Maiden, Kiss, Scorpions, možná Deep Purple, ale ti k tomu nikdy netihli, kromě jejich kytaristy. Zkreslená kytara jako světský prostředek nemá se zlem nic společného...

----------------------------------------------------------


AC/DC tahle zkratka opravdu neznamená střídavý proud.
Znamená: Antichrist, death to Christ
(Antikri…More
Pavel123 — 8.2.2013 09:53:18:
Spíš by mě to zajímalo u AC-CD, Iron Maiden, Kiss, Scorpions, možná Deep Purple, ale ti k tomu nikdy netihli, kromě jejich kytaristy. Zkreslená kytara jako světský prostředek nemá se zlem nic společného...

----------------------------------------------------------


AC/DC tahle zkratka opravdu neznamená střídavý proud.
Znamená: Antichrist, death to Christ
(Antikrist, smrt Kristu).
AC/DC "Antichrist/Devil Cooperation".

„Viděl jsem, jak satan spadl z nebe jako blesk." Lk 10,18

Velký průlom se podařil skupině AC/DC v roce 1979 LP deskou "Highway to hell"
(Dálnice do pekla),
v jejíž stejnojmenné titulní skladbě vytvořili "mezinárodní hymnu", která je pro celé zástupy
přívrženců hardrocku dodnes něčím jako vyznáním víry:

Livin' easy, lovin' free Season ticket on a one way ride Askin' nothin', leave me be Takin' everything in
my stride Don't need reason, don't Need rhyme Ain't nothin' I would rather do Goin' down, party time
My friends gonna be there too I'm on a highway to hell On a highway to hell Highway to hell, I'm on a
highway To hell
No stop signs, speedlimit Nobody's gonna slow me down Like a wheel, gonna spin it Nobody's gonna
mess round Hey Satan, payin' my dues Playin' in a rockin' band Hey mama, look at me I'm on my way
to the Promised land, wow Don't stop me, hey, hey, hey ... Yeah, an' I'm goin' down All the way, wow
On the highway to hell


Český překlad:

Snadnej život, volná láska Legitka na jízdu bez návratu Žádný otázky, nech mě bejt Na svou cestu si
beru všechno. Nepotřebuješ důvod, nepotřebuješ Rým. Nevím o ničem, co bych dělal radši, než jít dolů

na mejdan, kde budou taky moji přátelé. Jsem na dálnici do pekla, na dálnici do pekla.

Dálnice do pekla, jsem na dálnici Do pekla. Žádný stopky, žádný omezení rychlosti. Nikdo mě

nezpomalí. Budu se točit jako kolo. Nikdo mě nezastaví. Hej satane, platím svý dluhy. Hraju v rockový
kapele.
Hej mámo, podívej se na mě. Jsem na cestě do zaslíbený země, vou… Nezastavujte mě, hej, hej,
hej ... Jé, du dolu…Celou tu cestu, vou… Po dálnici do pekla.

V této jediné písni je v kostce vše, na čem muzikantům z AC/DC záleží. "Rock n'roll je přímá cesta do
pekla", potvrdil také jejich kytarista Angus Young. Kdo by si však byl pomyslel, jaký to s touto písní
ještě vezme obrat. "Nezastavujte mě, hej, hej, hej ... Jé, du dolu celou tu cestu, vou, po dálnici do
pekla" vykřikoval do světa zpěvák AC/DC Bon Scott. Dne 79. února 1980 cesta Bona Scotta skutečně
skončila, když se po proflámované noci udusil vlastními zvratky. Touto smrtí zůstal věrný svému
životnímu postoji
. Už v roce 1977 svou písní "Hell aidt a bad place to be" hlásal: "Peklo není špatné
místo k bydlení."

AC/DC -"Dálnice do pekla" (1979). Právě touto deskou se skupině podařilo dosáhnout komerčního
průlomu.
Jeden časopis pro mládež komentoval smrt Bona Scotta těmito slovy:
"'I'm on the highway to hell, I'm on the highway to hell' -
kolikrát to Bon Scott v posledních měsících zpíval či křičel. Na
obalu stejnojmenného LP se naparuje s rohy, které známe z
vyobrazení satana.
www.google.cz/imgres

/Rohy, ocas a pentagram/

Vždycky, když už o tom nechceme dále
přemýšlet, řekneme: náhoda. Podle mého mínění Scottova smrt
znovu ukazuje, že ďábel a peklo nejsou žádná hračka. Čím
lehkomyslněji se tím lidé zabývají, tím rychleji se stávají
hříčkou těchto skutečností…„

Mýlil by se ten, kdo by se domníval, že pod dojmem nepěkné
smrti Bona Scotta zařadí AC/DC ohledně tématu "peklo"
zpátečku. Místo toho svou novou písní "Hell's Bells" ("Pekelné zvony") ještě přidali. Jejich nový zpěvák Brian Johnson v ní dokonce jménem satana vyhlašuje:

"Jsem burácející hrom, valící se příval, přicházím jako vichřice. Můj blesk se klikatí nebem, ty jsi sice
ještě mladý, ale musíš zemřít.


Příšerná narážka na Scottovu smrt? To, jak skladba pokračuje, lze už stěží označit jako černý humor:

"Neberu žádné zajatce, nešetřím životy, nikdo neujde boji. Mám své zvony, dostanu tě do pekla, však já
tě dostanu, satan tě dostane."
Pavel123
Jinak co se týče Nightwish, dost se to probírá i na instrumento.cz . Muzikanti jsou to samozřejmě výborní.
Pavel123
No hrajeme svou vlastní muziku, která v žádném případě nemá násilné texty, natož satanistické. V posledních textech to klaním k víře. Zajímalo by mě to spíše u převzané muziky, kterou někdy hrajeme. Zcela to nepředpokládám např. u Tublatanky, Olympic, J. Schelinger, Argema, Reflexy. Spíš by mě to zajímalo u AC-CD, Iron Maiden, Kiss, Scorpions, možná Deep Purple, ale ti k tomu nikdy netihli, …More
No hrajeme svou vlastní muziku, která v žádném případě nemá násilné texty, natož satanistické. V posledních textech to klaním k víře. Zajímalo by mě to spíše u převzané muziky, kterou někdy hrajeme. Zcela to nepředpokládám např. u Tublatanky, Olympic, J. Schelinger, Argema, Reflexy. Spíš by mě to zajímalo u AC-CD, Iron Maiden, Kiss, Scorpions, možná Deep Purple, ale ti k tomu nikdy netihli, kromě jejich kytaristy. Zkreslená kytara jako světský prostředek nemá se zlem nic společného, ale je to jako s Internetem, který někdo zneužije např. k pornografii někdo ho zas využije k dobru, evangelizaci.
One more comment from Pavel123
Pavel123
Marki, ale ten seznam tam nemá. (8-D). Pro mě to třeba hloupost není, protože nechci hrát muziku, která má démonický vliv na lidi. A když by pan Kodet neodepsal, tak neodepíše, svět se kvůli tomu nezboří.
Marki
Prosím všechny, kteří chtějí psát P. Kodetovi jen o informace ať se obrátí na někoho jiného. Denně dostává asi 1000 emailů i s různými hloupostmi. Není v silách nikoho aby řídil řád, vykonával službu exorcismu a ještě půl dne odpovídal na emaily.
Většinu toho, co potřebujete vědět, tak je zveřejněno na stránkách www.vojtechkodet.cz

díky za pochopení
Pavel123
Fakt je ten, že mi to také nejde moc dohromady. Představím si třeba kostel nebo Ježíše Krosta jak káže a k tomuto tuto muziku. Připadne mě to postavené na hlavu, nejde mi to dohromady. Rock nebo metal je světská záležitost. Např. varhany byly do určité doby pro církev satanistický nástroj, dnes jsou tím hlavním v kostele. Představa zkreslené elektrické kytary při mši mě připadne jako blbost. S …More
Fakt je ten, že mi to také nejde moc dohromady. Představím si třeba kostel nebo Ježíše Krosta jak káže a k tomuto tuto muziku. Připadne mě to postavené na hlavu, nejde mi to dohromady. Rock nebo metal je světská záležitost. Např. varhany byly do určité doby pro církev satanistický nástroj, dnes jsou tím hlavním v kostele. Představa zkreslené elektrické kytary při mši mě připadne jako blbost. S čistým nezkresleným tónem proč ne. Jinak Nightwish má některé skladby dobré, trochu je to jako Epica. Moc to sice neposlouchám. Je to bráno spíše jako gothic metal. Vojtěch Kodet říkal ve výše uvedené přednášce, jejíž 1. část je na youtube, že rozvazoval i dost z těch gothic stylů, tak nevím. Má seznam kapel, z kterých už rozvazoval. Kdo ví možná je tam i Nightwish, ale to bych kecal. Texty Nightwish jsou kolikrát dosti neurčité, symbolické. Osobně mám v plánu, že napíšu V. Kodetovi mail jestli náhodou nerozvazoval z některých kapel, u kterých mě to vcelku zajímá, protože sám hraji v rockové-hard rockové kapele. Otázka jestli mě odepíše.
Pavel123
Jinak co se týče Hard rockové nebo rockové hudby, nedá se to dle mého názoru házet všechno do jednoho pytle. Např. instrumentální hudba. Hrají pouze jen nástroje a člověk si užívá tu muziku. Např. zde diváci poslouchají jak hraje kapela. Prostě na tom nic špatného není. www.youtube.com/watch
3 more comments from Pavel123
Pavel123
Pardon František Mráček
Pavel123
Bylo to uvedené v knížce Očistec, kterou napsal František Mrázeček. Jsou 2 díly. V edruhém díle je docela rozsáhlý rozhovor s mystičkou Marií Simmaovou. A jen velmi okrajově se tam zmínila o tomto tématu, co se týče slavných osobností. Ty knihy tu nejsou pro senzaci. Jinak o Marii Simmaové je na netu nějaké kniha v pdf formátu. Stačí zadat Marie Simmaová pdf v google.
Pavel123
John Lennon je dle vyjádření Marie Simmaové po očistci již v nebi. Tak kdo ví....
Marki
John Lennon se v roce 1962 velmi silně zajímal o
okultní věci. Sám se zúčastnil v Hamburku jedné spiritistické seance, kde Lennon řekl:

"Vím, že Beatles budou mít úspěch jako ještě žádná jiná skupina. Vím to přesně, protože jsem pro
tento úspěch prodal ďáblu duši."

V roce 1963 skutečně Beatles produkovali jeden světový hit za druhým a dali tak vzniknout
"beatlemánii", která se pak postarala o …More
John Lennon se v roce 1962 velmi silně zajímal o
okultní věci. Sám se zúčastnil v Hamburku jedné spiritistické seance, kde Lennon řekl:

"Vím, že Beatles budou mít úspěch jako ještě žádná jiná skupina. Vím to přesně, protože jsem pro
tento úspěch prodal ďáblu duši."

V roce 1963 skutečně Beatles produkovali jeden světový hit za druhým a dali tak vzniknout
"beatlemánii", která se pak postarala o palcové titulky v novinách, o superlativy a o rekordní počty
prodaných desek.
Konečně dne 4. dubna 1964 byli Beatles se svými pěti písničkami současně číslo jedna, dvě, tři, čtyři a
pět v americkém single-žebříčku a jejich LP desky "Meet the Beatles" a "Introducing the Beatles" byly

čísly jedna a dvě v žebříčku LP desek. Jenom do roku 1973 bylo prodáno 90 miliónů LP desek a 125
miliónů single desek s jejich hudbou.

Je pozoruhodné, že proslulý satanista Charles Manson, známý sedmi bestiálními vraždami
TateLaBianca, tvrdil, že se nechal inspirovat Beatles, věřil totiž, že v některých jejich písničkách
odhalil tajné poselství.
Podle Mansonových výroků mu písně "Helter Skelter" a "Blackbird" od Beatles diktovaly jeho
zvrácenou a vražednickou filozofii. V domě Sharon Tate byl na stěně u mrtvoly nalezen krví napsaný

nápis "Pigs" (z písně "Piggies"), u jiné oběti bylo na stěnu pokoje rovněž krví načmáráno ‚Helter
Skelter‘.

Zpět k Johnu Lennonovi. Pro svou LP desku "Mind Games" (1973) napsal píseň s názvem "Bring On
the Lucie", v níž doslova vzývá Antikrista:

"Je něco, co musíš udělat okamžitě. Vysvobod lidi, teď hned. Udělej to, udělej to teď! Jsme zajatci se
zdviženýma rukama. Voláme to jako modlitbu: Vysvobod' lidi – 666 je tvé jméno"
www.youtube.com/watch

John Lennon byl 8. prosince 1980 za tajuplných okolností zastřelen svým fanouškem Marcem
Chapmanem. Chapman spojoval motiv svého činu s "hlasy a s ďáblem". Byla toto cena, kterou teď
ďábel od někdejšího člena Beatles požadoval?
Marki
Bob Larson, který byl před svým obrácením k Ježíši Kristu sám aktivním rockovým hudebníkem, je
na základě svých pozorování a rešerší, které vynesly na světlo otřesné věci, hluboce znepokojen:

"Satan ví, že chce-li v těchto posledních dnech před druhým příchodem Pána Ježíše Krista
účinně působit, musí ovládnout mládež. Satan používá hardrocku, aby ji opanoval ve velkém. Na
vlastní oči jsem viděl …More
Bob Larson, který byl před svým obrácením k Ježíši Kristu sám aktivním rockovým hudebníkem, je
na základě svých pozorování a rešerší, které vynesly na světlo otřesné věci, hluboce znepokojen:

"Satan ví, že chce-li v těchto posledních dnech před druhým příchodem Pána Ježíše Krista
účinně působit, musí ovládnout mládež. Satan používá hardrocku, aby ji opanoval ve velkém. Na
vlastní oči jsem viděl mladé lidi, kteří se pří tanci na rockovou hudbu dostali pod moc démonů. Patrné
to bylo zvláště u dívek. Od mladé dámy by se dalo očekávat, že bude při tanci zachovávat určitou
slušnost – přesto jsem viděl dívky téměř školního věku, jak upadly do křečovitého cukání, které bylo
vysvětlitelné jen jako projev démonické aktivity. Do srdce mi padla bázeň, když jsem viděl, jak se jim
takovéto věci stávaly, když tančily na mou hudbu.
Démon není nucen zůstávat v v určité osobě trvale… Démon může vstoupit, když se dotyčná osoba
nechá strhnout rytmem rockové hudby, způsobit morální a duchovní spoušť, a pak ji opustit. O
pátečních a sobotních večerech získává ďábel démonickou kontrolu nad tisíci mladými lidmi."

Na závěr zbývá doplnit: Nadměrně hlučná hudba s neustále pulsujícím ohlušujícím rytmem, vonné
látky, přítmí, barevná hudba, světelné záblesky, dostatečný počet diváků, kteří se navzájem sugestivně

ovlivňují – to jsou charakteristické znaky rockových koncertů a diskoték. Je pozoruhodné, že těchž
faktorů se hojně využívá při magických praktikách k tomu, aby se přítomní dostali do stavu
podobného stavu tranzu, v němž by byli přístupnější sugesci a hypnóze a v němž by byli otevřenější
pro vstup démonických duchů. Zamlžení myšlení a stavy omámení patří k nástrojům satanovým. V
Bibli jde o střízlivost a bdělost.